Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Studium medicíny  (Přečteno 78399 krát)
radimgs



Karma: 0
Příspěvků: 10


« : Červenec 04, 2016, 11:41:21 pm »

Ahoj, před dvěma roky jsem se úspěšně hlásil na studium medicíny do Dusseldorfu, z osobních důvodů jsem Však nenastoupil, přišlo mi i rozhodnutí s pozvánkou k zápisu, bohužel jsem tedy nijak nereagoval a nedal vědět že ke studiu nenastoupím, příští rok se chci hlásit znovu, mám dobrý průměr počítám že mě opět vezmou ale nevím jestli nějak nevadí to že jsem byl tehdy přijat a nenastoupil jsem ke studiu. Nevíte někdo náhodou jestli by to mohlo vadit a případně by mě mohli kvůli toho nepříjmout?
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Červenec 06, 2016, 01:33:26 pm »

To nehraje roli. Je spíš třeba dbát na termíny do kdy se můžeš přihlásit. Bývají rozdílné termíny hned po maturitě a pro pozdější přihlášení. Pokud se hlásíš znovu, tak byl termín na zimní semestr do 31.5.
Na letní semestr je termín pro všechny stejný a to do 15.1.
« Poslední změna: Červenec 06, 2016, 01:37:21 pm od David » Zaznamenáno
radimgs



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #2 : Červenec 06, 2016, 04:24:33 pm »

díky, tak to je super to mě uklidnilo, tak příští rok si podám znovu přihlášku a budu čekat ale podle NC z minulých let by neměl být problem. Jo a prosimtě ty studuješ zubní lékařství (předpokládám podle ikonky)? Pokud ano, můžu se zeptat jak je náročná chemie? V němčině to musí být dost brutál? Ale tak věřím že se to dá.  Díky.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Červenec 06, 2016, 08:59:18 pm »

chemie se začíná prakticky od základů, podobné jako na gymplu. Těžší je pak biochemie.
Si můžeš koupit nebo stáhnout z netu nějakou knížku a začít studovat. Chemie für Mediziner. Autoři např. Zeeck nebo Krieg. Mám klidně i soubor přednášek z chemie pro mediky, ale jen pro LMU v Mnichově.

Já už jsem dávno dostudoval ;-)
Zaznamenáno
radimgs



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #4 : Červenec 07, 2016, 07:59:29 pm »

Díky za tip, díval jsem se na tu chemii na netu a není to tak hrozné.  Mrknutí
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #5 : Červenec 07, 2016, 08:20:32 pm »

ja som studoval biologiu a biochemia bola jedina skuska, ktoru som musel opakovat, tfuj dajbl
Zaznamenáno
radimgs



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #6 : Červenec 07, 2016, 08:46:30 pm »

No co si z gymplu pamatuji tak biochemie nebyla příjemná, nevíš kolikrát můžu v německu zkoušku na vš opakovat? Je to nějak celostátně dané nebo spíše je to na každé uni jinak?
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #7 : Červenec 07, 2016, 09:23:51 pm »

za mojich cias to bolo jednotne, teraz ze si to urcuju Univerzity, ale v principe ze je to tak, ze raz mozes opakovat, dvakrat opakovat sa daju uz len niektore skusky. U tych ked neurobis na druhy krat, tak uz nemas moznost opakovat

https://de.m.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%BCfungswiederholung
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #8 : Červenec 07, 2016, 10:13:35 pm »

Je to různé, zpravidla můžeš ovšem 2x oficiálně opakovat, zcela vyjímečně nabízí i šancí víc (pokud propadne víc než určité množství studentů).

Někdy nabízejí opakování ještě v daném semestru např. za 14 dní, často ovšem až v dalším semestru, na začátku dalšího semestru nebo někdy se musí i rok počkat na další termín, čímž se studium prodlužuje pokud danou zkoušku potřebuješ k postupu dále na ústní mezi-státnice.
« Poslední změna: Červenec 07, 2016, 10:20:40 pm od David » Zaznamenáno
Fanik



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #9 : Srpen 21, 2016, 11:32:52 pm »

Já studuju medicínu na LMU a zde máme 4 pokusy na každou zkoušku. V düsseldorfu mají tušim 3-4 pokusy někde jsem na to četl thread. Nemá cenu se začít učit takhle pred začátkem studia protože to všechno stejně zapomeneš. Pro studium nejsou  znalosti chemie etc předpokladem. Jsou ale velkou výhodou. Znám lidi co neměli na škole chemii a stejně tu zkoušku dali.
« Poslední změna: Srpen 21, 2016, 11:42:26 pm od Fanik » Zaznamenáno
radimgs



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #10 : Srpen 22, 2016, 11:43:00 pm »

Já studuju medicínu na LMU a zde máme 4 pokusy na každou zkoušku. V düsseldorfu mají tušim 3-4 pokusy někde jsem na to četl thread. Nemá cenu se začít učit takhle pred začátkem studia protože to všechno stejně zapomeneš. Pro studium nejsou  znalosti chemie etc předpokladem. Jsou ale velkou výhodou. Znám lidi co neměli na škole chemii a stejně tu zkoušku dali.

Super díky moc, to jsi mě potěšil měl jsem strach že fakt mají jenom 1-2 pokusy. Ještě by mě zajímalo jak sis zvykl na jazyk, německý samozřejmě umím ale jde mi spíše o tu odbornou lékařskou stránku dělalo ti to problémy nebo je to v klidu, přijde mi že řada slov je podobná takže by to nemusel být takový problém?
Zaznamenáno
Fanik



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #11 : Srpen 25, 2016, 10:04:46 pm »

Já studuju medicínu na LMU a zde máme 4 pokusy na každou zkoušku. V düsseldorfu mají tušim 3-4 pokusy někde jsem na to četl thread. Nemá cenu se začít učit takhle pred začátkem studia protože to všechno stejně zapomeneš. Pro studium nejsou  znalosti chemie etc předpokladem. Jsou ale velkou výhodou. Znám lidi co neměli na škole chemii a stejně tu zkoušku dali.

Super díky moc, to jsi mě potěšil měl jsem strach že fakt mají jenom 1-2 pokusy. Ještě by mě zajímalo jak sis zvykl na jazyk, německý samozřejmě umím ale jde mi spíše o tu odbornou lékařskou stránku dělalo ti to problémy nebo je to v klidu, přijde mi že řada slov je podobná takže by to nemusel být takový problém?

poslal jsem ti soukromou zprávu Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München