Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18   Dolů
 
Autor Téma: Dajte vtip.  (Přečteno 1298606 krát)
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #15 : Březen 26, 2015, 04:22:19 pm »

cize to pise autor speczialized, ale predsudky ma clovek rudo

vidno, ze sme v teme o vtipoch hehehehe
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #16 : Březen 26, 2015, 04:24:43 pm »

to netvrdim ja o mne, ze je pre mna humor taky duolezity, to predsa sa okrem ineho prebera aj tu v tychto diskusiach ze to je predsa jeden zo ZAKLADNYCH rozdielov medzi veselymi, vtipnymi slovakmi a cechmi a nudnymi, zachmurenymi nemcami ...

KTOze TOTO pisal?
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #17 : Březen 26, 2015, 04:26:24 pm »

jahoda - a kde je tam napisane ze JA to TVRDIM?

pisem o "diskusiach AJ TU" - nepisem ze je to MOJ nazor ...

ESTE RAZ - NIE JE TO MOJ NAZOR!
ESTE RAZ - NIE JE TO MOJ NAZOR!
ESTE RAZ - NIE JE TO MOJ NAZOR!
ESTE RAZ - NIE JE TO MOJ NAZOR!
ESTE RAZ - NIE JE TO MOJ NAZOR!
ESTE RAZ - NIE JE TO MOJ NAZOR!
ESTE RAZ - NIE JE TO MOJ NAZOR!
ESTE RAZ - NIE JE TO MOJ NAZOR!
ESTE RAZ - NIE JE TO MOJ NAZOR!
ESTE RAZ - NIE JE TO MOJ NAZOR!
ESTE RAZ - NIE JE TO MOJ NAZOR!
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #18 : Březen 26, 2015, 04:30:09 pm »

no dobre sorry, zle som si to precitala, mea culpa Mrknutí
« Poslední změna: Březen 26, 2015, 04:31:30 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #19 : Březen 26, 2015, 04:30:57 pm »

Len sa proste divim, ze ked mas tak rad humor, ze si sem tiez neprihodil nejaky vtip, pripadne mozes hodit aj nejaky polsky, nech tu mame zmenu
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #20 : Březen 26, 2015, 04:32:52 pm »

jahoda - vidis, takze pekne pomaly ... kludne mozes najst nejaky prispevok odo mna, kde sa stazujem na nemcov, na urady, institucie atd.

iste, nie som so vsetkym spokojny a problemy sa vyskytnu - ale neberiem to tak, ze je to preto, lebo su to nemci co to maju v rodnom liste a ja nie
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #21 : Březen 26, 2015, 04:33:16 pm »

jahoda - ja vtipkovat neviem
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #22 : Březen 26, 2015, 04:35:17 pm »

rudo, tomu sa mi akosi ani nechce verit, ze nevies Mrknutí
« Poslední změna: Březen 26, 2015, 04:36:18 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #23 : Březen 26, 2015, 04:35:57 pm »

ehm, nechcem ta nudit dlhymi popismi, ale hovoria ti cosi nieco knihy od Betty MacDonald, napr. Vajce a ja, Mary a ja?
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #24 : Březen 26, 2015, 04:38:20 pm »

jahoda - nie , vobec nic mi to nehovori ani ma to nezaujima


Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #25 : Březen 26, 2015, 04:41:11 pm »

jahoda - vidim, ze ta strasne bavi "hodnotit" inych ludi a hned aj "vyvodzovat" z nejakeho ich vyjadrenia aj "zavery"


napr. KEBYZE ja napisem ze "nemci su chladni" (akoze som to NENAPISAL) tak ty hned o tom urobis aj filozofovanie "asi ti nejako ublizili, cudujem sa preco tu zijes atd."

ok ja ti to neberiem, ale mne to pride trochu prehnane, hned zo vsetke horobit nejake zavery a "hodnotenia" ... ale posluz si, ked to mas rada
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #26 : Březen 26, 2015, 04:42:08 pm »

ja to mam rada Škleb
cim som ta zasa urazila?

vysvetlim AKO som to myslela, len to bude na dlhsie
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #27 : Březen 26, 2015, 04:52:01 pm »

Autorka spominanej knihy (teda Betty) zila v USA v case hospodarskej krizy.
Betty bola zrovne hanbliva, nesebavedoma, mala komplexy.
Mala ale sestru, ta sa volala Mary.

Mary bola take slniecko, ked sa Betty rozpadol zivot (ostala zatrcena na nejakej farme s muzom, ktoreho prestala milovat), tak jej Mary okamzite napisala: “prid, mam pre teba SKVELE miesto!” (myslela tym pracu)
Vybavila pre Betty naozaj pracu. Potom ale (kedze to bolo v case hospodarskej krizy) podnik zavreloi a Marry vybavila pre Betty ine miesto. A takto to islo stale, Betty stratila pracu, Mary jej vybavila dalsiu.
K tomu Mary mala vela kamosov a snazila sa pomahat, ale stylom, ze povedala Betty “moj kamos X prisiel do Seatle (mesto, v ktorom zili), nesla by si s nim tancovat? A podobne.
Betty pisala, ze je JEJ vdacna za to, ze ju takto nutila chodit do spolocnosti, lebo sa ostrielala, zacala si viac verit.
A ked sa Betty nieco nedarilo, Mary ju vzdy uspokojovala sposobom “to nebolo pre teba, ty mas ine talent” a podobne. Proste sa snazila vzdy kazdeho pozbudit, pomoct a je to troche moj vzor.
(Zabudla som dodat, ze kniha je autobiograficka, takze slo o skutocne osoby)
Mary dokonca „zariadila“, ze Betty sa stala spisovatelkou (svetoznamou!).
Mary mala totiz kamosa, vydavatela, ktory zhanal autorov zo stredozapadu USA. A Mary si hned spomenula “jej, tam zila moja sestra” Betty a oslovila Betty, nech napise knihu. Betty sa branila, ale Mary ju nakoniec presvedcila. Dnes je svetoznamou uznavanou autorkou knih.

Keby nebolo Mary, nikto (okrem rodiny a priatelov) ju nebude poznat.

A co z toho vyplyva a co som tym chcela povedat?
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #28 : Březen 26, 2015, 04:56:04 pm »

Ja som bola taka ista ako Betty.
Takisto som si neverila, myslela som si, ze som zufalo nudna, priemerna, nezaujimava … a neskor som zistila, ze to VSETKO bolo len v mojej hlave … keby som mala pri sebe taku osobu ako Mary, mozno na to pridem uz skor …

Takze ak mi nejaku ludia hovoria, ze nevedia to ci ono (nemyslim teraz na nejake veci, ktore su fakt od prirody, ako napr. technicke nadanie), tak si vzdy spomeniem na to, ako som ja o sebe mala uplne pevny nazor a ten nazor bol uplne mylny!

Chapes, CO tym chcem povedat?
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #29 : Březen 26, 2015, 04:58:27 pm »

jahoda - nemusis nic vysvetlovat, mne je to jedno preco to robis, mne sa nechce ludi rozpitvavat a posudzovat, PRECO robia to alebo ono

len som to skonstatoval, lebo mi to pride dost "narocne" stale citat pri kazdej faktickej poznamke hned aj "osobnostny rozbor" k tomu ...
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München