Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Studium na LMU  (Přečteno 38325 krát)
Kaca406



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Srpen 08, 2006, 06:28:32 pm »

Ahoj všem, co se zde vyskytují. Mila bych na Vás pár otázeeek. Jsem psycholog (doufám, že ješti etete dál) Mrknutí a velmi ráda bych si rozšíoila specializaci a to konkrétni v Mnichovi na LMU. Postgraduál je tam dosti problematický, protože katedra psychologie vypisuje vždy jednou za eas nijaká místa a poednostni bere studenty nimeckého puvodu a já jsem bohužel eeška jako poleno. Našla jsem si obor, magisterský, nemusela bych prý dilat ani poijímaeky, když už jednou ten Mgr. jsem ...ale co mi zajímá a prosím tak trochu o pomoc... Ráda bych vidila, jak s eto s tím školným tam. Vím, že vláda dilala nijaké harikišariki a že se snad schválilo školné. Ráda bych nastoupila nejpozdiji v záoí 2007 a zajímá mi, kolik bych musela platit a taky bych se vás nikoho ráda zeptala, kolik tam cca za misíc utratíte Mrknutí.. abych oekla pravdu jako žena svého viku mám spotoebu znaeni vysokou a poeítám,že tam bych se musela omezit... Nijakou Arbeit bych si tam jisti našla,ale až easem,jelikož jedu studovat v anglietini...a nimecky jsem se ueila na stoední škole a naposledy mluvila über 6 Jahren Smutek... Prosím, pokud mužete, hoite mi sem nikdo nijaké info. Budu velmi vdiená!!! Dikuji a krásný den! Kaea
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Srpen 08, 2006, 08:33:18 pm »

Ahoj Káeo,
náklady na studium najdeš tady
Studenti se tady nemají špatni, pokud budeš 2x týdni pracovat tak budeš hodni v pohodi.
Mužeš poijet už doíve a poihlásit se na nijaké kurzy u Volkshochschule (bez vstupních testu to jde od Grundstufe 4)
Kdyby jsi ješti nico potoebovala tak dej vidit.  Mrknutí
pa,
David
Zaznamenáno
Kaca406



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Srpen 09, 2006, 11:21:11 am »

Ahojda,

diky moc za infpo, ale tenhle odkaz uz jsem cetla... Tak trochu me zajima, jak je to doopravdy s tim skolnym, protoze 500 Euro za semestr je uz potom docela mazec. Krome toho na webu fakulty porad pisi neco o tom, ze se stale plati 85 Euro na semestr jelikoz cely progrym je pod zastitou nemecke vlady, tak ja nevim. Psala jsme na Uni tak vyckavam. Jeste by me zajimalo, jak moc je tezke v mnichove jako stuednt najit praci, kdyz nejsi mistni..nebo kdyz neumis dobre NJ Smutek(( to bude asi ten hlavni problem, ze...

Diky Kaca
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Srpen 09, 2006, 11:56:27 am »

Tady na stránce od LMU: uni-muenchen.de je to poesni napsáno.

Pro letní a zimní semestr 2007 bude 300 €/semestr. Pak od letního semestru 2008 to bude 500 €/semestr

Pak je otázka jak to bude s tím Härtefallregelungen, jestli když podáš daoové poiznání od tebe a od rodieu jestli by ti to odpustili, to se zatím nikde nepíše.

Další otázka je jestli se bude stále platit i tich 85,- € jako Studentenwerksbeitrag + Verwaltungsgebühr?

Bez znalostí nj je to samozoejmi tižší, nemužeš být v kanclu ani v obyeejném mekáei, možná tak nikde uklízet kde je to jedno... ale tak máš ješti rok eas to napravit, za pár misícu se mužeš klidni naueit i plynule mluvit.
« Poslední změna: Srpen 09, 2006, 12:07:21 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #4 : Září 14, 2006, 01:11:17 pm »

Dneska poišlo Immatrikulationsbescheinigung pro zimní semestr.
Tak teika to je už jasné, ten poplatek 300€ (za rok 500€ se poieítá ke stávajícím 85€)
Tedy:
Studentenwerksbeitrag 35€
Verwaltungskostenbeitrag 50€
Studienbeitrag 300€

Studienbeitrag 300€ neplatí studenti, kteoí jsou:

a) na dovolené
b) imatrikulovaní v 1.-6. semestru Promotionsstudienganges
c) navštivují Studienkolleg (0.roeník - dodilání maturity)
d) v 2.-3. semestru medicíny absolvující rok praktik

Další novinka je že už nebudou posílat upozorniní o nezaplacení. Kdo do 1.3.2007 nezaplatí bude 30.4. exmatrikulován.

Celou zprávu si mužete poeeíst tady:
Wichtige Informationen für die Rückmeldung zum Sommersemester 2007 (pdf)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München