Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Daňové přiznání  (Přečteno 58626 krát)
moje88



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Leden 03, 2016, 03:49:31 pm »

Jak vyplnit daňové přiznání. Ani nevím který formulář to je. Můžete mi prosím poslat někdo odkaz na interaktivní formulář, kam postupně výpisu z lohnsteuerbescheinigung údaje, ono to vypočítá a já jen vytisknu a odevzdam. Něco jako je v ČR každý rok na idnes.cz. Díky
Zaznamenáno
Marrio



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #1 : Leden 07, 2016, 07:50:31 am »

Ahoj, mozem pomoct, spracujem ti danove priznanie od A do Z a poslem na danovy urad. Ak nemas deti a manzelku tak za 60 Euro ak mas toho viacej po dohode.

S pozdravom Mario
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2 : Leden 07, 2016, 11:17:00 am »

moje88 - ja som to este online-formularom nerobil, uprednostnujem kupit si na to CD (20-30€? - da sa to dat do nakladov) a neposielat moje udaje na nejake nezname servery

ked som teraz zadal "Steuererklärung online" tak tam nejake adresy vyhodi, skus napr. https://www.steuerfuchs.de/ tam by to vraj malo ist
Zaznamenáno
Petr.H



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #3 : Únor 02, 2016, 05:36:28 pm »

1.rok jsem si našel účetní z "lohnsteuerhilfeverein" dal jsem jí papíry, ona vše zpracovala,připsala mi i některý slevy na dani o kterých jsem si myslel, že na ně nemám nárok např. na pracovní oblečení - říkám, že nemám žádný doklad o koupi a ona perete si doma pracovní oblečení tak máte nárok na slevu, odeslala a po 2 měs. mi předala papíry s potvrzením z FÚ. Ceník je podle hrubýho příjmu v mém případě 20000 - zaplatil jsem 32eur.
Tento rok zkusím (pokud budu mít čas a náladu) dan. př. v Elsteru - musíš mít danový a id číslo.
Zaznamenáno
hrano



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #4 : Duben 20, 2016, 07:03:49 pm »

Prosim vas vedeli by ste mi poradit niekoho spolahliveho, pripadne stranku kde by som nasiel solidnu spolocnost, ktora by vedela pomoct s vyplnenim nemeckeho danoveho priznania? Dakujem
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #5 : Duben 20, 2016, 08:19:18 pm »

http://www.elster.de
Zaznamenáno
hrano



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #6 : Duben 20, 2016, 10:29:45 pm »

Dakujem, ale nanestastie nie som z nemciny zdatny natolko aby som si trufol to vyplnit sam, preto by som potreboval pomoc s vyplnenim a odoslanim, samozrejme nie zadarmo.
Zaznamenáno
premaprema



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #7 : Duben 24, 2016, 06:34:23 pm »

Dakujem, ale nanestastie nie som z nemciny zdatny natolko aby som si trufol to vyplnit sam, preto by som potreboval pomoc s vyplnenim a odoslanim, samozrejme nie zadarmo.





není problém, zařídíme :-)
Zaznamenáno
kumuranka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #8 : Květen 31, 2016, 01:13:42 pm »

Hezke odpoledne.
Ma tu nekdo zkusenosti s danovym priznanim za rok, kdy cast roku zil a pracoval v jine zemi EU (ne CR) a zbytek roku v DE? Ja jsem byla do brezna 2015 v Irsku, pak samoplatce  v CR a od 19. cervna bydlim a pracuji v DE. Znamy mi dal kontakt na danoveho poradce,ten rekl,ze s tim nema zkusenosti a nechce se mu do toho a ze pry danove priznani zatim ani podavat nemusim,ze na to mam poprve 2 roky. Je to pravda?
Dekuji moc za pripadnou radu
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #9 : Červen 05, 2016, 01:39:52 pm »

"... ze na to mam poprve 2 roky." - tomuto výroku není dobře rozumět.

Ale i kdyby tím bylo myšleno, že máš dva roky čas, než ho budeš muset podat, je to podle selského rozumu hloupost, protože se podává každý rok, ve kterém jsi si něco vydělal. Aby v tom byl pořádek, a nedlužili jsme si za chleba ze 16. století.  :-)

« Poslední změna: Červen 05, 2016, 01:46:31 pm od Lenke » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Červen 05, 2016, 06:33:15 pm »

"... ze na to mam poprve 2 roky." - tomuto výroku není dobře rozumět...
, je to podle selského rozum
Lenke, tvůj selský rozum není měřítkem věcí a bylo by pěkné, kdybys reagoval aspoň z poloviny tak fundovaně, jak jsi vždycky chytrý a se vším rychle hotový.

Lhůta na podání DP je opravdudu aspoň dva roky, já svá dřívější podával zpravidla se zpožděním o několik let později. Mimo jiné pak finančák vrací přeplatek i s úroky Úsměv
Reagovat ovšem bezpodmínečně musíš, když ti finančák pošle výzvu k jeho odevzdání s pohrůžkou odhadu. To jsem promeškal za rok 2013 (teoreticky lhůta běží až do tohoto roku) a lajdáctvím koncem minulého roku přišel o pár stovek. Škoda jich.

Zpravidla se přiznání odevzdává v následujícím roce, a to proto, že například vyúčtování vedlejších nákladů pronájmu bytu, které zčásti jdou do nákladů, chodí až ke konci tohoto roku.

V podstatě ale není na co čekat, pokud máš poradce a všechny doklady pokupě, udělej ho.
První rok rozhodně nezapomeň na náklady na stěhování do D a jízdy do ČR, kde stále ještě vedeš domácnost (doppelte Haushaltsführung) - $$$ (€€€)!!! Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München