Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3 4 5   Dolů
 
Autor Téma: Změna z AOK na privátní. (podmínky?)  (Přečteno 384773 krát)
Sovi



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Leden 11, 2016, 11:06:26 am »

Zdravím, měl bych dotaz ohledně AOK. Má manželka je nyní nezaměstnaná a je pojištěná pode mnou u AOK. V blízké době chce začít v německu podnikat a bylo by pro nás výhodnější kdyby měla pojištění u privátní pojištovny. Jaké jsou zde podmínky aby mohla přejít k jiné zdravotní pojištovně? Vztahuje se na mou manželku také povinnost být pojištěná u AOK 18 měsíců? Nyní je pod mojí pojistkou jen pár měsíců.

Tak snad někdo bude mít s tímto zkušenosti a poradí. Díky předem.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 11, 2016, 05:40:42 pm »

Jako podnikatelku ji prostě z rodinného pojištění odhlásíš a ona si ke stejnému datu zřídí pojištění privátní. Pozor ale, opravdu dobře srovnávej, od jistého věku a u ženských zvlášť (mají zdravotní pojištění z principu dražší...tedy pokud poslední vlna politicky korektních úprav nepostihla i zdravotní pojištění) není zcela jisté, že pro ni soukromé opravdu výhodnější bude. Také bude každým rokem zdražovat, lékaři budou z principu účtovat trojnásobek sazeb - a při volbě tarifu je dobré dát si pozor, aby plně hradili výkony, které třeba necháte udělat v ČR. Moje poslední soukromé je hradilo jen ze 60% nebo tak podobně, což bylo ironické, v ČR to pro ně bylo levnější a nechtěli to ani hradit celé.

Každopádně ale, jakmile bude vydělávat více, než těch ca. 400 EUR měsíčně, MUSÍ z rodinného ven, už u tebe ani nesmí být pojištěna. Jen se pak může (na rozdíl od zaměstnance zcela svobodně) rozhodnout, zda si zvolí soukromé, nebo dobrovolné zákonné pojištění.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike
Host
« Odpověď #2 : Leden 11, 2016, 10:59:31 pm »

Potvrzuji slova Kleena.
Naše kolečko pojišťovnami trvalo 3 měsíce.
Už sem tady popisoval.
Vybral sem si privátní (nebudu jmenovat) a sel na vstupní prohlídku.
Během prohlídky jsme s velmi otevřenym p.doktorem mluvili a vysvětlovali k čemu ji potřebuji.
Narozdil od zástupců pojišťoven me p.doktor vysvětlil i druhou stranu mince privátního pojištění a mazal sem zpět do AOK... Úsměv
Jako soukromník sem začínal na 331,- eur v 11/2011 a u privátní to začínalo od 140,- eur... ALE ! To ALE tady popsal Kleena.
Popsal nám příběhy starších lidi kteří nemohou od privátní zpět a doplácejí a doplácejí. ...
Mladý a zdravy v pohodě, ale zapomeň  na výhody které nabízí státní a příprav se na neustále doplatky....
Pro mladého člověka který sem jede vydělat a zase se vrátí je lepší privátní ale v ostatních  případech nedoporučuji.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #3 : Leden 11, 2016, 11:40:38 pm »

Říkala mi jedna mladší Němka ( ne, nekopíruji slova Harryho  Úsměv ), že odešla ze státního pojištění k soukromému, a teď toho lituje.

Jak je to s přechodem zpátky ze soukromého na státní ? Je to vůbec možné ? Pokud ano, za jakých podmínek ?
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Leden 11, 2016, 11:56:42 pm »

Říkala mi jedna mladší Němka ( ne, nekopíruji slova Harryho  Úsměv ), že odešla ze státního pojištění k soukromému, a teď toho lituje.

Jak je to s přechodem zpátky ze soukromého na státní ? Je to vůbec možné ? Pokud ano, za jakých podmínek ?

Slyšel jsem ze nelze, jen skrze pracák, sociálku apod...
Protože lidi na sociálce jsou automaticky převedeny ke státní. ..
Ale jak to funguje v praxi netuším. ..
Takhle me strašili když sem chtěl taky k privátní...
Nakonec sem podlehl argumentům a uznal je... A sem u AOK.
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #5 : Leden 15, 2016, 01:52:52 pm »

Gratuluji, až jednou skutečně pořádně onemocníš, tak poznáš! Ale ok, já taky netušil, s kým mám tu čest
Zaznamenáno
bledulka



Karma: 4
Příspěvků: 21


« Odpověď #6 : Leden 15, 2016, 02:36:45 pm »

Gratuluji, až jednou skutečně pořádně onemocníš...
Ale KDO?
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #7 : Leden 15, 2016, 06:12:08 pm »

AOK. Kdo jinej. Přečti si pořádně příspěvek od muslimoida Jirikeho.   Já už s nima mám tak dobré zkušenosti, že Nemocenský lístek posílám ještě  na uřady EU Škleb  Tam už jich mají za toto neplacení Krankegeld, plné zuby. Postižených totiž přibývá a přibývá..... Ale to se týká spíš těch nás dlouho na nemocenské. Tam se teprve ukáže systém v plné kráse.
« Poslední změna: Leden 15, 2016, 06:25:48 pm od kosmopolita » Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #8 : Leden 15, 2016, 07:15:29 pm »

Je čas znovu si tady zopakovat výhody a nevýhody AOK a TK, případně ostatních německých státních zdravotních pojišťoven.

Prosím každého, aby sem vypsal svoje zkušenosti a doporučení ostatním, ať z toho vznikne nějaký kloudný výsledek.
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #9 : Leden 15, 2016, 07:59:35 pm »

To jsem rád, žes  položil důležitou otázku. Prosím všechny, kteří jsou spokojeni s jinou pojišťovnou, než AOK, ať ji tu pochválí a uvedou. Já už během 3/4 roku budu potřetí žádat o pomoc nějakou EU organizaci. CMU, Solvit, nebo Evropskou komisi. AOK nechce platit moje zákonné nemocenské. Dvakrát jsem s pomocí vyhrál, teď se chystám na třetí. Právo je na mé straně, ale je to náročné psychicky toto martírium ustát. Doufám že časem s těmito lumpy EU komise zatočí. Ale až to vše skončí a konečně zaplatí, musím hned od nich odejít, bo toto není na muj žaludek. Děkuji předem    P.S. AOK mě dostalo tak daleko, že musím žádat o sociální pomoc, bo nemám na nájem!
« Poslední změna: Leden 15, 2016, 08:01:57 pm od kosmopolita » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #10 : Leden 16, 2016, 07:32:35 am »

Ano super otázka Mrknutí
Kromě Honzy3333 a Okamury-Kosmopolity, jsem nikdy nic negativního nezaznamenal Úsměv
Naopak. Z našeho okolí jen pozitivní hodnocení a to převážnou většinou od lidi kteří tady jsou nejen ,,chvilku" jako my, ale i 15, 20 a více let....
Lázně o kterých si v ČR můžeš už nechat jen zdát,  následný program jako rehabilitace atd....
Preventivní program v ruznych a praktických intervalech.
Minimální nebo zadne doplatky nejen u nás ale i u děti. ..
Nemůžu říct jedinou spatnou zkušenost. ..
Kamarád ted po třech letech kdy byl více nemocný než pracující požádal z částečné invalidky o plnou... Protože je zaměstnaný u šmejda cca 20 let,  přežívající na platbách od AOK....
Ano, všechny pojišťovny mají svuj strop a ano ze musíš dodat vse co chtějí včas...
Pokud je v průběhu nemoci výpověď zaměstnavatele, nebo jiný problém. .. zcela urcite nastane zmatek a vse se nějak opozdí a birokracii tady všichni znají. ..
Ale proto nelze označit pojišťovnu za špatnou - pravděpodobně by se to stalo u každé. ....
« Poslední změna: Leden 16, 2016, 07:45:45 am od jirike » Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #11 : Leden 16, 2016, 09:05:52 am »

 Není důležité co píše musulmoid Jirike. Ano možná jeho známí mají štěstí, že mají dobrého Beratera na pobočce, nebo lepší zemskou AOK . Ale pravidla samozřejmě platí celoplošně.Stačí se dostat do těchto problémů s neplatiči AOK a vymáhat přes úřady EU, který registrují přibývající případy neplacení nemocenské AOK. Ty si vychvaluj co chceš, ale muj případ a další, které musí řešit EU to jen potvrzují. Jestli mají nějaký lidi štěstí, tak jim to přeju. Ale muj Arbeitsamt a úřady EU mají naprosto jasno. Když spadám pod něm.soc. systém, mam napsanou neschopenku - tak Krankenkasse musí platit. To je základní moje právo.    Mimochodem doktor českej mi nabízel lázně několikrát. Mužu klidně každý 2. rok. Samozřejmě VZP placeno.(potažmo něm.dom.pojišťovnou v mém případě) A to je též otázka. Kdyby v rámci plné péče já jel podle rozhodnutí doktory české strany, kde mám taky 100%hrazenou péči, do lázní, jak by se k tomu postavila AOK. A pravděpodobně myslíš že by se to stalo(neplacení Krankegeld) u každé němec. pojišť.?  v Německu? Já jen že u VZP i u dlouhodobého marodění, těžko. Tak snad probůh všechny něm. pojišťovny jsou podle tebe tak špatné? Zajímavé, že ostatní úřady se shodnou, kde je povinnost PLNIT a pojišťovna by měla být omlouvána nějakým chaosem, jak uvádíš? To je ale blbost. Pravidla a zákony jsou jasný a všichni okolo mají jasno. Krom tebe a AOK, která jak uvádíš asi v tom muže mít chaos   Škleb Oni vědí moc dobře, co jej jejich povinnost. Ale holt někteří pojˇštěnci jsou nevýhodní a nerentují se. Ale to je snad hl. smysl pojˇšťovnictví, nicht war?Mě zajímají názory lidí na jejich pojišťovnu(v D), krom AOK. Tak jestli někdo napíše, bude dobře.     Jo a Krankenbescheidigung odevzdám na AOK okamžitě ten den. Já si povinnosti plním!
« Poslední změna: Leden 16, 2016, 09:45:13 am od kosmopolita » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #12 : Leden 16, 2016, 11:40:32 am »

Tak tomuhle guláši fakt nerozumím.
Poskakujes slovně  z AOK na VZP, z marodeni  v Německu na českého doktora...
Ano možná měli všichni jen štěstí...
Tak doufám že ho budu mít taky a Ty se pak s náma doufám podelis o zkušenosti od nějake privátní Mrknutí
Sem fakt zvědavý... Mrknutí Protože už jsem slyšel jak to tam probíha.
Mimo jiné i o přímém zákazu jít k jinému doktorů než smluvnimu.
To znamena ze o českém doktoru by sis mohl nechat jen zdát... (pokud by to nebyl nutný zákrok bez možnosti se vrátit do DE)
Ale ono je těch příběhu od privátních pojišťoven mnohem vic... Mrknutí
Zaznamenáno
rusna
Host
« Odpověď #13 : Leden 16, 2016, 12:41:47 pm »

My jsme pojisteni u AOK a jak pise Jirike,nemame zadny problem s vyplacenim nemocenske atd....
Navic nam plati lazne pro meho syna,coz u nas neexistuje.

Souhlasim se vsim co Jirike pise..teda co se pojisteni tyka...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #14 : Leden 16, 2016, 01:04:23 pm »

....teda co se pojisteni tyka...

A ja věřim že by se toho našlo vic  Mrknutí Smích
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4 5   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München