Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: bez práce v de. a pojištěni  (Přečteno 196518 krát)
zzuzulikz



Karma: -1
Příspěvků: 27


« : Duben 18, 2015, 11:22:28 am »

Lidičky potřebuji poradit.
Bydlím v německu uz pul roku.Kvuli příteli.
Doposud jsem dojížděla do práce do čr.Neumím jazyk takže by mne v německu nikdo nezaměstnal.Jen zaklady.Jenže ted máme zavřeno 2 měsíce v podniku kde pracuji. takže jsem bez práce a na pracák musím do místa trvaleho bydliště v čr a to je 500 km..Takže tam jezdit nechci.
Tudíš počítám stím,že si budu muset zaplatit zdravotní pojištění v česku sama ted ty 2 měsíce nebo musím v německu když jsem tu nahlašená ,že v německu bydlím.
Děkuji
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1 : Duben 18, 2015, 11:48:51 am »

Muzes skrze cesky a pak nemecky pracak hledat praci v Německu v bydlisti sveho pritele...
Nebo muzes zatim na kurz...
A nebo si to zaplatit v ČR sama a doprovazet pritele.
Nebo si to zaplatit sama v Německu. ..
Fura variant Mrknutí
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #2 : Duben 18, 2015, 11:58:47 am »

Si stále ešte prihlásená v Česku?
Ak áno, môžeš byť mať tam zdravotné poistenie ako samoplatca, tipujem, že to bude menej ako v Nemecku a ak potrebujes v Nemecku lekára, ideš cez europsky preukaz poistenca.

Prípadne presvedčiť "priatela", kvôli ktorému si dobrovoľne podstúpila takú závažnú životnú zmenu, aby mal aspoň toľko slušnosti, že si ťa zoberie a potom môžeš mať cez neho Familienversicherung (zdravotné poistenie v Nemecku), aj keď ešte nemáš žiadne zamestnanie.
« Poslední změna: Duben 18, 2015, 12:10:36 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #3 : Duben 18, 2015, 12:04:43 pm »

Lidičky potřebuji poradit.
Bydlím v německu uz pul roku.Kvuli příteli.
Neumím jazyk takže by mne v německu nikdo nezaměstnal
Nie je pravda, žeby ťa nikto nezamestnal, Zimmermädchen a podobné profesie, napr. MacDonald, tam MOC nemusíš vedieť po nemecky, stačia nejaké základy.
Takže ako ti jirike radil, nejaký kurz nemčiny, nech vieš po nemecky aspon ceknúť a potom ďalej v Nemecku sa môžes vzdelávať.
« Poslední změna: Duben 18, 2015, 12:09:03 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #4 : Duben 18, 2015, 12:12:57 pm »

text

Co te je prosim po tom? Krome manzelstvi aspon v cestine neexistuje jednoznacna definice, po jake dobe by pritel mel byt hoden nazyvani partner. Je to hodne subjektivni Mrknutí

Aha, takze jsi nakonec opet zacala uvazovat... Smích
v cestine mame lidove porekadlo "dvakrat mer, jednou rez". Na zaklade spolecne historie predpokladam, ze i nasi slovensti "bratri" neco podobneho v jazykovem registru maji...
« Poslední změna: Duben 18, 2015, 12:19:44 pm od bjetka » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #5 : Duben 18, 2015, 12:18:04 pm »

Bjetka, ja už som ticho ... som asi stará "konzerva" čo nechápe "modernú" dobu ...

Každopadne, ak by som už išla do Nemecka kvôli nejakému mužovi, tak nie kvôli takému, ktorý si ma váži tak málo, že si ma ani nezoberie, ale to je môj pohľad a nikomu to nenanucujem.
Ale napr. napr. zakladatelka témy by mohla byť familienversichert, keby si ju ten jej zobral, takto to má len na svojich pleciach.

Inak sa to povie presne tak isto, preložené samozrejme do slovenčiny. Škleb
« Poslední změna: Duben 18, 2015, 12:21:58 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #6 : Duben 18, 2015, 12:32:38 pm »

Bjetka, ja už som ticho ... som asi stará "konzerva" čo nechápe "modernú" dobu ...

Každopadne, ak by som už išla do Nemecka kvôli nejakému mužovi, tak nie kvôli takému, ktorý si ma váži tak málo, že si ma ani nezoberie, ale to je môj pohľad a nikomu to nenanucujem.
Ale napr. napr. zakladatelka témy by mohla byť familienversichert, keby si ju ten jej zobral, takto to má len na svojich pleciach.

Inak sa to povie presne tak isto, preložené samozrejme do slovenčiny. Škleb

Tazatelka ma zrejme jine hodnoty nez ty, coz ovsem neznamena ze by ses nad tim mela nejak vzrusovat, neb krome jednoho dotazu o o ni nic nevis...
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #7 : Duben 18, 2015, 12:35:16 pm »

Však dobre, ak si poistenie radšej platí sama ...  Mrknutí
Že má iné hodnoty, je jasné ... ale to, že máme emancipáciu, neznamená,
že kvôli chlapovi zo seba musíme urobíme hlupáka, podložku ...
« Poslední změna: Duben 18, 2015, 12:38:36 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
zzuzulikz



Karma: -1
Příspěvků: 27


« Odpověď #8 : Duben 18, 2015, 12:41:10 pm »

tak tady se to nejak rozjelo... ne opravdu praci v de jsem hledala.. ted jsem makala 10 dnu jako pokojska,ale bohužel mi pan zamestnavatel odmitl dat smlouvu stim ze jestli se mi nelibí jeho podminky muzu jit... takže ja šla...Tudíš ted řeším jak to udelat... mužu teda sebrat přítele a jít se zaregistrovat na nemecký pracák,ale to si budu muset platit pojistení v nemecku...jaká je částka prosím?..
Nešla jsem jen kvuli příteli do německa ,ale i kvuli sobě... a svatba?... tak nejdřív snad společné bydlení pak svatba a pak díte... všechno popořádku....
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #9 : Duben 18, 2015, 12:45:54 pm »

Však ja uz nič, som ticho Škleb

Ako samoplatca zdravotného poistenia v Nemecku platíš myslím okolo 150 eur mesačne, to sa mi zdá dosť veľa, pokiaľ nemáš nejaké chronické zdravotné problémy a nie si často chorá, myslím, že si v pohode vystačíš so zdravotným poistením v Česku a europskym zdravotným preukazom ...

A v Nemecku majú chronický nedostatok pokojských (Zimmermädchen), ak by si šla náhodou do Mníchova, tak si môžeš medzi ponukami len tak preberať ...   čo taká pokojská potrebuje po nemecky? Potrebuje byť rýchla a výkonná, spraviť izbu v limite a nezanechať špinu, po nemecky pritom rozprávať nemusíš, na styk so zamestnávateľom stačia základy.
Na tvojom mieste riešim skôr zamestnanie, ako samoplatenie, ak nie si zamestnaná, je to naozaj dosť pálka ...
« Poslední změna: Duben 18, 2015, 12:47:59 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
zzuzulikz



Karma: -1
Příspěvků: 27


« Odpověď #10 : Duben 18, 2015, 12:53:00 pm »

praci hledáme... bydlíme kousek od čr hranic... do mnichova daleko...:-)
Jo a stou svatbou :-DD přítel je němec takže to není tak jednoduche:-D

Jo vidím to tak zaplatit si pojištění v čr zatím a hledat práci v německu... Bohužel práce v gastru je dost špinavá tím myslím smlouvu atd... probetag jsem delala 3 dny... a v dalším hotelu chtěli to same 3 dny probetag a ještě přes velikonoce. to hned přítel zavrhl. Nekde makat 3 dny naplno bez penez...
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #11 : Duben 18, 2015, 12:57:36 pm »

Čo by to nebolo jednoduché, vidíš pred sebou osobu, čo to už má za sebou. Úsměv
Ale dobre, TO naozaj neriešim.

Ano, s tými 3 dni Probetag, keď makáš 3 dni zadarmo, som sa tiež stretla.
Tak proste musíš asi hľadať ďalej.
Prípadne skús cez agentúru upratovanie do rodín, tam nemáš taký časový tlak a je to väčšinou lepšie platené, neupratujes cez víkendy, nevýhodou je akurát, že tam už musíš mať aspoň nejaké základy nemčiny, aby si si rozumela s rodinou.

Na tvojom mieste, ak potrebuješ sa rýchlo naučiť, skúsim asi nejaké súkromné doučovanie, to más flexibilnejšie a vyučujúci sa naozaj naladí na tvoje potreby, neučiš sa ako v kurze somariny, čo nepotrebuješ, môže ťa učiť rovno hatmanilku upratovania.
« Poslední změna: Duben 18, 2015, 01:10:16 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
zzuzulikz



Karma: -1
Příspěvků: 27


« Odpověď #12 : Duben 18, 2015, 12:57:52 pm »

Však dobre, ak si poistenie radšej platí sama ...  Mrknutí
Že má iné hodnoty, je jasné ... ale to, že máme emancipáciu, neznamená,
že kvôli chlapovi zo seba musíme urobíme hlupáka, podložku ...

ty prosímte proč bych ze sebe mela dělat hlupáka nebo podložku?:-DD
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #13 : Duben 18, 2015, 01:00:27 pm »

Však dobre, ak si poistenie radšej platí sama ...  Mrknutí
Že má iné hodnoty, je jasné ... ale to, že máme emancipáciu, neznamená,
že kvôli chlapovi zo seba musíme urobíme hlupáka, podložku ...

ty prosímte proč bych ze sebe mela dělat hlupáka nebo podložku?:-DD

Ja už nič, sorry, som ťa zle posudzovala.
Ale poznala som babu, čo sekla na Slovensku perfektným jobom, len kvôli nejakému Rumunovi, do ktorého sa buchla, nemala žiadnu nemčinu a ešte s ním aj stihla otetnotniet, raz sem písala na forum, prosila o radu a potom ešte raz mne osobne ... akože to sa mi nožik otvára vo vrecku, fakt
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #14 : Duben 18, 2015, 01:05:57 pm »

Pozri, tu ti dám crash-kurs pojmov na upratovanie, môžeš sa začať učit:

Predmety (dávam bez člena)

vedro, kýbel - Eimer
vysávač - Staubsauger
mop je mop
metla - Besen
lopatka, lopata - Schaufel

Slovesá a spojenia so slovesami:

upratovať- putzen, aufräumen
putzen znamená vyslovene, len ak niečo čistíš, napr. umývať podlahy, kúpelňu, záchod
aufräumen je upratovanie ako vysávanie, utieranie prachu a podobne, prípadne upratovanie rozhádzaných predmetov

utrieť prach - Staub wischen
vysávať - Staub saugen
umyť podlahu - Boden wischen
umyť umývadlo, záchod, vaňu, atdˇ- putzen Waschbecken, Toilette, (Bade)wanne

Tieto slovníčka nadrviť, u slovies správne časovanie, u podstatných mien kukni členy a už máš základy, s ktorými sa dohovoríš.
« Poslední změna: Duben 18, 2015, 01:09:51 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München