Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3] 4   Dolů
 
Autor Téma: Německo-dá se tam ještě vůbec žít?  (Přečteno 297930 krát)
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #30 : Leden 13, 2018, 12:59:19 pm »

ako to teda vyzera, je uz Nemecko v r. 2018 znicene a rozkradnute, alebo sa to zatial da vydrzat?
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #31 : Prosinec 02, 2018, 01:19:31 am »

ako to teda vyzera, je uz Nemecko v r. 2018 znicene a rozkradnute, alebo sa to zatial da vydrzat?
Aspoň žiadna slovanská "bratská" mocnosť neokupuje časť jeho susednej krajiny!
Narážam teraz na Slovensko.
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #32 : Prosinec 02, 2018, 01:27:59 am »

No zato me se chce nekdy zvracet tady a na jinych webech Mrknutí
V nekterych zemich toho fungovalo malo uz drive, po zasahu IS uz nefunguje temer nic (neziskového), nejsou leky, nefunguji skoly, nic z toho o co se i mnoho Čechů roky snazilo...

Nejteri uz nemaji prostredky na útěk,  kdyz vydali vše např. za léčbu děti...

http://m.novinky.cz/articleDetails?aId=378684&sznu=bDjRPSahGrvnGF6b

Ve vcera zverejnene zpravy je jasne ze je mezi uprchliky az 30% zen a deti, tedy nejsou to ,,jen mlady kluci a muzi" putujici za svym snem... a ekonomicky migranti
A že jsou tady, myslim v Evrope, rychleji, mozna i proto, že se jim bez žen a dětmi cestuje snadněji.

Nechci je tady zrovnatak a uz vubec sem proti zneužívání socialnich systemu jakekoli země, ale chovat se nenavistne a tohle vsechno...
Jeste nikomu nic 99% z nich nic neudelalo a uz jsou odsouzeny...
Ty deti nemohou za to, kam se narodili a do jake doby...
Kdo mohl pred par lety tusit v co vyroste IS a jaka zvěrstva bude pachat...
Jsou tam i křesťane, slusny lidi co pracovali a nikdy se nikam stehovat neplanovali ...

Nekdy jsem na Čechy hrdy a nekdy se za ne stydim....  tak i v tomhle pripade.

Žit tady samozrejme lze stale stejne a alespon z meho pohledu lepe a bezpečněji nez v ČR. .. Mrknutí
Alebo v SR!

Ináč, výborný príspevok!
Zaznamenáno
Markus P.



Karma: -52
Příspěvků: 64


« Odpověď #33 : Prosinec 02, 2018, 02:00:31 am »

U nas ve "Vidlakove" se zit da. Sice tu taky jsou, ale docela stranou, takze o nich moc nevime. A neni tu pro ne hlavne nic zajimaveho.

Od velmi dobreho znameho z Mnichova, ktereho znam pres 20 let, kdyz jsem onehda vzpominala na Mnichov, tak mi bylo receno, ze Mnichov uz davno neni co byval, ze je tam "cerno".  Mrknutí

Podotykam, on neni ani rasista, ani xenofob. Ma syna s cernoskou z Nigerie.

Kdyz si zaskocim o pauze na kafe tak na to, abych spocital nekoho nemecky mluviciho nebo stredoevropdsky vypadajiciho clovicka behem te 45minutove pauzy, mi staci jedna ruka.. Nektery dny by me stacila i ruka, kde jsou amputovany 3 prsty.  Po praci si slovek chce odpocinout, ale zase musim pocitat (tentokrat by jedna ruka se vsemi prsty byla zoufale malo, i kdyby me jich tam narostlo 20)... za domem kde bydlim je totiz hotel... pred dvema lety zacali pristavovat... clovek si mysli: ejhle, hotelu se dari dobre, rozsirujou... sousedka me tehdy vyvedla z miry: oni nerozsiruji hotel, pristavujou byty pro utecence.... mela pravdu... i tedy se to za mym barakem hemzi cernotou, ktera postava cely den tam, kde je zadarmo internetovy spojeni.. A jeden Flüchtling u nas taky pracoval..clovek ho trosku vyzpovidal....neuveritelny co vsechno od statu dostal naservirovany na zlatym podnosu.... kdyz to clovek srovna s tim, ze nasinec po 40lete praci kvuli nemoci skonci na ulici a socialni byt se pro nej hleda 5 let, protoze socialni byty v Mnichove nejsou (na jeden byt pripada 400 uchazecu) a takovy jedinec musi zit z Hartz IV, pri kterem je jeste navic statem sikanovanej (treba i kracenim socialni podpory za to, ze se nedostal do narvanyho metra s invalidnim vozikem, protoze ma zcela nefunkcni dolni koncetiny a tim padem prisel na predvolani o 10 minut pozdeji), stoji takto skutecnost opravdu k zamysleni...   Jo, a abych nezapomnel: ten spolupracovnik se krome jineho vyjadril, ze chce vydelavat minimalne  3.500,- € cistyho, protoze prece musi zivit velmi pocetnou rodinu v jeho rodne zemi... podotykam krome jineho, padaly z nej jeste dalsi bludy....

Nevim nevim, jsem presvedcen, ze lidem se v nouzi pomoci ma... ale pomalu i me tahle situace zacina lezt krkem, protoze se uz davno vymkla nezadrzitelne kontrole...  


http://tn.nova.cz/clanek/zakyni-ve-skole-sikanovali-jako-jedina-mluvila-nemecky.html

https://www.focus.de/familie/schule/carl-anton-henschel-schule-in-kassel-gemobbt-und-sogar-verletzt-yara-war-in-ihrer-klasse-das-einzige-kind-das-deutsch-spricht_id_9978489.html

Je tohleto opravdu jeste Nemecko, jake to byvalo treba jeste pred 20 lety??
« Poslední změna: Prosinec 02, 2018, 02:13:22 am od Markus P. » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #34 : Prosinec 02, 2018, 02:11:27 am »

U nas ve "Vidlakove" se zit da. Sice tu taky jsou, ale docela stranou, takze o nich moc nevime. A neni tu pro ne hlavne nic zajimaveho.

Od velmi dobreho znameho z Mnichova, ktereho znam pres 20 let, kdyz jsem onehda vzpominala na Mnichov, tak mi bylo receno, ze Mnichov uz davno neni co byval, ze je tam "cerno".  Mrknutí

Podotykam, on neni ani rasista, ani xenofob. Ma syna s cernoskou z Nigerie.

Kdyz si zaskocim o pauze na kafe tak na to, abych spocital nekoho nemecky mluviciho nebo stredoevropdsky vypadajiciho clovicka behem te 45minutove pauzy, mi staci jedna ruka.. Nektery dny by me stacila i ruka, kde jsou amputovany 3 prsty.  Po praci si slovek chce odpocinout, ale zase musi pocitat... za domem kde bydlim je totiz hotel... pred dvema lety zacali pristavovat... clovek si mysli: ejhle, hotelu se dari dobre, rozsirujou... sousedka me tehdy vyvedla z miry: oni nerozsiruji hotel, pristavujou byty pro utecence.... mela pravdu... i tedy se to za mym barakem hemzi cernotou, ktera postava cely den tam, kde je zadarmo internetovy spojeni.. A jeden Flüchtling u nas taky pracoval..clovek ho trosku vyzpovidal....neuveritelny co vsechno od statu dostal naservirovany na zlatym podnosu.... kdyz to clovek srovna s tim, ze nasinec po 40lete praci kvuli nemoci skonci na ulici a socialni byt se pro nej hleda 5 let, protoze socialni byty v Mnichove nejsou (na jeden byt pripada 400 uchazecu) a takovy jedinec musi zit z Hartz IV, pri kterem je jeste navic statem sikanovanej (treba i kracenim socialni podpory za to, ze se nedostal do narvanyho metra s invalidnim vozikem, protoze ma zcela nefunkcni dolni koncetiny a tim padem prisel na predvolani o 10 minut pozdeji), stoji takto skutecnost opravdu k zamysleni...   Jo, a abych nezapomnel: ten spolupracovnik se krome jineho vyjadril, ze chce vydelavat minimalne  3.500,- € cistyho, protoze prece musi zivit velmi pocetnou rodinu v jeho rodne zemi... podotykam krome jineho, padaly z nej jeste dalsi bludy....

Nevim nevim, jsem presvedcen, ze lidem se v nouzi pomoci ma... ale pomalu me tahle situace zacina lezt krkem, protoze se uz davno vymkla nezadrzitelne kontrole...  


http://tn.nova.cz/clanek/zakyni-ve-skole-sikanovali-jako-jedina-mluvila-nemecky.html

https://www.focus.de/familie/schule/carl-anton-henschel-schule-in-kassel-gemobbt-und-sogar-verletzt-yara-war-in-ihrer-klasse-das-einzige-kind-das-deutsch-spricht_id_9978489.html
Je ti jasne, že aj TY si v podstate ekonomický migrant??
Zaznamenáno
Markus P.



Karma: -52
Příspěvků: 64


« Odpověď #35 : Prosinec 02, 2018, 02:22:02 am »

88Barbie: "Je ti jasne, že aj TY si v podstate ekonomický migrant??"

Barbinko, uz jsem konecne pochopil, proc te tady nekteri (a jak je vidno zcela opravnene ) prirazuji diagnozy spadajici do oblasti psychiatrie...
Jestli se ti zda, ze pisu pravdepodobne dost dobre cesky, dekuji za pochvalu. To ale jeste zdelaka nemusi znamenat to, ze jsem v Nemecku ekonomicky migrant jako jsi s nejvetsi pravdepodobnosti ty..  Mit te tady po ruce, asi bych ti nacpal muj rodny list do chrtanu...a pobavilo se tim, jak ti lezou bulvy z dulku nedostatkem kysliku...
Ono to vypada, ze ty jsi videla Nemecko  jen na zlomek vteriny periskopem z tryskace... a chces srovnavat pred tim a potom :-) Ale treba se taky mylim.. v tom pripade bude problem jinde (sh. oben).  
 

 
« Poslední změna: Prosinec 02, 2018, 02:35:35 am od Markus P. » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #36 : Prosinec 02, 2018, 02:45:15 am »

88Barbie: "Je ti jasne, že aj TY si v podstate ekonomický migrant??"

Barbinko, uz jsem konecne pochopil, proc te tady nekteri (a jak je vidno zcela opravnene ) prirazuji diagnozy spadajici do oblasti psychiatrie...
Jestli se ti zda, ze pisu pravdepodobne dost dobre cesky, dekuji za pochvalu. To ale jeste zdelaka nemusi znamenat to, ze jsem v Nemecku ekonomicky migrant jako jsi s nejvetsi pravdepodobnosti ty..  Mit te tady po ruce, asi bych ti nacpal muj rodny list do chrtanu...a pobavilo se tim, jak ti lezou bulvy z dulku nedostatkem kysliku...
Ono to vypada, ze ty jsi videla Nemecko  jen na zlomek vteriny periskopem z tryskace... a chces srovnavat pred tim a potom :-) Ale treba se taky mylim.. v tom pripade bude problem jinde (sh. oben).  
 

 
Ďalší samozvany "psychiater" určujúci diagnózu na diaľku? Škleb
Zaznamenáno
Markus P.



Karma: -52
Příspěvků: 64


« Odpověď #37 : Prosinec 02, 2018, 02:57:50 am »

 
88Barbie:
Ďalší samozvany "psychiater" určujúci diagnózu na diaľku? Škleb


Barbie, predpokladam, ze i kdyz jsi asi Slovenka, umis i cesky a rozumis ceskemu psanemu slovu (nebo bys rozumet mela): Ja ti tu diagnozu nepriradil, ja jsem jenom pochopil, proci ti ji nekteri priradili...
Ty musis nejdriv cist a porozumet tomu co ctes, pak dlouho premyslet, co chces napsat a jak to chces napsat, vyckat jednu noc, aby se "to usadilo", a pak se terpve vyjadrit a znovu si to po sobe opakovane precist (popripade pozadat nekoho o podporu)...... 


A mimochodem: i nelekar muze se 100% jistotou stanovit diagnozu, ktera je zrejma.. treba amputovanou nohu... To plati o jakekoliv diagnoze, nemyslis?

Koncim debatu s tebou, nemela nikdy moc smyslu.

Zdravi Markus
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #38 : Prosinec 02, 2018, 03:04:17 am »


88Barbie:
Ďalší samozvany "psychiater" určujúci diagnózu na diaľku? Škleb


Barbie, predpokladam, ze i kdyz jsi asi Slovenka, umis i cesky a rozumis ceskemu psanemu slovu (nebo bys rozumet mela): Ja ti tu diagnozu nepriradil, ja jsem jenom pochopil, proci ti ji nekteri priradili...
Ty musis nejdriv cist a porozumet tomu co ctes, pak dlouho premyslet, co chces napsat a jak to chces napsat, vyckat jednu noc, aby se "to usadilo", a pak se terpve vyjadrit a znovu si to po sobe opakovane precist (popripade pozadat nekoho o podporu)...... 


A mimochodem: i nelekar muze se 100% jistotou stanovit diagnozu, ktera je zrejma.. treba amputovanou nohu... To plati o jakekoliv diagnoze, nemyslis?

Koncim debatu s tebou, nemela nikdy moc smyslu.

Zdravi Markus
Nikdy?
My dvaja sme už spolu debatovali, Markus? Že si ale nespomiiinaaam ....
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #39 : Prosinec 03, 2018, 12:30:52 am »

Len sa mi to zdá alebo je Markus P. naozaj reinkarnacia slávne neslavne známej ....?
« Poslední změna: Prosinec 03, 2018, 02:32:48 am od 88barbie » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #40 : Prosinec 05, 2018, 12:01:32 am »

... hair
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #41 : Prosinec 05, 2018, 12:04:27 am »

štýl a vyjadrovanie nicku Markus P. mi velmi pripomina nick hair ...
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #42 : Prosinec 05, 2018, 10:04:29 pm »

U nas ve "Vidlakove" se zit da. Sice tu taky jsou, ale docela stranou, takze o nich moc nevime. A neni tu pro ne hlavne nic zajimaveho.

Od velmi dobreho znameho z Mnichova, ktereho znam pres 20 let, kdyz jsem onehda vzpominala na Mnichov, tak mi bylo receno, ze Mnichov uz davno neni co byval, ze je tam "cerno".  Mrknutí

Podotykam, on neni ani rasista, ani xenofob. Ma syna s cernoskou z Nigerie.
Mne sa v Mníchove stále páči
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #43 : Prosinec 18, 2018, 09:32:11 pm »

ako to teda vyzera, je uz Nemecko v r. 2018 znicene a rozkradnute, alebo sa to zatial da vydrzat?
Omg! Škleb Co???
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #44 : Prosinec 18, 2018, 11:10:50 pm »

v Nemecku sa uz neda zit, uz sem nechodte ...
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München