Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pomoc s pracovním povolením  (Přečteno 59309 krát)
tesik



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Říjen 09, 2014, 12:24:32 pm »

Ahoj všem, chtěl bych touto cestou požádat o radu. Jsem Čech ženatý s Ukrajinkou žijící v česku od deseti let s trvalým pobytem v česku. Máme dvouletou holčičku a dostal jsem práci v Německu a chci rodinu sebou. V tom není problém-může semnou žena jako turista, ale nesmí pracovat. Nabídla ji kamarádka práci na smlouvu v Německu a teď nevíme kde vyřídit povolení k práci, protože na české cizinecké policii nám víc neřekli, než že musíme v Německu, ale neví kam jít a mi taky ne. Prosím moc o radu, pokud někdo víte kam zajít,zavolat o informaci a tak.. - děkuji s pozdravem Leoš (Aschheim - Munchen)
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1 : Říjen 09, 2014, 12:27:53 pm »

To se podle me vyyrizuje na Ausländeramt(u), to ma tu samou funkci jako v Cechach cizinecka policie. Tam si zavolej a oni te nasmeruji.
Zaznamenáno
tesik



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #2 : Říjen 09, 2014, 12:43:46 pm »

Děkuji za info,jdu hledat číslo Úsměv
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Říjen 09, 2014, 12:53:06 pm »

Tedy nechtěl bych Ti dávat plané naděje, ale podle mě, pokud má Tvá žena povolení k trvalému pobytu v ČR, platí jí toto povolení pro celý schengenský prostor. A tím pádem by mělo platit i v DE. Podle mě tedy vůbec nemusí být turista, ale přenese si sem své "schengenské" povolení k pobytu.

Zkus se zastavit na KVR a zeptat se tam na "Freizügigkeitsbescheinigung" pro svou ženu. Situaci popiš: Ukrajinka, vdaná+rodina v ČR s "Daueraufenthalt", Umzug mit Familie.
Kdyby jako důvod nestačil ten "Aufenthaltstitel" v ČR, pak by mělo platit, že jako Vaše manželka Vás smí doprovázet (http://www.europa-mobil.de/eu-wohnen-familie/eu-aufenthaltsrecht/arbeitserlaubnis-ehepartner-namibia/).
Tím by měl být vyřešen pobyt

Pracovní povolení buď má automaticky z výše uvedených důvodů, nebo o něj musí požádat, tady bych rovněž prostě šel na pracák a situaci vylíčil: Ukrajinka, vdaná+rodina v ČR...

Snad Ti to takhle trochu pomůže...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
tesik



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #4 : Říjen 09, 2014, 03:47:42 pm »

Děkuji za cenné informace a budu informovat o výsledku Úsměv
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #5 : Duben 14, 2015, 11:18:41 pm »

Aké šťastie, že ho konečne zrušili, to celé prechodné obdobie bolo také nie príliš férové voči nám ...
« Poslední změna: Duben 14, 2015, 11:33:51 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München