Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Prehlaseni auta z CZ do D  (Přečteno 190812 krát)
Majaneu



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Leden 18, 2015, 02:44:55 pm »

Ahoj vsichni,

procetla jsem tady nekolik prispevku na toto tema, ale neni mi vsechno uplne jasne. Par prispevku je taky starsich, a tak si nejsem jista, jestli je to porad aktualni.

1. Nema nekdo osobni zkusenost, co vsechno udelat, abych relativne rychle zaregistrovala auto, jiz prihlasene v CR,  v Nemecku? Cetla jsem, ze si musim nejdriv obstarat prevozni SPZ v CR, ale nekdo zase psal, ze ceske prevozni znacky v Nemecku nemohou byt a ze musi byt nemecke???   Šok 
Taky jsem cetla nazor, ze v CR mam mit ceske prevozni znacky a na hranicich si je prehodit na nemecke prevozni znacky...A co povinne event. havarijni pojisteni na ten prevoz?

2. A to osvědčení o schválení v EU od vyhradniho dovozce se plati??? A je opravdu potreba?

3. A jeste jeden dotaz ohledne pojistky v Nemecku. Kdyz jsem dostala od ceske pojistovny potvrzeni o dobe trvani pojisteni, musim ho nechat uredne prelozit nebo staci jen preklad z CR?

Diky moc za odpovedi!
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 18, 2015, 08:17:40 pm »

Já jsem tedy zatím pouze přehlašoval auto z DE do ČR, ale za sebe bych řekl: přivez ho na českých značkách sem, udělej si technickou (TÜV) a jdi to přihlásit: Vezmi ssebou oba české techničáky a potvrzení o svém přihlášení Německu.
Předtím budeš potřebova ještě příslib od pojišťovny, že ti to auto pojistí. Porovnej si pár pojišťoven online, pak si tam zavolej a vyptej se, jakou ti ve tvém případě nabídnou sazbu a zda a jak ti uznají bezeškodní průběh z ČR. V tom se ty pojišěťovny mohou diametrálně lišit a může se stát, že výhodnější nakonec bude nějaká s trochu vyšším základním tarifem.

Při přihlášení ti nejspíš vezmou české papíry od auta - nech si je zkopírovat a potvrdit na ně, že je zadrželi při přihlašování vozu.
Po přihlášení si v budce vedle "Zulassungsstelle" necháš vylisovat německé značky, na ty ti pak znova na úřadě nalepí pečetě (tuším, že t ojde takto dvoufázově, ale já přihlašoval v roce 2002) a jsi hotová.

Pak sbalíš české značky a potvrzení o zadržení techničáků a půjdeš to v ČR odhlásit. Monžá se budou trochu cukat, al ekde je vůle, je cesta a stejně nemají moc jiných možností, než ti vyhovět.
Zároveň zrušíš české povinné mručení...

Tak nějak by to mělo jít, jak říkám, pro mne opačná cesta fungovala. A převozní značky na přihlášené auto s platnou technickou si prostě ušetříš...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Leden 18, 2015, 11:57:09 pm »

Kravina! Aby jsi auto v D přihlásila, ak ho někde musíš odhlásit. Auto nemůže být v danou chvíli přihlášeno ve dvou státech a mít dvě registrační značky. Logicky když v D koupím auto, tak je odhlášené a jedu na převozkách a v česku musím odevzdat německý TP. Stejně to funguje obráceně.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Leden 19, 2015, 06:39:09 am »

Kolega dojel na CZ znackach k uradu. Smlouvu na pojisteni mel uzavranou na VIN s tim ze se nemecka SPZ dopise pozdeji. Nemeckou technickou delal az potom, mel na to mesic.
Na uradu si vzali cesky velky i maly TP i SPZ s tim ze to v ČR odhlasi sami.
Pisemne jen ukoncil pojisteni v ČR k datu prevodu a ani do ČR nemusel, preplatek mu poslali na konto.
Pokud je auto ceske, nebo nemecke registrovane na moji osobu, ma platnou technickou a pojisteni, prevozni znacky vubec nejsou potreba. Vykryvaji jen dobu bez pojisteni, nebo bez technicke, nebo cele odhlasene.
Cele ho to stalo myslim 350,- eur a bylo to loni.

Ja kupoval auto v Nemecku a byvaly majitel me ho taky nechal prihlasene a pojistene a prevozky jsem taky nepotreboval. Prehlasili to z jeho jmena na moje jen s kupni smlouvou a bez jeho ucasti.
Jen sem si nechal udelat nove SPZ a stare mam v garazi neplatne.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Leden 19, 2015, 09:59:41 am »

Kravina! Aby jsi auto v D přihlásila, ak ho někde musíš odhlásit. Auto nemůže být v danou chvíli přihlášeno ve dvou státech a mít dvě registrační značky. Logicky když v D koupím auto, tak je odhlášené a jedu na převozkách a v česku musím odevzdat německý TP. Stejně to funguje obráceně.
Než začneš vynášet neinformované a snadno vyvratitelné kategorické soudy, informuj se. Aneb Viz výše, viz níže.
« Poslední změna: Leden 19, 2015, 10:07:51 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #5 : Leden 19, 2015, 11:58:30 am »

Kleeno já tě pozoruju už delší dobu a ty jsi na nejlepší cestě k chocholouškovi! Já říkám, že aby mi někde auto přihlásili ho musím nejdříve někde odhlásit. Např. v česku pokud nepředložíš odhlášený německý technický průkaz ti auto nepřihlásí do evidence. Mě nezjímají nějaké nelegální nebo pololegální způsoby jak se to dá udělat, ale to co je dané zákonem. Vozil jsem auta ze zahraničí a orientuji se v tom. Pane chytrý.....
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #6 : Leden 19, 2015, 01:18:35 pm »

Kleeno já tě pozoruju už delší dobu a ty jsi na nejlepší cestě k chocholouškovi! Já říkám, že aby mi někde auto přihlásili ho musím nejdříve někde odhlásit. Např. v česku pokud nepředložíš odhlášený německý technický průkaz ti auto nepřihlásí do evidence. Mě nezjímají nějaké nelegální nebo pololegální způsoby jak se to dá udělat, ale to co je dané zákonem. Vozil jsem auta ze zahraničí a orientuji se v tom. Pane chytrý.....

Kolega dojel na CZ znackach k uradu. Smlouvu na pojisteni mel uzavranou na VIN s tim ze se nemecka SPZ dopise pozdeji. Nemeckou technickou delal az potom, mel na to mesic.
Na uradu si vzali cesky velky i maly TP i SPZ s tim ze to v ČR odhlasi sami.
Pisemne jen ukoncil pojisteni v ČR k datu prevodu a ani do ČR nemusel, preplatek mu poslali na konto.
Pokud je auto ceske, nebo nemecke registrovane na moji osobu, ma platnou technickou a pojisteni, prevozni znacky vubec nejsou potreba. Vykryvaji jen dobu bez pojisteni, nebo bez technicke, nebo cele odhlasene.
Cele ho to stalo myslim 350,- eur a bylo to loni.

Ja kupoval auto v Nemecku a byvaly majitel me ho taky nechal prihlasene a pojistene a prevozky jsem taky nepotreboval. Prehlasili to z jeho jmena na moje jen s kupni smlouvou a bez jeho ucasti.
Jen sem si nechal udelat nove SPZ a stare mam v garazi neplatne.

Ma zkusenost:
stejna jak u Jirike, prijeli jsme s nasim vlastnim autem s ceskymi znackami, tady vsechno vyridili hned na miste. Mam dojem, ze to stalo jeste daleko min.

Co pise Kleena je trochu sloziteji popsano, ale v podstate to same. Nevim, proc ho napadas a posilas k Chocholouskovi.
Pise se tady o prehlaseni auta, ktere si prevazi sam majitel pouze z jedne zeme do druhe.

To, o cem se zminujes ty, je pravdepodobne prevazeni "bouracek", kdy ze dvou "Totalschaden" udelaji sikovny cesky rucicky jeden novy luxusni bourak. A tam samozrejme prevazis auto bez znacky, musi byt odhlasene.
A i pokud prevazis auto, ktere je v poradku a nenabourane, koupene v D a prevazis ho do CR po vlastni ose s tim, ze jej pro nekoho vezes nebo jej tam hodlas prodat, tak plati to same - odhlaseni v D + prevozni znacka + prihlaseni v CZ (opacne to same, ale nepredpokladam, ze by se to byl nejaky casty pripad  Mrknutí)
« Poslední změna: Leden 19, 2015, 01:19:47 pm od Hair » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Leden 19, 2015, 01:24:37 pm »

Kleeno já tě pozoruju už delší dobu...
Tak si pořiď život a nějaké opravdové starosti.

a ty jsi na nejlepší cestě k chocholouškovi!
Trochu zklidni a začni se zase chovat slušně.

Já říkám, že aby mi někde auto přihlásili ho musím nejdříve někde odhlásit. Např. v česku pokud nepředložíš odhlášený německý technický průkaz ti auto nepřihlásí do evidence. Mě nezjímají nějaké nelegální nebo pololegální způsoby jak se to dá udělat, ale to co je dané zákonem. Vozil jsem auta ze zahraničí a orientuji se v tom. Pane chytrý.....
Jelikož úřady s tímto způsobem přehlášení nemají problém, tvrdím, znova, že tvůj výrok tak, jak ho podáváš neplatí. Já sám jsem tam se svým autem byl - auto bylo v Německu stále přihlášené, český úřad při vědomí toho sbalil papíry a kopii potvrdil.
V Německu jsem ho pak s touto kopií bez problémů odhlásil.
=>Popisuji přesně to, co podle tebe nejde??

Soukromého tazatele tady nezajímá, jakou praxi v tom mají autošíbři, ale praktický způsob, jak záležitost provést a toto praktický způsob je.
« Poslední změna: Leden 19, 2015, 01:26:14 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #8 : Leden 19, 2015, 03:51:30 pm »

Nemoralizuj tady, nevychovávej. Vem si toho svého tchoře co máš na rameni a jdi někam do pryč... Škleb
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Leden 19, 2015, 04:31:17 pm »

Nemoralizuj tady, nevychovávej. Vem si toho svého tchoře co máš na rameni a jdi někam do pryč... Škleb
Aneb "když dojdou argumenty..."  Valím oči! Super!
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
medvedˇ



Karma: -3
Příspěvků: 9



« Odpověď #10 : Leden 24, 2015, 10:51:43 pm »

 Škleb
...á opäť stará známa Kleena,tá nikde nemôže chýbať.Povedz nám niečo múdre nech sa poučíme. Škleb

Pozrite sa na Kleenu,hneď budete múdry: Škleb Škleb Škleb Škleb


* images.jpg (12.68 KB, 264x240 - prohlédnuto 1718 krát.)
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #11 : Leden 25, 2015, 04:32:55 pm »

Škleb
...á opäť stará známa Kleena...
A na tomhle přínosném výtvoru jsi týden pracoval?  Kroutím očima
Skoro všichni až na Honzu se dokázali držet tématu...myslíš, že teď, když už jsme téma pořešili, se můžeš přidat a ve svém třetím příspěvku v tomto fóru kecat hovadiny?
Ale kdo jsme, abysme ti v tom chtěli bránit... Škleb
« Poslední změna: Leden 25, 2015, 04:39:11 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
shadowinek



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #12 : Květen 18, 2015, 12:07:32 pm »

Ahoj,

moje zkušenost s přehlašováním auta v Hamburku (v podstatě shodná s tím, co píše kleena):

1) Musel jsem na TÜV, kde mi udělali STK a vydali papír s potvrzením o COC za ~150€
2) Zavolal jsem si na pojištovnu, aby mi přidělili eVB číslo na pojištění
3) Šel jsem na LBV v Hamburku, kde jsem odevzdal české papíry a české SPZ - o tomto jsem dostal potvrzení
4) Dostal jsem německé papíry a německé SPZ za ~90€

Tady zatím moje zkušenosti končí a musím dořešit následující věci:
- Měli by se mi automaticky ozvat z pojištovny a dořešit se mnou pojištění
- Musim auto odhlásit v ČR a zrušit tam i pojištění
« Poslední změna: Květen 18, 2015, 12:09:25 pm od shadowinek » Zaznamenáno
T20



Karma: 0
Příspěvků: 17


« Odpověď #13 : Květen 20, 2015, 10:57:41 am »

Prosím vás,
mám taky jeden dotaz skoro k věci.Je to nutné,přihlašovat auto v německu a platit nakřestanskou dań a pojištění?
Dík za info
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #14 : Květen 20, 2015, 12:09:55 pm »

Prosím vás,
mám taky jeden dotaz skoro k věci.Je to nutné,přihlašovat auto v německu a platit nakřestanskou dań a pojištění?
Dík za info

Je to zde mnohokrat popsane, stačilo by se podivat Mrknutí
Nazory se liší a konkrétní situace taky...
Z toho co jsem pochopil, cast lidi plati daně a auto ma psane na nekoho v ČR. ..
a vlastne vypůjčene.
Dalsi cast ma v ČR nejakou firmu a auto je firemni...
A taky vlastne výpůjčene.
Hodne lidi to vsak evidentne riskuje na ceskych SPZ a s nemeckou dani a doufaji ze je z toho za cas nemecka Vignette vysvobodi...
Ja si to nemyslim. I znamka bude jen zalezitost ,, turisticka " a myslim si, že v cele EU plati, ze jak se clovek pevne svaze s jinou zemi, bydlistem, socialnim systémem,  nebo daňovým přiznáním apod... Mel by auto do urciteho terminu prehlasit kompletne.
Je fakt že to v Nemecku asi nikdo nekontroluje a nebo jen sporadicky a nebo jen tu daň. ..
A cim dal vetsi pocet polskych, madarskych, bulharskych... rumunskych... slovenskych i ceskych SPZ to jen potvrzuje.
Na druhou stranu znam jen jednu ceskou SPZ a ostani okolo nas maji nemecke.
Tedy je asi na kazdem jak chce zacit v Německu a jestli (jak je v ČR zvykem) nejakym ojebem...
A nebo jako normalni a slušný člověk.
Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München