Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: Pokuta v Německu za stáhnutí filmu  (Přečteno 217756 krát)
Adam13



Karma: -1
Příspěvků: 2


« : Únor 03, 2016, 04:00:43 pm »

Dobrý den, jsem v Německu druhým měsícem, dnes mi přišel dopis od právnika, že jsem nucen zaplatit 815,- Euro, za nelegální stáhnutí filmu .. Napsali mi čas, IP adresu atd. .. Setkali jste se s tím už někdo ? Je fakt že jsem ten film doopravdy stáhnul, ale přijde mi divné aby mě kvůli jednoho filmu takhle pokutovali, nikde jsem ho nešířil ani nic podobného "jen" ho stáhnul, zkouknul a vymazal .. stahoval jsem přes torrent .. Nemáte s tím někdo zkušenost ? Díky za jakoukoliv odpověď
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Únor 03, 2016, 04:29:34 pm »

Zřejmě známá firma co to rozesílá všem a zkouší kdo se chytí... Každopádně, přes torrent nikdy nestahovat, protože tím zároveň sdílíš.

http://www.e-recht24.de/artikel/tauschboersen/7389-urheberrechtsverletzungen-in-internettauschboersen-abmahnungen-der-kanzlei-waldorf-frommer.html

http://www.anwalt.de/rechtstipps/filesharing-abmahnung-seelen-film-durch-waldorf-frommer-eur-zahlen-oder-nicht_053690.html

http://www.pcwelt.de/news/Neue_Abmahnwelle_wegen_Gratis-Video-Plattform-_Popcorn_Time-9527215.html
Zaznamenáno
Adam13



Karma: -1
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Únor 03, 2016, 04:43:37 pm »

Zkouší kdo se chytí ? Myslíš tím že bych to neměl platit ?
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Únor 03, 2016, 05:02:35 pm »

Toť spíš otázka pro právníka s danou specializací.
Zaznamenáno
skorpion



Karma: -2
Příspěvků: 59


« Odpověď #4 : Únor 03, 2016, 06:10:11 pm »

kolega slovak takisto platil okolo 800 Euro. Odvtedy stahujem z torrentov len na Slovensku.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Únor 03, 2016, 10:05:51 pm »

Zkouší kdo se chytí ? Myslíš tím že bych to neměl platit ?
Ne, tohle je sice morálně velmi na hraně, ale podle zavedené praxe legální. Jde opravdu o to sdílení, které technicky probíhá při stahování přes torrent.
Oni tě nepokutují, ale upomínají, že už to nemáš dělat a jako důkaz, že to myslíš vážně, máš zaplatit tento poplatek a nejspíš i podepsat nějaké od nich připravené prohlášení. Ta věc se německy jmenuje "Abmahnung".
Ignorovat to nemůžeš, pokud tady chceš nějakou dobu pobýt, dožene tě to. Když neodpovíš, může se stát, že příští dopis bude občanskoprávní žaloba.
Buď zaplať a podepiš, nebo si najdi právníka. Tady ve fóru už bylo podobných dotazů dost, zkus pohledat "torrent" a "Abmahnung", třeba někdo bude mít tip.
Právník jim patřičně odpoví, bude vědět, jestli výši toho poplatku nepůjde zkrouhnout a navrhne pro tebe výhodnější formulaci toho prohlášení. Tam totiž zpravidla stojí pro tebe dost nevýhodné závazky a vysoké smluvní pokuty za porušení.

A pamatuj si, že P2P sdílení je v Německu o hubu.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #6 : Únor 04, 2016, 02:06:48 pm »

.
« Poslední změna: Únor 05, 2016, 08:09:14 am od Lenke » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Únor 04, 2016, 03:54:07 pm »

Lenke, ty si pako. Ale zábavné. Když člověk neudělá tu chybu, aby tě vzal vážně. "Víte, ano, ukradl jsem cigára, ale vidíte, od té doby už je opravdu kupuju, přísahám a nevím, proč bych ty vaše měl platit".
Ano, právník je děvka, ale vtip je v tom, že kope za toho, kdo ho zrovna platí. A hlavně - ví, jak jednat s těmi, které platí protistrana. To je celý ten fór.
"Vykašlat se na právníka" a a začít protistraně vysvětlovat něco o svém laickém pojetí věci je cesta jen k tomu, aby tě právník protistrany vzal pěkně zezadu. A bez indulony.

Původnímu tazateli: z tohoto si příklad neber a ber to téma vážně. Nejsi první, po kom jdou a pokud nemáš prachy na dlouhý právní spor, ve kterém bys zkoušel prokázat, že jejich důkazy ve skutečnosti nejsou průkazné (protože technicky opravdu nejsou), smiř se s tím, že jediná šance je zkusit uhrát, co jde. Ale úplně se z toho vyvlečeš jen tím, že zmizíš daleko a nadlouho. Jestlis měl v plánu život v Brazílii, now's the time.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #8 : Únor 04, 2016, 08:24:53 pm »

.
« Poslední změna: Únor 05, 2016, 08:08:44 am od Lenke » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Únor 04, 2016, 08:27:09 pm »

pro kleena: Možná si myslíš, že máš navrch. Zkus si přečíst moje slova ještě jednou, a podumat nad nimi. I u ostatních příspěvků.
Raději se drž tématu, ale zkus neradit zjevné hlouposti a ne léčit zlomeninu třezalkou.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #10 : Únor 04, 2016, 08:49:20 pm »

To neokecáš.  Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #11 : Únor 04, 2016, 08:54:37 pm »

To neokecáš.  Mrknutí
Hmm. A co se držet toho tématu...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #12 : Únor 05, 2016, 08:05:16 am »

.
« Poslední změna: Únor 05, 2016, 08:10:00 am od Lenke » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #13 : Únor 05, 2016, 10:28:53 am »

.
Asi tak.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #14 : Únor 05, 2016, 07:26:23 pm »

Minulý tyden jsem si stahl z ceskych stranek nejakou hudbu cca asi 15MB a doufam, ze me nezavrou... nevedel jsem, ze je to tak prisne....
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München