Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 188   Dolů
 
Autor Téma: Emigranti prišli zveladiť Európu teda aj Nemecko  (Přečteno 12677059 krát)
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #375 : Červen 27, 2015, 12:07:38 pm »

Tak zrovna pan Pehe neni pro me nekdo, o kom bych si nutne musela myslet, ze ma patent na rozum.

Naposledy, co se uprchliku tyka: v kazdem pripade jsem pro to, aby lidem prchajicim z valecnych zon byla poskytnuta bezodkladne pomoc, jakou potrebuji.
Ti co opousti svou rodnou hroudu z duvodu ekonomickych, v neposledni rade proto, ze maji spoustu deti, o kterych jiz predem vedeli/meli vedet, ze je neuzivi a my se mame dojimat a mit az do aleluja cerne svedomi, kdyz uvidime na fotce podvyzivene cernousky?  A nechat se vydirat tim, ze my mame vsechno,oni nic? V nekterych zemich jsou absolutne nevzdelani, ziji opravdu ve stredoveku(proc se asi mohla posledni dobou zase tak rozsirit ebola, co myslis?), o jinych chorobach  se radeji ani nezminuji a mnozi se. Mozna to zni hnusne, ale je to tak a nejake falesne milosrdenstvi to take nezmeni. Zmeni to jenom podpora primo na miste.

Ruku na srdce: co je lepsi tzv. Hilfe zur Selbsthilfe, kterou napr. ja konkretne, (tedy cinem) podporuji  a neni to vubec jak ty pises, ze polovinu toho schramstne "dobrocinna organizace", o cemz jsem  ostatne presvedcena,ze i v Nemecku vsechny penize urcene na azylanty se nakonec k nim nedostanou, ze si nekdo/hodne organizaci jiste take ukousne z kolace.  Tam, kam prispivam, vim presne, ze penize prijdou na misto urceni, neni to zadna velikanska anonymni organizace, mame velice dobrou zpetnou vazbu, zname ty lidi , kteri to organizuji castecne i osobne. Moje znama uz 2x byla v Ugande primo na miste, porada besedy, prodej vyrobku atd. atd. Takze vim moc dobre, jak penize jsou vyuzity.
Nebo tedy, aby k nam prichazeli lide z techto zemi, kazdy rok vic a vice.
A neni nahodou lepsi, aby lide mohli zustat tam, kde jsou jejich  koreny, jejich predci, jejich otcina a mohli  (i za pomoci bohatych statu) vylepsovat sve zivotni podminky, tzn. moznost a pristup k vzdelavani, rozvoj zemedelstvi, remesel, atd. atd.?
Ja bych tedy, pokud bych si mohla vybrat, v globalu urcite volila tuto moznost, protoze to pomuze cele zemi, ne jen urcitemu procentu jedincu, kteri se stejne nikdy v Evrope nebudou citit dobre, ted uz tuplem ne, kdyz se tu zveda vlna odporu.

Apropo, tve prirovnani, ze ty jsi v podstate stejny migrant, velmi kulha.Ty jsi obcan clenskeho statu EU, pokud se nemylim. A nakonec, kdyz v Nemecku bude "tesno," muzes se vzdy vratit na svou rodnou hroudu, tam urcite tesno nebude.Mrknutí Ale Mnichovane, Berlinane..... utecou kam, az to tam nebude v urcitych ctvrtich treba k ziti? Tech ti lito neni?
Mne to muze byt koneckoncu taky burt, sem k nam do "Pampy" se asi taky nepohrnou.
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #376 : Červen 27, 2015, 12:21:23 pm »

Jo, Hair, k te Jirkove osobni zkusenosti jsem taky vcera neco podobneho psala,ale nakonec to po odkliknuti vse nekam zmizelo, tak uz jsem nemela podruhe silu ani chut.
Naprosto ti davam zapravdu, vidim to podobne.
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #377 : Červen 27, 2015, 12:37:49 pm »

Tak zrovna pan Pehe neni pro me nekdo, o kom bych si nutne musela myslet, ze ma patent na rozum.
Naposledy, co se uprchliku tyka: v kazdem pripade jsem pro to, aby lidem prchajicim z valecnych zon byla poskytnuta bezodkladne pomoc, jakou potrebuji.
.....

Diddi, popsano zcela presne, souhlas.

A k te osobni zkusenosti:
Za osobni zkusenost ja povazuji pouze to, pokud nekdo dlouhodobe zil v nektere ze zemi, odkud tito uprchlici prichazeji. Nebo pokud tam jezdil napriklad pomahat prostrednictvim humanitarni organizace. Tam jsem ochotna nechat se poucit a rada si to poslechnu ci prectu. Protoze to je autenticky zazitek z oblasti, odkud pochazeji a kde je jejich domov. A taky jake hodnoty nam sem muzou prinest.
Clovek teprve v takovem pripade muze pochopit chovani, vlastnosti, vztahy v rodinach ci mimo ne.
Pokud se mluvi o zkusenosti ve smyslu: zil jsem v Evrope v miste, kde i nejaci uprchlici zili, potkavam je v obchode a na nadrazi a v praci a nikdy jsem s nimi nemel zadny problem, pomaham v uprchlickem tabore a nic se mi nestalo....
Tak to je mi lito, to neni zkusenost, to je pouze povrchni a hodne zjednoduseny pohled (takovej slunickovej  Mrknutí).

No a Pehe.... (... hehe... ). Nedavno prohlasil o prezidentovi Z., ze to neni levicovy politik, naopak patri k politickym jestrabum...  Co???
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #378 : Červen 27, 2015, 03:20:25 pm »

 Škleb Škleb Škleb
ano NO GO video z youtube je verohodnejsi...
 Škleb Škleb Škleb
Ja jenom rikam, ze moje osobni zkušenost je to, že se tam konkretne nic takoveho nedeje a ze je to lez...
Stovky a mozna tisice Čechů a Slovaku ziji v tech ctvrtich taky, muze se kdokoli optat...
Nic vic...
Nepodsouvejte me devcata to, co jsem nikdy nenapsal Mrknutí

Pan Pehe me vubec nezajima a je v podstate uplne jedno kdo...

Okomentoval to, co bylo uplne jasne od začátku. ..
Protoze jsme v EU.
A ja s EU politikou nesouhlasim Mrknutí
Verejne a taky od začátku...

A jestli to polopate napsal pan Pehe nebo Hele ze studia kamarad, je sumak... Mrknutí

Proste jsou tady a budou rozmisteny po cele EU, coz jsem taky psal od zacatku.

A ze tohle cele divadlo nema zadny smysl, stejne jako ty protiislamske diskuse.

V kazde zemi je registrovano X tisic potencionalnich muslimskych radikalu uz dnes.

Dnes maji uplne jine moznosti nez pred 10lety.
Techniku, socialni site, profi natocena videa poprav jak z Hollywoodskych studii...
Bezpilotnim letounum a satelitum ukazuji to co sami chteji...
Oni tady ani nepotrebuji byt...

Ja s tim nesouhlasim, je to spatna politika, ale nikdo z nas to nezmeni.
Jak psal Ruda, melo se to resit mnohem drive a jinde a ne tady a ne dnes...
Je uplne jedno kdo z nas chce co....

EU dostava jednu ranu za druhou.
Recko. Imigranti. A blizi se i Britanie...

Prohravame vsichni, rekl bych.... Mrknutí
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #379 : Červen 27, 2015, 03:27:50 pm »

...
« Poslední změna: Listopad 29, 2018, 01:22:37 pm od David » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #380 : Červen 27, 2015, 03:29:06 pm »

dufam,ze jirike si toto precita.
Zaznamenáno
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #381 : Červen 27, 2015, 08:37:42 pm »

Vyborny clanok:
...
« Poslední změna: Listopad 29, 2018, 01:21:50 pm od David » Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #382 : Červen 28, 2015, 09:27:54 pm »

To budou asi ti asylanti z Afriky, co jedno budou delat na nase duchody, ze? Zatim se teprve "rozkoukavaji". Behem 48 hodin museli policiste "jen" 4x do Asylheimu. A jeden z nich byl dokonce tak "pilny", ze behem velmi kratke doby byl 14 x pristizen pri necem nekalem a zase pusten. Protoze oni je temer vzdyx zase pusti. Kradeze aut, drogy,kradeze v obchodech.... To je opravdu prinos pro Nemecko, jen co je pravda.

Tohle je taky svata pravda:


A tohle je tedy opravdu sila:

« Poslední změna: Listopad 29, 2018, 01:22:07 pm od David » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #383 : Červen 28, 2015, 10:51:57 pm »

Diddi, ten zaznam na FB je d-o-k-o-n-a-l-e-j - fakt tu chybi palec nahoru....

Ano, umirnena vetsina, irelevantni...
Porad mi vrtalo hlavou, proc vzdycky jeden nebo par jich udela maler, a pritom o sobe tvrdeji, jak jsou mirumilovni, ale nemohla jsem prijit na to, jak to uchopit.
A ta pani to vysekla uplne dokonale....
Diky.

Tak sem pridam taky neco, z televize. Je to presne o tom, co jsem psala - vubec jim nevidime do hlavy, co se jim tam odehrava a nemame nejmensi predstavu, jak uvazuji - je to pro nas tak jine, ze pokud bych tohle neslyslela a nevidela, tak bych ani v nejsilenejsich predstavach neprisla na to, jake maji muslimove dusevni pochody, a ze vlastne dohodnout se nelze, i kdyby clovek stokrat chtel, stokrat mu to pripadalo logicke, stokrat jim opakoval nejakou vec, ktera je pro nas samozrejmosti, narazi se na zed. nefunguje to a nemuze to fungovat, kdyz si tohle clovek poslechne:


A Slunicka muzou klidne dal zit ve svych blahovych predstavach, jak jim, chudakum, pomuzeme, jak je naucime, jezdit tim autobusem a cist jizdni rady, jak je naucime, jak se v nasi spoolecnosti chovat.... A oni nam za to budou vdecni, protoze si sami uvedomi, ze ve spolecnosti divnych islamistu, ve ktere doposud zili, to bylo hrozne,  a ze vlastne je jim tu s nama dobre, protoze ten Allah a Mohamed, to byl porad samej zakaz a prikaz, a ted se konecne dostali do spolecnosti tolerantni, ktera nejake nabozenstvi neresi.  Smích

No a potom budou trochu frustrovani, ze nemaji to cerveny sportovni faro, co videli na ulici, ze zadna bloncka s nima taky moc nepece, tak nejkou obcas musej znasilnit (si o to preci rikala svym prvokativnim oblecenim, tak co se divi), ze vlastne v mesite je to porad fajn, protoze tam jsou si vsichni rovni a imam s nimi mluvi jako se sobe rovnyma, nechaj si po jeho vzoru narust pekny a pesteny vous, vezmou si bilou kosili a budou demonstrovat prislusnost k vire.....
Treba deset let, do ty doby budou mozna i pracovat, mozna se nekdo z nich vypracuje i na spolehliveho pracovnika, mozna nekdo z nich pujde i na univerzitu, mezi studenty bude obliben....
Treba to vydrzi i dele, a nikoho ani ve snu nenapadne, ze po celou dobu tomu cloveku, ktery se navenek chova jako normalni, socializovany a adaptovany a prizpusobeny, v hlave tika neco uplne jineho.

K tomu, ze v Evrope je registrovanych radikalu uz plno:
Ano, zcela urcite... Ale ti jsou registrovani, vi se o nich policie je schopna je monitorovat....
A timhle prilivem prijdou dalsi, kteri registrovani nebudou, policie o nich vedet nebude vubec nic...
A i kdyby vedela, tak vzhledem k tomu, ze jich bude daleko vice, nez dosud, bude monohem tezsi (a drazsi), je nejakym zpusobem kontrolovat a sledovat.
Takze s nihilismem typu: "stejne uz je jich tu plno, tak co, nehraje to roli", mam fakt problem a to ten, ze tohle uvazovani nechapu.


« Poslední změna: Listopad 29, 2018, 01:22:26 pm od David » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #384 : Červen 28, 2015, 11:12:02 pm »

ajjj, ted na to koukam, dala jsem sem stejny link jako Diddi u prispevku 392, omluva.
Ale uz to nemazu, je to v textu, tak to tam nechavam...
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #385 : Červen 28, 2015, 11:27:32 pm »

To je dobre, Hair, zes to sem dala ity, aspon si to muzou poslechnout i ti, co nemaji fb. No z toho "svedskeho " muslimaka jsem byla uplne v ......, vis kde.

Jo, v tom prvnim prispevku ji to pekne nandala, me fascinovala ta jeji odpoved "z voleje". Ale to, co rekla, me vubec nepotesilo.
Z celkoveho poctu muslimu na celem svete ma byt 15-20 % radikalu, coz predstavuje az 300 milionu potencionalnich zabijaku. To je strasny.
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #386 : Červen 29, 2015, 12:21:41 am »

To je dobre, Hair, zes to sem dala ity, aspon si to muzou poslechnout i ti, co nemaji fb. No z toho "svedskeho " muslimaka jsem byla uplne v ......, vis kde.
Jo, v tom prvnim prispevku ji to pekne nandala, me fascinovala ta jeji odpoved "z voleje". Ale to, co rekla, me vubec nepotesilo.
Z celkoveho poctu muslimu na celem svete ma byt 15-20 % radikalu, coz predstavuje az 300 milionu potencionalnich zabijaku. To je strasny.

Na tom FB je to otevreno pro vsechny, aniz by museli byt na FB zaregistrovani.

No svedsky pravoverny muslim je fakt dobrej..., krestani byli vyhnani a mohou byt radi, taky by mohli byt zabiti, takze vlastne to je dobry, ne?
A svedsky penize na socialni davky, ktery nekdo musel vydelat? Nenech se zmast !! To jsou preci penize Allaha  Smích (no moc k smichu to neni, ja vim).
To je to uvazovani, kteremu nikdo z nas, vubec nemuze rozumet, i kdyby se snazil sebevic.
A nejakych 300 mil. zabijaku... , prosimte, vzdyt kterykoli z nich ma u nas dvere otevrene, ukazeme jim, ze zili v bludu, umlatime je dobrem a oni to pochopi a zacnou si vazit stare dobre Evropy, o ktere meli doposud zkreslene predstavy a zacnou nas milovat, ne?
Zvlast kdyz budou moci zit ve mestech ve ctvrtich, kde budou pohromade s obyateli jinych evropskych zemi, tak sami uvidi, ze to je prima. Sice se bude trosku kseftovat, trosku s autama, trosku s drogama, zalozeji par nevestincu, to je taky dobrej kseft...  no ale jak se ma clovek uzivit, kdyz toho zas tolik neumi... A tohle je dobry, protoze Allah si to urcite preje a Mohamed, kterej mel tu svoji sestiletou Ajšu by proti tomu taky urcite nic nemel  Mrknutí.
A na nejaky odpaleni se je casu dost...., i kdyz v tom raji pak ceka tech 27 pannen, vlastne...
Tot dilema...

No vlastne Ruda psal, ze ted uz je pozde, ze chyby se udelaly v minulosti...
Bylo by od nej hezky, kdyby to tedy nejak dokoncil a popsal nam, o jaky chyby slo a v jak vzdalene minulosti se to stalo.
To neni ironie, mne by vazne zajimaly chyby, na zaklade kterych se nyni deje to, co vidime a slysime vsude okolo sebe.

Mimochodem, chudaci uprchlici jsou na tom tak zle, ze do Prahy priletaji letadly a o azyl zadaji hned na letisti...

A propos:
kam jedete letos kdo na dovolenou?
Je jeste kam vubec vyrazit?
Jizni Italie nic moc, Sicilie taky spatny, Egypt, Tunis atd.., nelze, do Francie se zrovna taky asi davy nepohrnou. Do Recka aby clovek jel s taskou hotovosti a mozna se ani nedostane zpatky, kdyz budou treba na letisti stavkovat, ze nedosavaji vyplaty. Turecko - no slo by to, mozna, ale tam pojede kazdy, protoze uz neni kam jinam, a taky Turci pekne vsechno zdrazili. Madarsko - ze by k Balatonu? I kdyz pres Madarsko se uprchlici couraji docela huste, co? Takze taky nic..
Mozna Garda?, tam by to mohlo jit, ne?, co by tam nejakej muslim ve vnitrozemi hledal...Anebo taky Balt (brrrr.....). Mozna Chorvatsko (ale to je autem dalka), mozna severni Italie nebo Istrie?
Tech moznosti vymachat se v teplem mori tak, ze by tam mohl byt clovek nalozeny cely den, uz tak nejak ubyva, ne?
« Poslední změna: Červen 29, 2015, 12:33:33 am od Hair » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #387 : Červen 29, 2015, 05:39:29 am »

Nevim ktere chyby mel na mysli Ruda, ale ja osobne se domnivam, že chyba byla - nevmesovat se. .
OSN ktera se taky potykala s velkou kritikou kvuli Korei, uz se potom soustredila vic na tu humanitarni pomoc...
V mnoha statech se pak stalo i nekolik převratu,  pokazde diktatorskych, nelidskych, utlacujicich tu, ci jinou etnickou skupinu, nebo nabozenstvi...
Jenze Rusove obvinovali OSN ze je prilis pod taktovkou NATO a ze to destabilizuje rovnovahu a smer te ktere zeme...
Ze si hraji na Policii sveta atd atd...
OSN spokojena jak se sam vyresil problem zelezne opony a celkove problem Evropy a ze to jde i bez zasahu a mirovou cestou...
Proste uz pak nikdy nic zasadniho nikdo nedelal...

Je to jen muj nazor, ale to byla chyba.

OSN se mela vmesovat a mela dohlizet na lidska prava a mela nastopit sila, řad a poradek uz pri prvnich naznacich.
Ted je rozvracena vic nez pulka Afriky, vladne chaos, urvi co urvi...
A vse pod dohledem Boko Haram.
Proti IS se zacalo taky pozde a ne prilis durazne.
Jak uz nekolik odborniku potvrdilo, maji vsechny prvky funkcniho statu. Neni to jen nejake hnuti.
Postupuji a ovladaji uzemi, pak ho spravuji a dohlizeji, aby fungovalo vse jak ma...

Nema zadny efekt opakovat vseobecne znama fakta, o kriminalite, atentatech, sebevrazednych utocich...
Nebo ma ? Jaky ?
Ma nekdo pocit, že by tady byli jen negramotny a hloupy čtenáři ?

EU nema jinou moznost nez prijmou fakta a rizika s tim spojena (treba ta kriminalita, nova zatez pro soc.system) a imigranty prijmout a rozdelit....
Je to cela podstata EU.
Pomoci ostatnim clenum a rozdelit si mezi sebe tu - pro jednoho nezvladatelnou zátěž. ..

Apropo... Krome posilani zpet, hazeni do vody, strileni a potapeni jsem tady tez nezaznamenal jakekoli ,, normalni " reseni momentalni situace. .. Mrknutí


Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #388 : Červen 29, 2015, 07:14:22 am »

Myslim, ze na to jsme opravdu mali pani, abychom tu mohli od stolu urcovat,kdo a kde udelal chybu. A ci zajmy, ktere se kde prosazovaly a prosazuji , to zavinily. A nebo taky nezavinily.

Vcera jsem cetla zajimavou teorii, ktera se mi jevi vic, nez pravdive. Proc napr. bohate muslimske staty nepomohou svym souvercum? Z prosteho duvodu-aby oni sami byly nechani ISIS na pokoji. A ono to funguje!
Ale presto vsechno si nemyslim, ze by za vsechny problemyv Africe nutne musela mit na svedomi ausgerechnet Evropa. A to ani kdyby nekomu dodavala zbrane. I jine zeme kupuji zbrane a nepouzivaji je na vymlaceni se navzajem.

A co se tyka tvrzeni , ze se neda nic delat!? JAK TO? Proc asi se v Rakousku posledni dny rozhoduje o osudu a vystoupeni Rakouska z Unie? Co asi udelaji, kdyz se dohodnou? Jako prvni zavrou hranice a mozna si nejak poradi i s temi, co nejsou na jejich uzemi vitani a jsou nezvani. A tak je to spravne!
Taky mi nejdou takove porazenecke reci k duhu. Zacinam si zde pripadat, jestli se tu malinko neobratily role, co rikas Hair? Nejsme my nakonec chlapi? Mrknutí Smích

Co se tyka dovolene, uz mame dlouho zaplacenou zalohu  na tyden prave na sever Italie a tyden na tu Gardu. Mne se tam letos nchece, manzel tvrdi,  ze v radiu rikali, ze tam je to bez problemu, ze to tedy doplati. No uvidime, zda to nakonec nebudou vyhozene penize a vubec pojedeme.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #389 : Červen 29, 2015, 07:52:07 am »

ja neurcujem, kto uurobil ake chyby, ale nazor na to mozem mat ;-) jasne, teraz, zo spätneho pohladu, sa lahko o tom mudruje.

podla mna su to tie iste chyby vo vztahu k ludom v Afrike ci Azii, ze Europania si mysleli, ze ked im daju vsetky tie "vydobytky civilizacie" ktore su v Europe a nie je s nimi problem v ramci krestanstva , tak ze ti ludia v Afrike budu stastni ... no a zistilo sa, ze nie su
lebo problem okrem ineho je aj - oni by chceli mat NIEKTORE vyhody z Europy, ako povedzme modernu techniku alebo zdravotnu starostlivost, ale nechcu mat aj niektore negativne dosledky, ktore to so sebou prinasa

viem, ze sa to mnohym tu asi nebude pacit, ale prirovnavam to k chybam, ktore sa stali vo vztahu k romom - tam si tiez kedysi "vacsinova spolocnost" myslela, ze ked sa im da moznost na vzdelanie, byvanie, kulturu, zdravotnu starostlivost, tak ze budu stastni --- no a vidime, ze su stale nestastni, hoci sa im uz pomaha odkedy si na to ako dieta pamatam. proste niektori ludia nebudu stastni nikdy a preto sa nereba snazit urobit ich stastnymi

to iste je teraz s utecencami - z celkoveho hladiska ta pomoc vela nevyriesi, ano pomoze sa par konkretnym ludom, zmierni utrpenie a to pasuje do krestanskeho videnia sveta

nevyriesia sa ale problemy ako take - a moslimovia budu "nevercov" nenavidiet stale, kedze je to uz ulozene v ich nabozenstve (iste, tie stupne  nenavisti su rozne). ale je mylne sa domnievat, ze pomocou pre utecencou sa vyriesia problemy Afriky a Blizkeho Vychodu.

Ja riesenie nemam, ale aspon sa nesnazim klamat sam seba, ze to co sa deje, problemy riesi ;-)
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 188   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München