Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kindergeld  (Přečteno 53257 krát)
Billavladimir



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Duben 25, 2016, 11:12:18 am »

Ahojte chcem sa spytat ci ma niekto relevantne informacie popripade skúsenosti s kindergeldom. Bol som v troch roznych familienkasse a vzdy mi povedali daco ine....napr.najprv ze potrebujem formular antrag auf kindergeld potom som zas dostal antrag uf deutsches kindergeld ausland atd....jedny mi povedali zozbieraj vse dokumenty a posli do nurnebergu a iny zas ze ich mam priniest do príslušnej familienkasse a potom dostamem odpoved co a ake dokumenty potrebujem. Teraz si neviem rady aky postup zvolit. Velmi pekne dakujem
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Duben 25, 2016, 11:34:20 am »

Aby ti někdo mohl poradit, musí vědět pár základních údajů o tvém případu:
  • pracuješ v DE
  • jsi tu hlášen
  • je tu hlášeno dítě
  • (příp. kde je hlášena matka)
Bez toho ti nikdo nic neřekne a když už se ptáš, všem pomůžeš, když je uvedeš rovnou.
A i na úřadě ti nejlíp poradí, když už si předtím sám uděláš ve věci jasno a dokážeš jim své údaje předložit aspoň trošku organizované.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Billavladimir



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Duben 27, 2016, 09:10:41 am »

Ano pracujem tu v nemecku na nemecku pracovnu zmluvu, mam renterversicherung, socialversicherung...som tu zameldovany...partnerka byva na slovensku tj dieta je hlasene na svk...ohladom papierov mam jasno t.j ktore dokumnty potrebujem....len na jednom urade mi povedali vse zozbierat a poslat priamo do centraly v Nurnebergu a dalsi mi povedal zozbieraj vse a prines sem... Za dva týždne dostanes odpoveď a až nakoniec sa vse posiela do Nurnebergu....
Z dokumentov mam
-Antrag auf kindergeld
- Anlage auf kindergeld
- Anlage auf deutsches kindergeld aus ausland
- Geburtsurkunde
-Socialausweiss
-Arbeitvertrag
- Lohnabrechnung
- Bescheinigung aus anmelden in Deutschland
Chyba mi len mietvertrag a bescheinigung aus arbeitgeber to je pokial viem vse co treba...
Samozrejme E 411 a E 401 musim dat vyplnit na Svk....
Chyba este daco? 
Preto sa pytam ci ste to najprv posielali hned na centraly alebo najprv na prislusnu familienkasse....dakujem za odpoved :-)
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Duben 27, 2016, 09:25:30 am »

Úsměv Myslím, že takhle už by leckdo měl být schopen poradit.
My osobně jste se o Kindergeld hlásili u Familienkasse jako každý jiný, ovšem naše děti žijí tady, takže asi nebylo o čem diskutovat. S dítětem v cizině se tě asi přímo dotýká nedávný rozsudek, jehož obsah konkrétně neznám (ale byl tu už několikrát komentován, zkus hledat "kindergeld" a pročíst si příspěvky z posledních dvou měsíců - začít ale můžeš tady http://www.mnichov.de/forum/index.php?topic=24296 a třeba se i rovnou zeptat tamějších přispěvatelů), ale nezněl příliš kladně. Počítám tedy, že je možné, že Kindergeld v budoucnu bude k mání jen tam, kde žije dítě.

Trochu mne v tvých dokladech zaráží ta nájemní smlouva...tu opravdu někdo chtěl? Potvrzení o přihlášení, doklady k práci a pojištění, to je všechno logické, ale co je ohledně KG komu do toho, jak a za kolik bydlíš?

Každopádně hodně štěstí!
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike
Host
« Odpověď #4 : Duben 27, 2016, 11:40:28 am »

Ano... Velmi důležite.

,,naše děti žijí tady"... (jsou tady prihlasene)
A nebo...
,,manželka" versus ,,partnerka" versus ,,matka deti/ete"

U manželů s dětmi tady v DE není o čem diskutovat. ..

U partnerů s dětmi v DE je to taky v pohodě. ..

U manželů s dětmi v cizině začínají problémy, ale dá se...

U partnerů a rozvedenych s detmi v cizině je to problém. ..
A pravděpodobně v tomhle bude uplatňován ten zlomový rozsudek, bez kterého záleželo jen na osobním posouzení. ..
Donedávna to někdo dostal a někdo ne...
Ted už jedině na žádost matky nebo opatrovníka nebo nekoho kdo s tema detma prokazatelne žije. ...
Já tedy alespoň neuspěl ani po dlouhem boji, kdy po me chtěli snad uplne všechny papíry, snad jen krom žákovské průkazky do knihovny... ...

Chceš li ušetřit čas a stres a papíry o kterých ani nevíš ze existuji, přihlas děti tady, nebo ať žáda matka deti/ete rovnou...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #5 : Duben 28, 2016, 01:23:52 pm »

a ked napr parik...on robi v nemecku na sk zivnost,...ona len na basis 450euro...maju narok na kindergeld  aine socialne vymozenosti?
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #6 : Duben 28, 2016, 03:19:56 pm »

v tomto případě Kindergeld ne Hary, protože on není účastník německého sociálního systému a ona též ne (Minijob). Pokud by ona pracovala v DE na Vollzeit/Teilzeit, tak už mohou žádat...

jiné sociální dávky - netuším...
« Poslední změna: Duben 28, 2016, 03:21:08 pm od petr69 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #7 : Duben 28, 2016, 03:41:20 pm »



  Petr69 poznam jeden taky parik preto sa pytam..cize tito ludia ako oni co neprispievaju do socialneho systemu nemaju tu ani narok na socialny byt ani nic ine?vsetky ziadosti co daju na uradoch v nemecku ohladom tychto veci budu zamietnute?
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #8 : Duben 28, 2016, 05:04:22 pm »

to netuším Hary- - já jen odpovídal na Kindergeld. U toho je podmínka platit v DEsociální pojištění. Což živnostenský list z SK a Minijob v DE nesplňuje.

to že nemají na nic nárok jsem neřekl, vůbec se v dávkách nevyznám, nikdy jsem o nic nežádal...
« Poslední změna: Duben 28, 2016, 05:05:24 pm od petr69 » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #9 : Duben 28, 2016, 05:31:24 pm »

Ne Hary.
Na SK živnost budou platit stejne pravidla jelo na CZ živnost,  tj. Max 182 dni v roce a pak by se měl i odhlásit z pobytu aby splnil to, že je rezidentem na SK, tudíž automaticky nesplňuje podmínky. .. Pro nic z DE systému. ..
Žádat společne zvyšuje i to riziko kontroly te živnosti jako takove a příjmů tady v DE...
Ona sama by asi nějakou naději mela, s dítětem, ale těch podmínek je tam vic...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München