Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vratenie dani a neuznanie dvojitej domacnosti  (Přečteno 25751 krát)
Brozo



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Červen 22, 2016, 11:50:31 pm »

Caute vsetci. Chcem sa s Vami poradit o vrateni dani z Nemecka. Finanzamt mi neuznal ze vediem dvojitu domacnost. Na Slovensku mam svoj byt mam aj zmluvu aj vsetko doklady ze platim ten byt ide o to ze nemam najomnu zmluvu z bytu tu v Nemecku a ani ho vydokladovat nemam ako ze ho platim. Co by ste mi poradili?Mali ste niekto podobnu situaciu? Finanzamt mi napisal ze sa mozem odvolat do mesiaca a este dolozit nejake podklady o byvani. Myslite ze by stacil aj  Meldebestätingung co mi dala obec? Plus samozrejme zmluvu a doklady o plateni mojho slovenskeho bytu. Alebo viete o niekom kto by mi aj za poplatok vedel poradit? Ci uz kontakt tu v Nemecku alebo na Slovensku? Dakujem
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1 : Červen 23, 2016, 11:34:53 am »

ako ti uz pisali na fb - nemozes chce vratenie dani ohladom niecoho, co nevies "vydokladovat", lebo v tom momente vznika podozrenie, ze sa deju veci "na cierno"
potom by som aj ja ako podnikatel mohol danovemu uradu tvrdit ze mam predsa take alebo onake naklady, len ich proste neviem vydokladovat.

Podla mna "Meldebestätigung" nestaci, lebo tam je len napisane ze si prihlaseny na urcitej adrese, ale nie ake najomne platis.
To je ako kebyze podnikatelovi co ma nejake  naklady na auto urad kde sa prihlasuju auta potvrdil "dotycna osoba vlastni auto"
to,ze v AKEJ VYSKE ti vznikli naklady na dane auto sa z toho danovy urad nedozvie ...

takze tam ti podla mna nikto neporadi nic, ani za poplatok, musis mat potrebne podklady z ktorych vyplyva ze si platis byt v D a v akej vyske.
Zaznamenáno
Brozo



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Červen 23, 2016, 10:57:11 pm »

V poriadku. Ja sa k teje zmluve nemam ako dostat, nemozem nutit majitela ze daj mi zmluvu ked ma zamestnava a byvam u neho. Aj tak dakujem
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #3 : Červen 24, 2016, 05:56:05 am »

ved v poriadku ked to mas takto. zase pracovnicka na danovom ti nemoze uznat to co chces, lebo tiez ma svoje predpisy a moze uznat len to, co je vydokladovane
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München