Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Výpověď  (Přečteno 95238 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Květen 12, 2015, 05:43:13 pm »

Firma co mě zaměstnávala porušila zákon a já jsem díky tomu jako řidič měl problém s policií. Jezdil jsem a neměl jsem povinné přestávky a přišlo se na to. Upozornil jsem je na to a hned druhý den mi dali tu samou směnu za kterou mě policie opálkovala a tak jsem šel na nemocenskou. Chci dát samozřejmě výpověď, ale když jí dám sám, tak mi úřad práce nic nezaplatí po dobu třech měsíců. Jak to udělat a sepsat aby se mě to nijak nedotklo? Nechci tam dál pracovat a nehodlám zkončit v base....
Zaznamenáno
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #1 : Květen 12, 2015, 06:00:16 pm »

Myslim, ze moc moznosti nemas. Bud jim tu praci proste odmitnes, pokud to nebude v souladu s predpisy, oni te mozna potom sami vyrazi, pak muzes jit k soudu a na 1000 % vyhrajes. Ale nez vyhrajes, tak se tomu zasperovani asi nevyhnes, ale mozna bys mohl pozadovat odskodne,ale o je zase asi vec pro pravnika. Anebo to napraskat bei der Berufsgenossenschaft, ale nekdy to mozna trva, nez se budou obtezovat. Uz jsi zkusil tam zavolat? Nebo jim muzes pohrozit, ze to pujde k soudu nebo prijde kontrola, tak aby te pustili v ramci zkusebni doby sami a pak nebudes zasperovanej.


http://www.germany.cz/forum/index.php?topic=21916.msg59116#msg59116
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Květen 12, 2015, 06:51:09 pm »

Neni to trochu mimo logiku? Oni me dostanou do pruseru, porusuji zakony, nechaji me pracovat bez pauzy 12h denne a ja mam mit problem??? To se mi nechce verit! Ja prece nic neudelal.
Zaznamenáno
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #3 : Květen 12, 2015, 06:57:27 pm »

Mimo logiku to asi je, ale uz jsi asi velky kluk a vis, ze svet neni spravedlivy, ani logicky. Oni ti mozna ty penize zpetne proplati, kdyz se prokaze, ze to nebylo s tim zamestnanim v poradku. Ale nejdriv to musi jit asi svou cestou. Ale jak rikam, to  je asi vec pro pravnika. Nebo se zeptej na PU, jak to maji, zda se to da vyplatit zpetne.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #4 : Květen 12, 2015, 07:05:36 pm »

Tak jinak. Jak to udelat aby me vyhodili a nenechalo to nasledky? Kdyz napr. nenastoupim do zamestnani, tak mi to muzou dat k uhrade. Takze jaka je ta spravna cesta?
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #5 : Květen 13, 2015, 09:19:21 am »

Me v Integracnim kurzu tenkrat rekla pani ze pokud je takovyto problem v praci ,tak mam vstoupit do odboru a ti si to jiz za mne vyridi a popripade ze strachu zamestnavatel da i sam vyypoved.
Nevim co je na tom pravdy a mozna nekdo doplni.
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #6 : Květen 14, 2015, 04:50:34 pm »

Jen tak na okraj: Vypoved ze strany zamestnavatele bez uvedeni duvodu vypovedi ma taky za nasledek trimesicni "Sperre" na UP. UP vyplati castku zpetne az pote, co probehne soud, kde az je zamestnavatel povinen duvod uvest.
« Poslední změna: Květen 14, 2015, 04:52:03 pm od bjetka » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #7 : Květen 14, 2015, 05:26:28 pm »

Tak toto je uz naprosty nesmysl. Ja dostal pred dvema lety vypoved ve zkusebce a nikdo ne nad tim ani nepozastavil na uradu prace. Normalne mi byly vyplaceny davky.
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #8 : Květen 14, 2015, 08:05:31 pm »

Aha... zvlastni... Mozna se to vztahuje na vypoved s okamzitou platnosti. Kamaradcin pritel dostal po sesti letech vypoved - tedy s okamzitou platnosti, v dobe kdy byl tri dny nemocny a dostal Sperre. Vyhodili ho ze dne na den, protoze mel pristup k diskretnim informacim, ktere by mohl zneuzit, ne protoze by neco provedl. Zamestnavatel mu ovsem nenabidl vyplaceni platu po dobu zakonne vypovedni lhuty, ani nejake odstupne, coz potom zpetne vysoudil, byl ovsem nejdriv 3 mesice bez prijmu.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #9 : Květen 14, 2015, 08:55:31 pm »

Taky zalezi na pristupu prislusneho Arbeitsamtu. Dokonce jsem se docetl, ze pokud odejdu ze zamestnani v prvnich 6tydnech a ve zkusebce, tak muze byt stopka jen 3tydny. Ja jsem odpracoval tyden v nove praci a ty podminky byly takrka drasticke a neslo to. Porusovali uplne vsechno a pracoval jsem 12h denne jako ridic a mel jsem za celych tech 12h pauzu 25minut. Vecer jsem nevedel ci jsem. I tohle je nemecko.......
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #10 : Květen 15, 2015, 08:46:26 pm »

uz zasa ta vyliali?
« Poslední změna: Květen 15, 2015, 08:49:22 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #11 : Květen 15, 2015, 11:04:18 pm »

Jahodo kdy jsi mela naposledy sex?
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #12 : Květen 26, 2015, 11:02:26 am »

Honza, my dvaja sme si už dávno vyjasnili, že nič nebude ... Škleb Škleb
Tak si hladaj inú kravičku na spárenie, ano? Smích
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #13 : Květen 26, 2015, 01:33:44 pm »

Honza, my dvaja sme si už dávno vyjasnili, že nič nebude ... Škleb Škleb
Tak si hladaj inú kravičku na spárenie, ano? Smích

No Pipapo, vidis to taky?
Nejen u tematu "Kirchensteuer", ale i tady nejake priklady ze zvireci rise - tohle neni sice luxusni zoologicka se vzacnymi druhy, ale obycejnej statek:
Ale vypada to, ze tu nekdo ma blizko k prirode a ke zviratkum.
Dokonce za se nejaky zivocisny druh i povazuje, tak roztomile, zdrobnele, a doporucuje, aby si Honza hedal jiny exemplar, nez je pisatel nebo pisatelka.
 Mrknutí
Zaznamenáno
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #14 : Květen 26, 2015, 01:43:46 pm »

Jo, jo, Hair, tez jsem si povsimla. No nakonec pochazi z te (Metro) pole, ze jo, tak ma k tomu blizko. Akorat to oznaceni za kravicku mi k ni prilis nestymuje, krava je totiz oproti domnenkam mnohych docela chytre a hlavne ucenlive zvire.


http://www.peta2.de/web/faszinierende_kuehe_8.1377.html

https://www.youtube.com/watch?v=ue5RqNIkAbs
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München