Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kde byvat v Mnichove?  (Přečteno 54362 krát)
logopus



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Květen 08, 2018, 07:17:53 am »

Ahoj, na nejaky cas sa idem relokovat do Mnichova. Docasne byvam v Giesing.

Chcel by som sa spytat, kde najdem nejaky prehlad o stvrtiach v Mnichove? Ake mate Vy skusenosti? Kde byvate Vy? Kde ziju ti, co chcu krajsie byvanie a kde naopak su tie chudobnejsie stvrte? Pravidelne behavam, kde tu ludia chodia behat? (Okrem Englischer Garten).

Takuto temu som tu nezaregistroval. Po nemecky takmer neviem, takze potesilo by nieco v sk/cz/eng.
Dakujem.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Květen 09, 2018, 09:33:25 am »

Ahoj,

běhat se dá po celé délce Isaru - v Giesingu (taky tam bydlíme, kousek od Giesinger Brauerei) seběhneš od našeho baráku dolů k řece a můžeš běžet proti proudu na jih. Taky by asi šlo to vzít na Grünwald...a zároveň poobdivovat nějaké to krásné a nezaplatitelné bydlení.

Za mě Giesing, Au, Haidhausen jsou pěkné (a druhé dvě, poslední zvlášť, solidně dragé) čtvrti. Sendling lehce maloměstský či průmyslový, Solln nijak dvakrát krásný snobský. Großhadern je trochu dál od centra, ale žít by se tam asi celkem dalo.
Místa jako Neuperlach nebo sever Mnichova mi zní spíš jako centrum bordelů a sociální časované bomby. Messestadt je místo plné novostaveb bez života, tam to za chvíli také bude pěkné peklo.
Schwabing nebo Glockenbachviertel, pokud to máš rád hip, hlučné a drahé.

Měj se - a hodně štěstí! Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2 : Květen 10, 2018, 08:39:37 am »

Kleena - ako sa to prejaví keď tam začne to peklo?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Květen 11, 2018, 03:34:09 pm »

Kleena - ako sa to prejaví keď tam začne to peklo?
To nemá nic moc společného s dotazem, ale budiž: je to místo s betonovými plácky mezi nahušyěnými baráky, obyvatelstvo z většiny cizinci, není to organicky rostlá čtvrť s občanskou vybaveností. Stačí jedna skupinka, která tam bude dělat bordel a celý blok nebude spát.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #4 : Květen 11, 2018, 08:17:13 pm »

 .... pride policia a urobi poriadok ...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Květen 13, 2018, 11:08:44 pm »

.... pride policia a urobi poriadok ...
Každý večer 8x...a ty budeš oblíbencem celého bloku, se všemi průvodními znaky.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Včelda



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #6 : Říjen 28, 2018, 08:00:26 pm »

Ahoj, docela rád bych zkusil život v tomto městě. Je mi 22, jsem zodpovědný, vychovaný člověk. Z němčiny mám Maturitu za výbornou, ale že bych byl nějaký Profišprecher, to nejsem – teorie a praxe je samozřejmě jiná, ale vždy jsem se nějak domluvil.

Zajímalo by mne, jak těžké je se v Mnichově nechat zaměstnat a sehnat bydlení a koho jiného se zeptat než těch, kteří tam také odešli. Našla by se tady nějaká dobrá duše, co by mi poradila? Život v ČR mě opravdu přestal bavit a to město mě prostě okouzlilo, dalo mi takový impuls.

Díky moc za jakoukoliv odezvu.
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #7 : Listopad 05, 2018, 06:51:18 am »


Místa jako Neuperlach nebo sever Mnichova mi zní spíš jako centrum bordelů a sociální časované bomby. Messestadt je místo plné novostaveb bez života, tam to za chvíli také bude pěkné peklo.

Ja som bývala neďaleko Neuperlach, v Neubiberg-u a bolo to čarovné miesto na bývanie, veľa prírody okolo, žiadni cudzinci, niečo aká malá dedina, môžem vrelo odporúčať Úsměv
« Poslední změna: Listopad 09, 2018, 12:21:24 am od 88barbie » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #8 : Listopad 05, 2018, 06:52:45 am »

.... pride policia a urobi poriadok ...
Každý večer 8x...a ty budeš oblíbencem celého bloku, se všemi průvodními znaky.

 Škleb
« Poslední změna: Listopad 09, 2018, 09:47:04 am od 88barbie » Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #9 : Listopad 09, 2018, 08:19:19 pm »

Život v ČR mě opravdu přestal bavit a to město mě prostě okouzlilo, dalo mi takový impuls.

Díky moc za jakoukoliv odezvu.

Okouzlila tě propracovaná reklama, kterou si to město i Němci sobě dělají. Právě proto, aby do své země přitáhli makáče ( ať už dělníky nebo kancelářské lidi ).

Takže se připrav na to, že tě zařadí na mnohem nižší pracovní místo, než máš v Čechách, a že s tebou až do konce života budou jednat jako s druhořadým. Ne každý toto snese: někdo zahořkne, někdo se z toho pomátne ( většina lidí tady - prostě se nějak zpotvoří, aby tam mohli přežít ), někdo se stane tvrdým až krutým - zahodí lidství.

Člověk, kde se zrodí, tam se hodí.

Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #10 : Listopad 22, 2018, 06:57:42 am »

Inak, priamo s Neubiberg-om, ktorý som odporucala, susedí aj Otobrunn, ten je podobný na bývanie ako Neubiberg. Výhodou oboch je aj tesná blízkosť k južnej výpadovke A8, takže ak idete na juh, nemusíte sa trepať cez celé mesto zápchami.
« Poslední změna: Listopad 22, 2018, 06:58:59 am od 88barbie » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #11 : Prosinec 03, 2018, 02:19:08 am »

Život v ČR mě opravdu přestal bavit a to město mě prostě okouzlilo, dalo mi takový impuls.

Díky moc za jakoukoliv odezvu.

Okouzlila tě propracovaná reklama, kterou si to město i Němci sobě dělají. Právě proto, aby do své země přitáhli makáče ( ať už dělníky nebo kancelářské lidi ).

Takže se připrav na to, že tě zařadí na mnohem nižší pracovní místo, než máš v Čechách, a že s tebou až do konce života budou jednat jako s druhořadým. Ne každý toto snese: někdo zahořkne, někdo se z toho pomátne ( většina lidí tady - prostě se nějak zpotvoří, aby tam mohli přežít ), někdo se stane tvrdým až krutým - zahodí lidství.

Člověk, kde se zrodí, tam se hodí.


Zaujímavé! So mnou v Nemecku NIKDY NIKTO nejednal ako s druhoradou!
Áno, zažila som taký postoj, ale od Rakusanov vo Viedni!!!
« Poslední změna: Prosinec 03, 2018, 02:22:03 am od 88barbie » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München