Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Poplatky za popelnice v CR  (Přečteno 45788 krát)
muc123



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Leden 18, 2016, 09:47:53 am »

Ahojky,
chtela bych se zeptat zde trvale bydlicich: jak to mate s poplatky za popelnice v CR?

V Nemecku jsem nahlasena od roku 2002. V roce 2011 me zacaly ceske urady najednou nahanet kvuli poplatkum za popelnice!! Veskere doklady o snatku, trvalem bydlisti, cislo pasu,… oni samozrejme maji.

Od te doby musim kazdy rok vyplnit formular z radnice (tzv. Oznámení nároku na osvobození) a poslat jeste s potvrzenim zde z Mnichova, ze tady opravdu ziji (bud „Meldebescheinigung", nebo jim staci treba kopie prac. smlouvy, kopie zdravotniho poijsteni, apod). Loni jsem na to kvuli nekolika neprijemnych rodinnych udalosti uplne zapomnela a uz musim platit penale Smutek  No nic, zaplatim a budu se muset „osvobozovat“ dal, ale nevim, prijde mi to celkem ulitle…

Copak oni ti urednici opravdu nahaneji Cechy po celem svete? Kvuli popelnicim? (protoze podle informaci, ktere jsem dostala, se toto osvobozeni tyka vsech Cechu trvale zijicich mimo republiku). A co kdyz na ne nemaji zadne spojeni nebo moznost je nejak kontaktovat? To jako tyto lidi okamzite „zkasirujou", kdyz se nahodne ukazou v CR? Na celnici  Šok? Nebo delam nekde chybu ja?

Opravdu by me zajimalo, jak je to u Vas. Moc diky a cauky!! M.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 18, 2016, 10:37:43 am »

My tam ty poplatky pro jednoduchost prostě platíme (nechtěli jsme tam odhlásit bydliště, odevzdávat občanky apod.).
Ty jsi v ČR hlášená a s tím "prohlášením..." tě od těch poplatků nakonec osvobozují? To bysme pak mohli zkusit také...Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
muc123



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Leden 18, 2016, 11:28:23 am »

kleena, ja mam jenom cesky pas, trvale bydliste, zdravotni pojisteni,... je tady.

To vyrizovani neni zadna velka byrokracie - proste poslu ten formular (da se najit na netu) a nejake to potvrzeni z Nemecka. Akorat se divim, ze se musim porad dokola osvobozovat, i kdyz ty urady veskere informace maji nebo neni problem si je najit a overit. A ze s tim zacaly az po tolika letech?

Jak to s tema poplatkama je, kdyz jsi v CR porad nahlaseny, ale prechodne bydlis tady, to nevim. Treba existuje neco jako "castecne osvobozeni"?
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #3 : Leden 18, 2016, 11:36:42 am »

Mne jedna kamaradka rikala, ze se stavila v CR na obecnim urade, tam jim napsala nejake cestne prohlaseni, ze v CR nezije, na zaklade cehoz ji od tech poplatku "osvobodili" a vic nic neresili.

Uskoprse a neskonale tupe urednice v me domovske dire tvrdily, ze to nejde, ze si musim uplne zrusit pobyt. Protoze nemam cesky ucet a protoze jsem nechtela, aby to jeste dalsich x let absurdne platili moji rodice, a protoze jsem byla lina investovat opet hromadu casu do boje s ceskymi uredniky, zrusila jsem trvaly pobyt v CR, vcetne odevzdani OP. Vsechno jsem vyresila pres postu, jen i pres vyslovnou prosbu o pisemne potrvzeni, jsem pak musela zase telefonovat, abych si overila, ze je ta zalezitost uzavrena. Kdybych si nekdy v CR chtela nahlasit trvaly pobyt, nemuze mi v tom jakozto statnimu prislusniku nikdo branit. Uvidime. Momentalne je moje pozice takova, ze kdyz si se mnou nekdo chce utirat zadnici, nemam potrebu mu do ni iniciativne lezt...

Priznavam, ze je ale trochu neprakticke tahat s sebou vsude pas Úsměv
  
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Leden 18, 2016, 12:35:51 pm »

My se odhlásili v naší obci od všeho v březnu 2011, včetně vody, popelnici sem sám osobně vrátil do skladu OÚ.
I přesto že to má na úřade na starost hodně dobra rodinna známa a extra kvůli nám otevřela tuto otázku na nějakém krajském školení, nic nám nepomohlo od toho, že jsme museli zaplatit odpady PLUS PRONÁJEM popelnice do konce roku 2011 a celý rok 2012...
Tvrdila me ze proto udělala naproste maximum a stejne to nešlo. ..
A pokud to nezaplatím spadne to na starost někomu jinému a pravděpodobně to zkončí exekuci...
Tak jsme to raději zaplatili.
 Ale od tě doby máme klid a nikdo nic nechce.
Žádné prohlášení jsme nedávali ani nic extra nevyplňovali.

PS: Obě moje starší dcery studuji VS v Praze a ve městě s trvalým pobytem předkládají potvrzeni o zaplacení koleje a jsou ,,doma" od poplatků taky osvobozeny.
Vytvářejí odpady v Praze a tam je to už součást pronájmu Smích
« Poslední změna: Leden 18, 2016, 12:40:14 pm od jirike » Zaznamenáno
muc123



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #5 : Leden 18, 2016, 01:30:59 pm »

Aha, to je zajimave - tak to vypada, ze jsem v CR stale hlasena i pres odevzdani vsech dokumentu, prohlaseni, potvrzeni, obcanky a cert vi ceho jeste. Nevadi, necham to tak, zas takova hruza to neni… Ale jak to tak tady ctu - kazdy pes, jina ves  Škleb No, holt urady...
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #6 : Leden 18, 2016, 01:48:10 pm »

Přesně tak, jde to odhlásit i s trvalým pobytem.

V případě odhlášení trvalého pobytu a odevzdání občanky by vám to opravdu neměli účtovat, takže chyba je na jejich straně.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #7 : Leden 18, 2016, 09:04:18 pm »

A člověk by řekl, že ten ošklivý modrý program s evidenci obyvatel je v cele ČR stejný a jednotný. ..
A odkudkoli přístupný, když se staci jen přihlásit jinde (v ČR ) a člověka odhlási automaticky...
Paní me uložila pokutu, za pozdní  (6let) nezměněne údaje v OP ale pouhými nahlédnutim do systemu o nich hned věděla...
Pas už lze taky udělat kdekoli v ČR....
Jeden by řekl, že ta popelnice a odpady bude to nejjednodušší.... Smích
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München