Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3 4   Dolů
 
Autor Téma: Máme nárok na něm. občanství?  (Přečteno 427831 krát)
woolley



Karma: 1
Příspěvků: 34



« Odpověď #15 : Červenec 17, 2008, 10:21:25 pm »

Krikri, jeste te poopravim, nove plati cesky pas pro dite 5 let (3 mesice stara informace z konzulatu). Taky mi pani rikala, ze mi malou za 8EUR muze zapsat do pasu. Jestli nam teda nekdy milostive v CR vystavi ceskej rodnej list.
Zaznamenáno
marcel



Karma: -2
Příspěvků: 19


WWW
« Odpověď #16 : Červenec 25, 2008, 08:21:57 am »

ahoj i já přispěji ze svojí  troškou do mlýna podle naši rodiny, otec který emigroval v 80 letech do
Munchen se zde oženil a vzal si Němku polského původu nebo je to obraceně  Smích každopádně dostala německé občanství okamžitě po příjezdu do Němec z polsky , protože dnes už otec dospěl do důchodového věku 63 a po zralé úvaze že jako Němec bude mít větší důchod se vzdal české národnosti ,to připomínám že celou dobu tvrdil že se narodil jako čech a že jako čech umře pak zjistil že jako Němec bude mít vetší důchod a je z něj Němec  co dokáže 200 euro měsíčně  Škleb kdyby náš děda velký partyzán za války padl při bombardováni Mlado  Boleslavské škodovky spojeneckými vojsky 3 dny před koncem války věděl že jeho syn a vnuk žiji dobrovolně v
Múnchen a syn dokonce přijal německé občanství kvůli prachům asi by se obrátil v hrobě  Kroutím očima no život píše samé  paradoxy ,sám jsem byl zvědav na tuto situaci něbot otec v Česku vlastní několik domu  a teoreticky by se stal prvním Němcem který v čechách vlastní nemovitosti něbot je to v Česku zakázané a němečtí občané v čechach nemohou kupovat nemovitosti nebo jenom přes někoho s českou národností , no nebudu napínat asi 3 měsíce po tom co se otec vzdal české národností a odevzdal pas a jiné české doklady mu to češi vrátili s tím že muže mít oboje občanství . Mrknutí čusss  Marcel

Zaznamenáno
JirkaK



Karma: -1
Příspěvků: 2


« Odpověď #17 : Červenec 18, 2011, 07:45:13 pm »

Praktický informace, jak si obnovit německé občanství po předcích jsou např. na webový stránce: http://www.nemecke-obcanstvi.cz/ Potom ještě http://europass.webpark.cz/ 
Zaznamenáno
Evelin



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #18 : Červenec 19, 2011, 02:27:49 pm »

Jake Te napadaji jine prakticke vyhody, nez volebni pravo a nemoznost vyhosteni? Pracovni povoleni dostanes snaze nez obcanstvi a po roce mas narok na neomezene.
A nekoho vrazdit nemam v planu. Tim jsou podle mne vsechny prakticke stranky OK.

Ad volby tady nebo v CR...to mozna prijde na to, kde chces ovlivnovat vyvoj...a jestli veris tomu, ze tvuj hlas neco zmeni. Ja svuj vidim jen jako protivahu jakekoliv levice a krajni pravice, a tak ho take pouzivam. Bohuzel neni nikdo, u koho bych si byl jist "toho chci volit, ten ma styl a vizi, s tim to nekam povede". Ale to je jine tema.
____________________________________________________________
Myslel jsem to asi tak ze kdybych mel zit nekde zbytek meho zivota, je lepsi tam zit i podle papiru jako mistni nez jako cizinec. To nema spolecneho nic s vrazdenim, ale podle me je logicke ze pokud bych chtel stravit cely zivot v USA tak je lepsi mit americke obcanstvi, v Nemecku nemecke, ve Francii francouzske apod.
Mimoto muzes nejen volit, ale i byt volen a byt skutecne aktivni casti spolecnosti ve ktere zijes.

Ja zatim volil skoro vzdycky, nedelam si iluze ze by muj jediny hlas neco zmenil, ale je to moje pravo a rad jej vyuziju. A samozrejme ze te pali nejvice problemy te spolecnosti/zeme, kde zijes a kde se jejich rozhodnuti tebe nejvice dotykaji. I kdyz nekdy rozhodnuti v Cesku maji na Cechy tady taky dopad, takze to bude platit i obracene. Urcite je dobre ze aspon ta komunalni politika je otevrena i EU cizincum jez tu jsou prihlaseni k pobytu.
Jinak politicky taky radsi volim strany ktere jsou protivahou krajni pravici a jakekoliv levici Úsměv

Magdo, s tim pasem jsi si jista? Ja myslel ze tam je nejaky vek do ktereho muze vyjet s rodici a pas nepotrebuje, ale mozna ze se to zase zmenilo...

Omylem jsem zareagovala na neaktualni prispevky. Citace mi bohuzel nejde smazat.

O. K. Chtela jsem jen rict, ze plne souhlasim s Tomasem. Me vyrizeni nemeckeho obcanstvi stalo dost nervu a casu, ale presto jsem rada, ze jsem do toho sla.
Pro sve trimesicni dite, ktere ma jen obcanstvi nemecke (ja mam dvoji), jsem nedavno vyrizovala pas, protoze se chystame do CR a na urade mi bylo receno, ze miminka mohou mit na fotografii klidne i zavrene oci.
« Poslední změna: Červenec 19, 2011, 02:57:19 pm od Evelin » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #19 : Červenec 19, 2011, 02:47:22 pm »

Smazat to můžeš, ale není třeba, je to pořád aktuální téma Úsměv
Zaznamenáno
Tobo



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #20 : Srpen 03, 2011, 08:47:42 am »

Ja myslim, ze nejlepsi je se podivat primo na zdroj informaci: http://www.mvcr.cz/clanek/pozbyvani-statniho-obcanstvi-ceske-republiky.aspx, pripadne http://www.mvcr.cz/clanek/nabyvani-statniho-obcanstvi-ceske-republiky-narozenim.aspx.

Jinak nad tim take obcas premyslime. Pro sebe, pro deti, ktere se tu narodili. Ale fakt me nenapada jedinej rozumnej duvod krome toho, abych se chlubil kamaradum doma v CR. A to je mi trochu malo...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #21 : Srpen 04, 2011, 10:15:56 am »

Treba prave pro ty deti...dnes dostavaji na nemecke obcanstvi pouze "opci" (teoreticky by se mely do dokonceneho 23. roku pro jedno rozhodnout). Nebo kdyby clovek mel opravcdu neodolatelne nutkani ovlivnovat i nemecky politicky chlev.

Nezbyva nez doufat, ze se CR jednou pripoji k civilizovanym zemim a toto pomerne dost buzerativni opatreni zrusi.

O. K. Chtela jsem jen rict, ze plne souhlasim s Tomasem. Me vyrizeni nemeckeho obcanstvi stalo dost nervu a casu, ale presto jsem rada, ze jsem do toho sla.
Tady by bylo pro ostani zajimave, z jakeho titulu jsi o to nemecke obcanstvi zadala - resp. jsi vdana za Nemce? Protoze to by byla prave ta vyjimka, pri ktere by se te CR nesnazila ceskeho obcanstvi zbavit.
Dalsi "trik", ktery nam popsala jista konzularni urednice: cesky manzelsky par pozada o nemecke obcanstvi a nabyde ho ve stejny den. Tim splni literu vyjimky, protoze nabyde obcanstvi v den, kdy je vdana/zenaty s obcanem druheho statu (neb ten druhy se Nemcem prave stal), suma sumarum, v tomto pripade pry opravdu uznavaji, ze clovek ziskava obcanstvi partnera a ceske tedy neztraci. Jak realne ale je, primet nemecke urady, aby obcanstvi pridelily obema ve stejny den, to je otazka.

A propos, Dave: chtel jsem tyto dva prispevky sloucit a jeden smazat ... take ale nejak nevidim jak na to mazani...
« Poslední změna: Srpen 04, 2011, 10:20:25 am od David » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
marionk



Karma: 1
Příspěvků: 45


« Odpověď #22 : Srpen 06, 2011, 01:23:36 am »

Osobne tiez nevidim ziadnu vyhodu v nemeckom obcianstve (okrem dvoch uz popisanych).
Pre mna takisto ziadny dovod tuzit po nom ...
Sme v EU, mame rovnake prava ako oni ...
Zaznamenáno
Evelin



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #23 : Srpen 08, 2011, 09:56:04 am »

Odpoved na Kleenovu otazku: Ano, jsem vdana za Nemce.
Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #24 : Duben 22, 2012, 10:55:03 pm »

další nízký důvod mohou být bezvízové cesty německých občanů do zemí, kam občanům ČR dělají bariéry pro migrující Romale
Zaznamenáno
Marquetka



Karma: 0
Příspěvků: 23



« Odpověď #25 : Duben 23, 2012, 02:25:43 pm »

Ahoj,
pridam se do rozbehnute diskuze. Chci se zeptat, jak je to s detmi Cechu, co se narodi v DE. V lete k nam pribude prirustek a po zkusenostech s vyrizovanim rodneho listu u prvniho ditete, bych byla z praktickych duvodu rada, kdyby druhe dite ziskalo nemecke obcanstvi (kvuli cestovani) a cesky RL bychom vyridili pozdeji prubezne. Jsme tu 6 let, legalne zijici, pracujici, dane platici.
Narok na nemecke obcanstvi mame oba po predcich, ale zatim se nam do tech papirovacek moc nechce. Taktez se nam nechce honit po prekladatelich, apostilach, konzulatech, abychom mohli nase druhe dite ukazat prababickam na Morave driv nez v jeho roce Mrknutí
Dik za odpovedi
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #26 : Duben 23, 2012, 03:22:43 pm »

Pokud rodice nejsou nemecti obcane...
Po 8 letech pobytu rodicu dostava dite automaticky "opci" na nemecke obcanstvi. To znamena, ze dostane obe, dostane nemecky detsky pas (treba pozadat), m aobe obcanstvi a podle aktualnich zakonu
  • do dokonceneho 23. roku zivota si musi jedno z tech obcanstvi vybrat
  • [nebo] do dokonceneho 21. roku zivota musi podat zadost o vyjimku s oduvodneni, proc po nem nelze pozadovat, aby se jednoho obcanstvi vzdalo
Nase dcera to tak ma a ja proste doufam, ze za 20 let nebude potreba neco takoveho resit.

Pokud "mate narok", myslim si, ze si nejdriv to obcanstvi musite vybehat - nebude vam "udeleno", ale "potvrzeno" (jako byste byli obcane odjakziva). Tim padem budete mit oficialne obcanstvi a deti zcela automaticky to nemecke dostanou take.
Ohledne onoho "potvrzeni" obcanstvi vam ale poradi povolanejsi, je jich tu na to dost Úsměv (a ja mezi ne nepatrim)
« Poslední změna: Duben 23, 2012, 08:16:50 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #27 : Duben 23, 2012, 03:35:53 pm »

Kleene,

jak to ma vase dcera? Chapu dobre, ze i kdyz sami nemame nemecke(cekame az bude moznost dvojiho obcanstvi i pro nas), ale bydlime tu uz dele nez 8let, ze detem muzeme zazadat o nemecke k ceskemu? Chapu to dobre?

J.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #28 : Duben 23, 2012, 08:15:28 pm »

jenna: myslim, ze dokonce neni potreba o nic zadat, zda se to byt automaticke: avizo o narozeni, resp. asi vystaveni RL dostane nejaky povolany urad, ten proveri a rozhodne a posle papir, kterym te vyrozumi, ze tve dite je Nemec. Nevim, kde je ten nas, ale nejak to bylo. Ja se pani pri zadosti o RL proset jen zeptal, jak to stim obcanstvim je a ona mi rekla, at dockam casu, ze to je automaticke.
Za par tydnu ti to ale budu moct rict presneji, nekdy pred tydnem jsem prihlasoval noveho clena rodiny a o obcanstvi jsem se tentokrat nezminil, tak uvidime, co prijde.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #29 : Duben 23, 2012, 09:03:44 pm »

Jake Te napadaji jine prakticke vyhody, nez volebni pravo a nemoznost vyhosteni?  . . . . . . .

4.důvod:  vízové řízení (jak exot-turistika, tak někdo divočejší služebky):  s českým občanstvím to bude znamenat pendlovat mezi bytem v BRD a ambasádou cílové země v Praze,  s místním občanstvím jen místní zařizování.  Navíc v cizí zemi pak budeš mít možnost podpory citelně mocnějšího diplomatického sboru.   Mrzké je pak zvažovat vyšší šance německého passportu na získání vzácnějšího vstupního víza, nebo naopak alergii spousty kultur na německé passporty. 


5. nízký důvod: sociální zabezpečení: kdo přijde o práci a nestihne se znovu chytnout ani během vyplácení místní podpory v nezaměstnanosti  (smůla, trable, nemoc),  s německým občanstvím si ho přebere německá vláda (než se zase chytne),  s českým ho odkážou na sociální program zpět do ČR, kde ale už nic nemá a zle se mu tam bude zu ničeho zase začínat - tj.: v BRD (zbytěčně) přijde o všechno.

Vždy je přirozenější být občanem tam, kde funguješ.
Dvojí občanství by bylo samozřejmě (i tady) ze všeho nejlepší.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München