Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pozemky v Mnichově a okolí  (Přečteno 47735 krát)
mala5



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Listopad 10, 2015, 09:35:27 am »

Zdravím Vás, našel by se někdo, kdo by byl ochoten trošku pomoci? Dostala jsem za úkol zmapovat ceny pozemků v Mnichově a okolí (nadřízený chce kupovat pozemek v blízkosti Mnichova - cca do 30km od centra). Bohužel neumím německy, takže se mi to těžce vyhledává. Stačil by mi tip na nějakou skutečně dobrou ,,vyhledávací" stránku nebo tip na nějakou analýzu - to už bych si přeložila a data z toho vytáhla, ale spíš se mi ted nedaří na žádný dobrý zdroj informací narazit.

Nebo zda mám kontaktovat nějaký úřad či tip na českého realitního makléře, který pracuje v Německu a mohl by mi pomoci - v případě úspěšné domluvy bychom s ním samozřejmě dále spolupracovali.

Děkuji za každou pomoc

Lucka
Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #1 : Listopad 10, 2015, 12:53:50 pm »

Ahoj,
zkus si zadat do vyhledavace heslo jako: "Grundstückspreise München" a zagooglovat ...
http://www.grundstueckspreise.org/stadt/muenchen
http://www.immowelt.de/immobilienpreise/muenchen/grundstueckspreise
« Poslední změna: Listopad 10, 2015, 04:40:02 pm od chakka » Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #2 : Listopad 10, 2015, 05:26:44 pm »

Zapomnela jste uvest, o jaky typ pozemku se ma jednat. Je docela velky rozdil mezi cenami za pozemek na stavbu prumysloveho objektu (tam je cena za m. ctv. vetsinou nizsi) a cenami za pozemek na stavbu urcenou k bydleni. No a pak se nenechat zmast cenami napr. za "Freizeitgrundstück".
Obecne mi prijde dost nepochopitelne nechat vyhledavat takoveto veci nekoho, kdo nevladne nemcinou. Ale to neni Vase vina. Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Listopad 10, 2015, 05:44:06 pm »

Zkuste to například tady:
http://www.immobilienscout24.de/

Ve velikém bloku nahoře na hlavní stránce zvolte, podle toho, zda se jedná o pozemky pro bydlení či průmyslové využití, záložku "Wohnen" pro bydlení, "Gewerbe" pro průmyslové a potom v rozbalovacím menu vpravo "Grundstücke kaufen", resp. "Gewerbegrundstück".
A potom ostatní parametry, jako cenu, velikost či vzdálenost od daného místa.

Opravdu to ale bez němčiny asi budete mít těžké, protože je tam obecně dost balastu, nemovitosti s různými druhy pronájmu, vydávané za prodej apod. - zrno od plev je třeba oddělit ručně.

Každopádně hodně štěstí! Úsměv

Doplním...zběžně jsem se podíval na několik pozemků pro bydlení: V Mnichově 1800 a ca. 2000 €/m^2, v blízkém okolí pak 1100 či 1200. Možná ale hledáte spíše průmyslové plochy, pak to asi bude někde zcela jinde.
« Poslední změna: Listopad 10, 2015, 05:50:04 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
mala5



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #4 : Listopad 11, 2015, 10:11:48 am »

Děkuji Vám moc všem :-) Nadřízeného zajímají ceny všech pozemků - budu to pak rozdělovat jako stavební pozemky obytné a průmyslové, dále zemědělská půda a poté skupina ,,něco mezi tím" (zahrady atd.například k přistavení karavanu nebo něčeho podobného). Má zájem koupit v Mnichově nějaký pozemek, takže pokud by měl někdo tip na šikovného makléře (ideálně kdyby uměl česky :-D) tak mi neváhejte napsat. Popřípadě i kdyby byl se mnou nějaký makléř ochoten jednat v angličtině - to bych snad ještě zvládla :-)

On je v tom vyhledávání problém jak s němčinou, tak s tím, že  neznám Mnichov. Dívala jsem se administrativní členění a jsem z toho trochu jelen :-D Pokud mám hledat do 30 km od centra mnichova, tak hledám po celém okresu Mnichov? Co??? Škleb
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Listopad 11, 2015, 10:37:15 am »

Dívala jsem se administrativní členění a jsem z toho trochu jelen :-D Pokud mám hledat do 30 km od centra mnichova, tak hledám po celém okresu Mnichov? Co??? Škleb
Pokud máte hledat v 30km od centra, vykašlete se na administrativní členění a zadejte PSČ (PLZ) např. 80333 nebo 80331 a okruh 30km Úsměv
Ale ta němčina asi chybět bude.

S makléři je problém v tom, že to může dělat (a dělá) každý neumětel. Takže pokud čekáte fundovanou radu a znalost trhu, bude hledání makléře s trochou nadsázky a smůly podobně náročné, jako naučit se německy.
A nebo oslovíte nějakou renomovanou firmu...ale tam to pak bude mít svoji cenu.
« Poslední změna: Listopad 11, 2015, 10:39:48 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München