Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Sperrung - 12týdnů blokace z úřadu práce  (Přečteno 210843 krát)
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #15 : Srpen 31, 2015, 08:55:10 pm »

Vis proc jsem tam tu kontrolu neposlal? Nechci byt za bonzaka. Pak si neskrtnu v zadne praci v okruhu 100km.

A to je právě to české myšlení.

Tady, kdyby se na hajzly neposílaly kontroly, tak by se tu velmi rychle přemnožili.
To je právě ta svoboda Německa - že si tu každý může dělat co chce, ale když dělá něco, co obtěžuje, otravuje nebo ruší druhé, dostane legálním způsobem od ostatních zátrh.

A díky tomu se tady dá žít. Že se všichni staráme.
Postarej se také. Je to také jeden z legálních ( a normálních, přirozených ) způsobů, jak se "pomstít", jak "mu to vrátit", ovšem rozumným způsobem, ne českým mstěním, nenávistí a podobnými vadnými vlastnostmi či skutky.

Prostě si sepiš na papír, kde cítíš křivdu, kde není něco v pořádku a kde si myslíš, že jsi podle zdravého rozumu či zákonů v právu, zajdi za právníkem ( v internetu jsou bezplatní ), poraď se, a postupuj. Vybiješ si tak zdravým způsobem vztek, uklidníš se, prohloubíš si jazykové znalosti, navážeš nové známosti, případně ti přijde i nějaká ta (euro)korunka na účet, ...  ;-)
Zaznamenáno
dochloite



Karma: -12
Příspěvků: 92


« Odpověď #16 : Září 01, 2015, 07:14:29 pm »

Tak to je presne cesko-nemecke-komunisticke mysleni a nebb udej sveho souseda za to, ze v nedeli pokropil travnik. neb ma vetsi pozemek, lepsi auto atd. Mysleni vesnickych bavoraku...Tzv. svoboda nesvoboda“porad se nekdo diva a udava" protoze udavat se nema, ale hlasit se to musi...
« Poslední změna: Září 01, 2015, 07:18:24 pm od dochloite » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #17 : Září 02, 2015, 10:02:59 am »

Jednoho kolegu propustili nezakonne z firmy a on to udal.... dal to i novinam a jakmile vysla jeho fotka v novinach, tak si uz v D neskrt.... jakmile zavola do nejake firmy a rekne kdo je, tak reknou, ze nemaji zajem. Takze asi tak k udavani zamestnavatelu. Ale taky nejsem zastancem drzet hubu a krok, kdyz se mi deje krivda. Je treba vzdy zvazit kazdy krok aby se to neobratilo proti me...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #18 : Září 02, 2015, 01:22:21 pm »


 este stale verite ze zijete v slobode?
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #19 : Září 02, 2015, 10:31:34 pm »

Hary,

To je špatná otázka.

Svobodu si stále budujeme. My, noví a noví, kteří přicházíme.
Protože jednak starší odcházejí, kteří tady to dobré drželi ( někteří z nich ), a s námi novými ( dobrými ? ) přicházejí i chamtiví, které potřeba stále držet na uzdě. Oni se sami ovládat nedokážou.

pro Honzu:
"Ale taky nejsem zastancem drzet hubu a krok, kdyz se mi deje krivda. Je treba vzdy zvazit kazdy krok aby se to neobratilo proti me..." - Tak jsem to myslel, a tak také postupuji.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #20 : Září 02, 2015, 11:11:56 pm »

V patek budu resit kuriozni situaci na Arbeitsamtu. Byla mi nabidnuta solidni prace u korektniho zamestnavatele, ale ma to hacek.....  Škleb Zamestna me az od 1.1.2016. Tak jsem zvedavy jaka bude reakce z jejich strany.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #21 : Září 03, 2015, 10:00:40 am »

Ber to.
Co ty víš, co se do té doby změní.

Lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše. - Je vždy lepší mít jistotu, něco v záloze, než jen vyhldíky.

Místo vždy můžeš přenechat jinému, kdybys na něj nenastoupil.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #22 : Září 03, 2015, 10:04:22 am »

Tak to je presne cesko-nemecke-komunisticke mysleni a nebb udej sveho souseda za to, ze v nedeli pokropil travnik. neb ma vetsi pozemek, lepsi auto atd. Mysleni vesnickych bavoraku...Tzv. svoboda nesvoboda“porad se nekdo diva a udava" protoze udavat se nema, ale hlasit se to musi...


Potrefená husa první zakejhá.


Žít se dá slušně, ale musíš chtít. A také podle toho konat.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #23 : Září 03, 2015, 10:41:39 am »

Jistotu ano, ale nevim co mi reknou na Arbeitsamtu, kdyz jim reknu, ze do konce roku nebudu pracovat a cekat na nastup az po novem roce. Budouci zamestnavatel je ochotny mi to dat i pisemne.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #24 : Září 05, 2015, 01:58:35 pm »

Nech si to dát písemně, pro všechny případy. Navíc budeš mít smlouvu o zaměstnání jistou.
Před tím, než ji podepíšeš, si ji pořádně pročti, abys zase nenaletěl. Vyškrtej z ní všechno, co se ti nelíbí, a podtrhni všechno, čemu nerozumíš. Doptej se. A ty změny si prosaď, protože je to smlouva vás obou, ne jen jeho na tebe.

Já si dávám na podepsání něčeho vždy alespoň 24 hodin ( ne jen jednu noc ), abych si k tomu zjistil potřebné informace, a aby se mi všechno rozleželo v hlavě.

Na AA tu budoucí smlouvu předlož, a pokud tě budou chtít nutit do nějaké práce teď, na 3,5 měsíce, klidně jdi, s tím, že si s nimi vyjasníš, že máš 1. ledna 2016 nástup jinde.

"nevim co mi reknou na Arbeitsamtu, kdyz jim reknu, ze do konce roku nebudu pracovat a cekat na nastup az po novem roce"
Něco ti řeknou. :-) Podle toho se dál zařídíš.

Na 3,5 měsíce se dá chodit vybalovat zboží do Aldi ... ;-)
Nebo pilovat němčinu - požádat AA o tříměsíční kurs. A tím je to vyřešeno - přeškolení ( Umschulung ).
Zaznamenáno
Konstanz



Karma: -26
Příspěvků: 88


« Odpověď #25 : Září 05, 2015, 08:14:40 pm »

Tak to je presne cesko-nemecke-komunisticke mysleni a nebb udej sveho souseda za to, ze v nedeli pokropil travnik. neb ma vetsi pozemek, lepsi auto atd. Mysleni vesnickych bavoraku...Tzv. svoboda nesvoboda“porad se nekdo diva a udava" protoze udavat se nema, ale hlasit se to musi...


Potrefená husa první zakejhá.


Žít se dá slušně, ale musíš chtít. A také podle toho konat.



No jasne takze podle tebe musim udavat sousedy as starat se o to do ceho mi vubec nic neni...No to je super Škleb Škleb
Zaznamenáno
Konstanz



Karma: -26
Příspěvků: 88


« Odpověď #26 : Září 05, 2015, 08:25:27 pm »

A díky tomu se tady dá žít. Že se všichni staráme.


Takze se vsichni budeme starat o druhe abychom se meli dobre. Budeme udavat lidi, ze jdou na cervenou, koukat za oknem kdyz soused parkuje, aby nahodou nekomu neodrel naraznicek, budeme volat na policii, ze sousedovi deti nad nami moc dupou, ze soused pod nami na balkone moc kouri, ze najaky cechacek jezdi na ceskych spezetkach a neplati Kfz-steuer jako ja a jine pic...viny jak za komaru, kdy soused se staral o souseda a v hospode sedeli Stbaci.... To jako jdete do haj...lu s takovym pristupem k demokracii...
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #27 : Září 05, 2015, 08:33:49 pm »

Umschulung se nekona. Chtel jsem na ty 3 mesice jazykovy kurz, ale rekli mi, ze zadne kurzy jejich AA neporada, protoze jsou mala pobocka a tohle se pry deje jen ve vetsich mestech..... S tou praci od ledna nemeli problem.....
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #28 : Září 05, 2015, 08:48:39 pm »

Jazykáče sa budú robiť,neboj,veď emigranti si budú chcieť vypýtať dávky v nemeckom jazyku.Vivat Germany!
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #29 : Září 05, 2015, 11:16:03 pm »

Tak to je presne cesko-nemecke-komunisticke mysleni a nebb udej sveho souseda za to, ze v nedeli pokropil travnik. neb ma vetsi pozemek, lepsi auto atd. Mysleni vesnickych bavoraku...Tzv. svoboda nesvoboda“porad se nekdo diva a udava" protoze udavat se nema, ale hlasit se to musi...


Potrefená husa první zakejhá.


Žít se dá slušně, ale musíš chtít. A také podle toho konat.



No jasne takze podle tebe musim udavat sousedy as starat se o to do ceho mi vubec nic neni...No to je super Škleb Škleb

Ty lidi s mnoha nicky tady jsou směšní.

Motáš toho mnoho dohromady.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München