Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kdo je nadřízený orgán kindergeldkasse?  (Přečteno 67052 krát)
Kuchtiklibor



Karma: -7
Příspěvků: 80



« : Červen 12, 2015, 08:14:21 pm »

Kdo je nadřízený orgán kindergeldkasse?
Ahoj potřebuju si postěžovat na jednání kindergeldkasse? Díky moc za pomoc.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #1 : Červen 12, 2015, 09:16:53 pm »

Tohle je boj na dlouhou trať. Asi čekáš na kindergeld. Jeden kolega to řešil dva roky než něco vyběhal. Neustále mu to vraceli a přeposílali jinam a komplikovali to záměrně.
Zaznamenáno
Kuchtiklibor



Karma: -7
Příspěvků: 80



« Odpověď #2 : Červen 13, 2015, 05:43:22 am »

My to řešíme už 3 roky
Zaznamenáno
slovenka
Host
« Odpověď #3 : Červen 13, 2015, 09:06:52 am »

Nadriadeny organ pre  Kindergeldstelle je Bundesagentur für Arbeit,tu je link    http://www.arbeitsagentur.de/.
Ked mas problem v tomto smere,stale sa pytaj na Geschäftsführer,dalej existuje myslim v kazdom vacsom meste Migrationserstberatungsstellen.V Drazdanoch to mame,ony pracuju pre cudzincov,pomaha Ti po kazdej stranke,a je to bezplatne.
Osobne by som Ti odporucala obratit sa na ten Beratung a povedat o svojom probleme,pretoze aj ked vies dobre nemecky a sam to telefonicky,resp.osobne vybavujes-Bohuzial nepochodis pretoze si cudzinec a robia s tebou co chcu,ale ked  tam zatelefonuje  zamestnanec z toho Beratungsstelle,hned sa Ti to vybavi.Moja vlastna skusenost,a tiez sa neboj otvorit si usta,treba vediet slusne a dorazne povedat ze ides vyssie sa stazovat.

prajem vela stastia
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #4 : Červen 13, 2015, 11:53:09 am »

Jedna dobra rada pro vsechny. Mit uzavrenou pravni ochranu a resit topres ne. 3roky uz je extrem.....
Zaznamenáno
Kuchtiklibor



Karma: -7
Příspěvků: 80



« Odpověď #5 : Červen 13, 2015, 05:12:27 pm »

Presne, vcera nam prisel dopis z arbeitsagentur kindergeld ze pry maji moc prace ze musime pockat... Uz 3 roky cekame na kindergeld. Silene
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #6 : Červen 14, 2015, 03:30:10 pm »

a to sa povrava, ze vymozitelnost prava je v D na velmi vysokej urovni ... teraz si neviem predstavit, ako dlho by nieco take trvalo v Cechach alebo na Slovensku ...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #7 : Červen 14, 2015, 06:32:55 pm »

Rudo to jsi zmastil hooodne dohromady...
Ja osobne cekam na Kindergeld pres 3,5roku.
Ale to nema s vymahatelnosti prava nic spolecne, protoze k soudu je jeste nikdo nedal... Mrknutí
Az se tak stane (pokud vubec) verim ze to bude velmi rychle vyresene Úsměv
Problem je v Bautzen ktery ma na starost vedle Čechů i Polaky...
A tam nastava kamen urazu. Statisice novych polskych žádosti blokuje tech par českých. ..
Ani zvyseny pocet uredniku nestiha geometricky narustajici pocet tech (pardon) ,, kobylek " z Polska...

A ted trochu mimo tema:
Po dlouhe dobe (jezdili jsme rano) jsme jeli v patek odpoledne do ČR.
V ČR mam nastaveny tempomat na hranici 135-136...
Predjelo me 100 polskych znacek rychlosti odhaduji 150-160... a pak sem prestal pocitat.
Minul jsem 4 policejni vozy hlidajici na dalnici a 4 auta celniku...
Nikdo je nezastavil... Nechapu.
Dalsich X bylo na nemeckych znackach ale snadno k poznani podle anteny na CB.
Proste me to hlava nebere....
Uz u prvni hlidky jsem jasal ze budou dnes policejni hody a...
A.... Nic...
Jestli si to hlasi tema radiama a zpomali u hlidky nevim, ale takhle projizdeji i patek i v nedeli celou ČR od Nachoda az do Rozvadova... uz nekolik let a kazdemu je to jedno...
Tak se omlouvam za odbočení  Jsem v rozpacích

Zaznamenáno
Kuchtiklibor



Karma: -7
Příspěvků: 80



« Odpověď #8 : Červen 15, 2015, 06:43:39 am »

Ano dobrý nápad , poradíme secs právníkem.... Díky za inspiraci.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #9 : Červen 15, 2015, 07:15:04 am »

jirike - ok moja chyba ...

a som nevedel, ze to spracuvaju centralne v Bautzen, kedysi -aj ked sme este boli v D "cudzinci" a mali sme len "povolenie na pobyt" tak "Kindergeld" riesil lokalny urad .... tak vela stastia pri vybavovani teda ...
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #10 : Červen 15, 2015, 08:26:41 pm »

Ale to je přesně ono - úřad v místě bydliště!!!

to je to stejné jako s Kfz-steuer -záleží jak s tím ta první instance v místě naloží.

Já to vše odevzdal na pobočce kde bydlím, oni že to musí poslat do Regensburgu, já na to ať si to tam klidně pošlou, že mi je to jedno.
Za nějakou dobu přišla z Regensburgu odpověď že mi žádost schválili a v příloze byl výpočet sumy zpětně. K tomu dopsali že tímto přeposílají moji složku do Bautzen... Peníze za 3 roky zpětně byly asi za 3 dny na účtu.

Z Bautzen se po čase ozvali že jim chybí ještě jedno potvrzení aby mohli začít s pravidelnou měsíční výplatou. Já jim to tedy poslal zároveň s krátkým slušně-sprosto-výhružno-omluvným dopisem že to poslední razítko už tam taky mají, že mi to potvrdili na infolince. A hned začali chodit dávky. Celé to trvalo od odevzdání v místě bydliště asi 10 týdnů.

Ale co tím chci říct - měl jsem opravdu asi štěstí že ten úředník v Regensburgu když to dostal na stůl, jal se v dané věci rozhodnout a neulehčil si práci tím, že to pošle někam jinam (do Bautzen), ať se tím zabývají jiní. A to si myslím že je přesně ten punkt, který lze těžko ovlivnit.

Ale zpět k původnímu dotazu - pokud se to počítá na roky a nic se neděje, viděl bych to taky na právníka...

Petr
Zaznamenáno
vrata007



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #11 : Září 01, 2015, 07:01:29 am »

Ahoj !

Vidím, že v tom nejsem sám. Takže mých 10 měsíců je v podstatě chvilka. Ale přesně platí to, že nejlepší je to vzít přes právníka. Otec kolegyně z práce také čekal neúměrně dlouho, plat cca 1.400,- euro, 4 děti. Poté co navštívil právníka se vše "náhle" během dvou týdnů vyřešilo!!!!!
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München