Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: narok na ciastocny dochodok  (Přečteno 212656 krát)
27argos



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Leden 29, 2016, 12:27:38 pm »

ahojte,

z roznych diskusii som sa dozvedel, ze narok na ciastocny dochodok z nemecka je po 5 rokoch.
Chcem sa ale opytat, co vsetko sa zapocitava do tychto 5 rokov?
Ked mam napríklad odpracovaneho 4,5 roka a polroka som na urade prace, splnam uz tuto podmienku - 5 rokov? plati urad prace Rentenversicherungsbeiträge? uvazujeme o stahovani spat a bolo by to dobre vediet Úsměv

este jedna teoreticka otazka  Úsměv
ak ma zena odpracovane nejake roky v nemecku a potom je napr. posledny rok na urade prace, ako sa potom pocita materska? z posledného odpracovaneho roka alebo vseobecne z posledného roka, t.j ten rok na urade prace.

Dakujem vam velmi pekne za odpovede  Úsměv

Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1 : Leden 29, 2016, 12:33:30 pm »

otazka je hlavne, ze aky vysoky by bol taky ten dochodok po 5 odpracovanych rokoch v Nemecku ... 30-40 € mesacne?
Zaznamenáno
27argos



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #2 : Leden 29, 2016, 01:34:04 pm »

pytam sa na ciastocny dochodok, takze samozrejme som myslel odpracovanych 5 rokov v nemecku a potom zvysok (napr 30 rokov) dalej na Slovensku, nie 5 celkovo.
Potom ak tomu spravne rozumiem, sa cast slovenskeho dochodku v pomere tych 5 rokov sklada z prispevku z Nemecka.
Ked nemam odpracovanych 5 rokov v Nemecku, len sa mi zapocitavaju roky, ale nedostavam prispevok k dochodku?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Leden 29, 2016, 01:37:46 pm »

otazka je hlavne, ze aky vysoky by bol taky ten dochodok po 5 odpracovanych rokoch v Nemecku ... 30-40 € mesacne?
Nechodí každému důchodově pojištěnému každý rok dopis z DRV, kde stojí aktuální výše důchodu, kdyby člověk teoreticky odešel teď a předpokládaná výše po dosažení důchodového věku?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
27argos



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #4 : Leden 29, 2016, 03:16:53 pm »

Ano, viem ze ludom ktori su tu dlhsie ako 5 rokov chodi z DRV kazdorocne dopis, a prvy krat ho dostali po tych 5 rokoch . Ja som tu este len 4,5 a zatial nic. Je sanca, ze pridem o pracu a pojdem na nejaku dobu na pracak, tak chcem vediet ci sa to zapocita do tych 5 rokov, ak by som sa potom odstahoval a isiel makat na SK.
Zaznamenáno
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #5 : Leden 29, 2016, 08:07:22 pm »

Ked dostavas oficialne podporu (ALG I) tak pracak vyplaca tvoje prispevky na dochodok dalej. Mozes sa na to cielene opytat.
V najhorsom si ich mozes platit sam dobrovolne. Za tym ale musis ist aktivne.
Snaz sa aby si tych 5 rokov uhral. Bolo by skoda to nechat prepadnut.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #6 : Leden 29, 2016, 08:36:23 pm »

Ti s tebou tak vybehnou, ze se nebudes stacit divit. Vyrizoval jsem to vic nez rok a vzdal jsem to. Vzdycky, kdyz to vypadalo nedejne, tak prisel dopis o 30stranach s dalsimi a dalsimi pozadavky, ktere se nedaji dolizit ani splnit. Nemci ti nic nedaji...
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #7 : Leden 29, 2016, 09:21:51 pm »

Je také otázka, jestli během té dlouhé doby, než dosáhneš důchodového věku(65 - 70), nezvednou minimální hranici zápočtových dob z dnešních minimálních 5 roků na nějakou vyšší hranici.
Zaznamenáno
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #8 : Leden 30, 2016, 07:41:59 pm »

Nestraste ho, chudaka.
"Klärung des Versicherungsverlaufes" je uplne normalna a korektna vec. Sam som musel nieco dokladat a popisovat. A az ten Versicherungsverlauf raz pride, tak uz nikdy neprepadne. Co je psano, to je dano.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #9 : Leden 30, 2016, 09:44:05 pm »

Tady je příručka o důchodech v ČR a SRN. Viz přílohu.

* CZDEprirucka.pdf (302.38 KB - staženo 686 krát.)
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #10 : Leden 30, 2016, 09:52:57 pm »

Akter, ty jsi buh!!! Korektni vec a tady v Nemecku???  Škleb Škleb Škleb Nejsi taky jeden z tech co vitali s transparentem imigranty???
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #11 : Leden 30, 2016, 11:45:01 pm »

Jo jo, taky jsem byl optimista, než jsem si ,,šáhnul,, na německý sociální systém ! Škleb
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #12 : Leden 31, 2016, 01:14:21 am »

Jo jo, taky jsem byl optimista, než jsem si ,,šáhnul,, na německý sociální systém ! Škleb
Tak si pro změnu zkus sáhnout na práci a furt nemrmlej.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike
Host
« Odpověď #13 : Leden 31, 2016, 08:01:33 am »

Lenke díky šikovna příručka Úsměv

Jestli jsem dobře pochopil,  hranice 5let se týka jiných důchodů.
Ne toho klasického. Pochopil to někdo jinak ?

Pokud sem to tedy opravdu dobře  pochopil, i pouhý rok (měsíc nebo 4roky atd.) v jiné zemi se normalne do důchodu  započítává. ..
Problém by nastal jen v případe třeba invalidního nebo vdovskeho atd...
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #14 : Leden 31, 2016, 09:07:30 am »

Kleena -  ty jsi ale kus VOLA !
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München