Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: Som obzalovana z trestneho cinu v Nemecku nevie niekto poradit s odbornou nemcin  (Přečteno 178770 krát)
catherin4



Karma: -2
Příspěvků: 3


« : Červenec 26, 2014, 08:08:08 pm »

Z nedbanlivosti som sposobila dopravnu nehodu v Nemecku kde momentalne zijem, pri ktorej nastastie nebol nikto zraneny, ale vznikla skoda na troch vozidlach vratane mojho. Jedno z vozidiel (motorka) ostalo uplne nepojazdne, proste srot. Nastastie motorkarovi sa nic nestalo, napriek tomu, ze hovoril, ze ho nic neboli, previezli ho do nemocnice na vysetrenie a policajti, ktori so mnou dlhsie boli na mieste nehody mi neskor povedali, ze ho vysetrili a je uplne v poriadku. Teraz mi dosiel list z policie a moje znalosti z nemciny v oblasti prava su velmi chabe, neviem to moc prelozit. Som obzalovana (Beschuldigte) z trestnych cinov (Straftaten) 1. Fahrlässige Körperverletzung bei Verkehrsunfall (Par. 229 StGB) Versuch: Nein. Slovo Körperverletzung mi slovnik preklada ako utok, ale moze to znamenat aj telesne zranenie, comu moc nerozumiem, lebo mi tvrdili, ze ten motorkar zraneny nebol. A to druhe 2. Straßenverkehrsordnung (Par. 49 StVO) Versuch: Nein. Ihnen wird hiermit nach § 163a Abs. 1 Satz 2 Strafprozessordnung (StPO) Gelegenheit gegeben, sich zu der/den Beschuldigung(en) zu äußern. Toto neviem prelozit, co to prosim vas znamena? Pokial sa nemylim, ze proti mne zacali trestne stihanie ale co dalej? Mam im vyplnit dotaznik a poslat ho naspat, su tam hlavne osobne udaje, ale aj vyska prijmu, kolko mam deti, ako sa volaju moji rodicia, ake mam vzdelanie, ci mam dlhy a pod. A potom mam zaskrtnut jednu z tychto moznosti: 1. Ich möchte mich äußern. 2. Ich gebe die Straftaten zu. 3. Ich gebe die Straftaten nicht zu. 4. Ich möchte mich nicht äußern. 4. Ich werde einen Verteidiger/Rechtsanwalt mit der Wahrnemung meiner Interessen beauftragen. Co to prosim znamena, myslim, ze tam mam potvrdit, ze ci suhlasim s obvinenim z tychto trestnych cinov? A nevie mi niekto povedat, co sa stane, ked s tym budem suhlasit, daju mi pokutu alebo ma rovno postavia pred sud? Nikdy v zivote som nebola obzalovana z trestneho cinu a nikdy som ani nemala az doteraz autonehodu, tak vobec neviem co ma caka. Skody na vozidlach by mala zaplatit moja poistovna, mam dobru poistku. Ja som povodne mala v plane vratit sa na SK, ale ked proti mne zacali trestne stihanie za trestne ciny tak sa asi odstahovat naspat domov nemozem ci hej? Dakujem ak niekto pozna aspon ciastocne odpovede na moj komplikovany pripad.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Červenec 26, 2014, 08:30:19 pm »

Tak asi se v nemocnici nějaké ublížení na zdraví (Körperverletzung) zjistilo.

To jsou otázky pro právníka, napr. frag-einen-anwalt.de, můžeš zavolat za pár euro a hnedka se někoho zeptat, kdo má specializaci na dané právo (Verkehrsrecht).

Doporučuju hledat z podobných rozsudků na netu. (Verkehrsrecht, Unfall, atp.)
http://www.frag-einen-anwalt.de/tag/5/Verkehrsrecht/Unfall
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #2 : Červenec 26, 2014, 08:43:30 pm »

1. Fahrlässige Körperverletzung bei Verkehrsunfall =úblíženie na zdaví z nedbanlivosti
2. Ihnen wird hiermit nach § 163a Abs. 1 Satz 2 Strafprozessordnung (StPO) Gelegenheit gegeben, sich zu der/den Beschuldigung(en) zu äußern.  = máte možnosť sa vyjadriť k obvineniu (podľa nejakého zákona, odstavca, atď)
3. a) Ich möchte mich äußern. = Chcem sa vyjadriť
    b) Ich gebe die Straftaten zu. = Priznávam sa k trestným činom.
    c) Ich gebe die Straftaten nicht zu. - Nepriznávam sa k tresným činom
    d) Ich möchte mich nicht äußern. - Nechcem sa vyjadriť.
    e) Ich werde einen Verteidiger/Rechtsanwalt mit der Wahrnemung meiner Interessen beauftragen.- Obhajovaním mojich záujmov poverím advokáta (dodám, že je to voľný preklad, nie doslovný)

Mala som kedysi číslo na bezplatnú právnu pomoc, ale už ho nemám, ale keď sa obrátiš na Vebraucherzentrale, číslo ti poskytnú. Dodávam, že "bezplatná" pomoc väčšinou znamená, že zaplatíš nejakú menšiu čiastku, napr. 15 eur (alebo aj viac)

Alebo si skús vyhľadať na jednej z týchto stránok bezplatnú pomoc:

https://www.google.de/?gws_rd=ssl#q=kostenlose+rechtsberatung
« Poslední změna: Červenec 26, 2014, 08:52:30 pm od jesennavila » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #3 : Červenec 26, 2014, 08:45:22 pm »

Dodám, že sa nevyznám v danej problematike, ale zdravý sedliacky rozum mi hovorí, že by mal existovať nejaký odborný posudok od lekára (ärztliches Gutachten), že jeho zranenie boli naozaj spôsobené nehodou.

Je aj možné, že sa snaží len zo situácie vytĺcť prachy.
« Poslední změna: Červenec 26, 2014, 08:54:26 pm od jesennavila » Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #4 : Červenec 26, 2014, 09:11:28 pm »

Jesenavilla ti pise dobre...

Podotykam, ze s tvoji nemcinou bych se vubec nepokousel se do toho vrhat sam, bez pravnika se neobejdes. Ono je sice mozne, ze motocyklistu pustili po prohlidce domu, nebot neshledali duvod k hospitalizaci. A je mozne, ze mel jen par modrin (coz uz se muze zahrnout do Körperverletzung), coz hospitalizaci samozrejme nevyzaduje. Dulezite je, aby motorkar nebyl arbeitsunfähig, coz si myslim, ze podle toho cos jsi psala, nehrozi.
Urcite existuje lekarska zprava, v pripade, ze k soudu dojde, bude ji tvuj pravnik vyzadovat. V soucasne chvili vsak nemas moznost do ni nahlednout, zatim nejsi ucastnik procesu.
Bohuzel to vidim tak, ze i v nejlepsim pripade budes shledana vinou z nedodrzeni a poruseni StVO. Pripavil bych se tim, ze bych si vyzadal potvrzeni, ze jsi zatim jezdila bez nehody, coz by pri pripadnem procesu mohlo pomoci.
Bez pravnika se do toho nepoustej, pokud nemas Rechtschutzversicherung, najmi si nejakeho jak ti doporucil admin nebo Jesennavila, popripade si ho financuj sama. Nevim, jestli na pravnika "skoro zadarmo" nemaji narok jen ti, kteri prokazi nizke prijmy. Ale to opravdu presne nevim, sam mam Rechtschutzversicherung (bez tohov Nemecku ani ranu!!).

Kdo podal zalobu? Policie nebo ten motorkar? Nebo jiny ucastnik dopravni nehody?

Drzim palce, zdravi Milan  


  
« Poslední změna: Červenec 26, 2014, 09:12:59 pm od milda34 » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #5 : Červenec 26, 2014, 09:19:55 pm »

Nevim, jestli na pravnika "skoro zadarmo" nemaji narok jen ti, kteri prokazi nizke prijmy.

Máš pravdu, je to tak, ten proces sa nazýva Prozesskostenhilfe a týka sa napríklad nezamestnaných alebo poberateľov Harzt IV, ale takisto tých, čo zarábajú primálo.

Ináč, Milan tiež píše tiež dobre a rozumne.
« Poslední změna: Červenec 26, 2014, 09:25:08 pm od jesennavila » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #6 : Červenec 26, 2014, 09:38:42 pm »

Ja som povodne mala v plane vratit sa na SK, ale ked proti mne zacali trestne stihanie za trestne ciny tak sa asi odstahovat naspat domov nemozem ci hej? Dakujem ak niekto pozna aspon ciastocne odpovede na moj komplikovany pripad.

To si nemyslim, ze by ses nemohla odstehovat zpet domu, pokud jsi to mela v planu. Nikdo te nezadrzel, nejsi ve vazbe, ani ti nikdo nepsal, ze nesmis opustit Nemecko, takze podle mne klidne muzes domu odjet. Koneckoncu pravnika, ktery spolupracuje s nemeckymi advokaty najdes zcela jiste i na Slovensku.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #7 : Červenec 26, 2014, 09:42:34 pm »

Ja som povodne mala v plane vratit sa na SK, ale ked proti mne zacali trestne stihanie za trestne ciny tak sa asi odstahovat naspat domov nemozem ci hej? Dakujem ak niekto pozna aspon ciastocne odpovede na moj komplikovany pripad.

To si nemyslim, ze by ses nemohla odstehovat zpet domu, pokud jsi to mela v planu. Nikdo te nezadrzel, nejsi ve vazbe, ani ti nikdo nepsal, ze nesmis opustit Nemecko, takze podle mne klidne muzes domu odjet. Koneckoncu pravnika, ktery spolupracuje s nemeckymi advokaty najdes zcela jiste i na Slovensku.

Presne tak ....  zatim si muzes jet kam je libo.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #8 : Červenec 26, 2014, 10:46:04 pm »

S pravnikem lze uzavrit dohodu na jejímž zaklade veskere obsilky od soudu a nebo pravniku poskozenych chodi k nemu a on to na zaklade te dohody muze vse posilat elektronickou nebo klasickou cestou za Tebou na Slovensko.
Pravnik Ti tak da vcas vedet pokud by bylo se treba dostavit k vyslechu, domluvi pro Tebe vhodny termin.
Nebo Te ochrani pri dodrzeni urcitych lhut pro odvolani se...
Aby Ti nelezel nejaky dopis tady ve schrance, kdyz si nrkdo z nizsich uredniku nevsimne Tve slovenske adresy... a jine administrativní chyby.
Drzim palce Úsměv
Zaznamenáno
honzadauba



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #9 : Červenec 27, 2014, 11:40:54 am »

Milá zlatá,

není třeba házet flintu do žita. Vypln dotazník a odešli jej zpět. Tu odbornou němčinu si můžeš nechat přeložit u překladatele u vás v sK, nebude to tak drahé a vyřídíš to mailem, stránka kolem 15EUR. Utéct zpět do SK můžeš vždycky, nikdo tě za tohle do šatlavy nezavře. Předpokládám, že jsi pojištěná ( je důležité kde). Zřejmě dostaneš nějakou pokutu, tu budeš muset splácet. Domů můžeš odejít, odhlásit bydliště můžeš poštou. Žádné strachy. Hodně štěstí.

honza
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #10 : Červenec 27, 2014, 12:30:55 pm »

Milá zlatá,

není třeba házet flintu do žita. Vypln dotazník a odešli jej zpět. Tu odbornou němčinu si můžeš nechat přeložit u překladatele u vás v sK, nebude to tak drahé a vyřídíš to mailem, stránka kolem 15EUR. Utéct zpět do SK můžeš vždycky, nikdo tě za tohle do šatlavy nezavře. Předpokládám, že jsi pojištěná ( je důležité kde). Zřejmě dostaneš nějakou pokutu, tu budeš muset splácet. Domů můžeš odejít, odhlásit bydliště můžeš poštou. Žádné strachy. Hodně štěstí.

honza

Proc mila zlata? To jsou opravdu moresy... Vzdyt se to muze stat kazdemu.
Jen tak mimochodem v CR je za ublizeni na zdravi minimalne podminka. Sama jsem mela jednou nehodu, kterou jsem momochodem nezavinila, ale protoze vinik z mista ujel, a ackoliv vsichni svedci vypovidali v muj prospech, policie se zamilovala do skutecnosti, ze jsem mela ridicak teprve rok - takze nezkusena ridicka, a protoze tam bylo jedno lehle poraneni u spolujezdce, necekane mi take prislo trestni oznameni. Nebyt pravnika, dostala bych podminku. Ten tehdy vykoumal, ze pokud se k cinu doznam, bude se to brat jako polehcujici fakt, a protoze jsem nemela zadny zaznam v rejstriku, skutek se po roce z registru policie smaze. Jinak bych si samozrejme stala za tim, ze jsem nevinna, protoze pri vyslechu me  nikdo o jinych moznostech neinformoval.

Pokud na to obvineni odpovis, ze se a) chces vyjadrit, a rekla bych i c) pokud trestni cin nepriznavas, predvolaji si te v blizke dobe jeste k vyslechu. Prekladatele by ti meli zorganizovat sami, ale jak uz ti radil milda, vzala bych si opravdu pravnika.

Mj. honzadauba: Nechci malovat certa na zed, nevim, jak je to ze zahranicnim ridicakem. S nemecky v kazdem pripade nejen pokuta, ale i hooodne "Aufbauseminaru".
Zaznamenáno
honzadauba



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #11 : Červenec 27, 2014, 02:58:11 pm »

Milá Bjetko,

co je špatného na oslovení " milá zlatá" ? To je v Čechách něco zlého?
  Pokud je slečna nebo paní občankou SK, překladatele ji samozřejmě u výslechu nabídnou, pokud o to požádá. Z jejího psaní jsem vyrozuměl, že německy umí špatně a nějak si nedokáži představit, jak by vedli stíhání a jak bude komunikovat s právníkem. Zda v dotazníku přizná vinu nebo ne - to musí vědět sama. pokud porušila pravidla, měla by to přiznat. Ten poškozený se zřejmě bude chtít hojit na její pojišťovně - to bude asi důvod celé té štrapáce. Proto píšu - zůstat v klidu, žádnou paniku, žádný stres.

honza
   
Zaznamenáno
dreamer82



Karma: 0
Příspěvků: 1



« Odpověď #12 : Červenec 27, 2014, 02:59:52 pm »

Ahoj

jednoznacne vyhladaj pomoc pravnika. urcite ti pomoze Slovensky konzulat aspon nejakeho zohnat. obratil by som sa na nich.
Mne prisiel nedavno list od jedneho pravnika z Hamburgu ze som stahoval film z netu a bla bla...tak som googlil a nakoniec uspesne poriesil. Ale toto je uz vaznejsie a s nemeckym pravom sa neradno zahravat. tam ide o kazde slovicko.
Zaznamenáno
catherin4



Karma: -2
Příspěvků: 3


« Odpověď #13 : Červenec 27, 2014, 04:50:27 pm »

Dakujem vam za rady, vobec som necakala ze to bude tak vazne, ze mi dokonca hrozi basa, za co preboha? Dobre, porusila som predpis, sposobila nehodu, ale to sa moze stat hocikomu myslim. 15 rokov odkedy mam vodicak som jazdila bez nehody. Cakala som, ze mi pride pokuta, ale nie, ze ma budu chciet strcit do basy! Vsak tomu motorkarovi sa nic nestalo, normalne stal, normalne chodil, normalne komunikoval, nemal ziadne viditelne zranenia a policajti mi predsa neskor povedali, ze v nemocnici nezistili ani neviditelne zranenia! Verim, ze mal par modrin, to mam ja tiez, ale za to ma predsa snad nestrcia do basy? On podla mna tiez porusil predpisy, neviem ako rychlo isiel, ale v meste predpisanou 50-kou to urcite nebolo, to by neskoncili na srot jeho motorka aj moje auto, neodhodilo by ma to par metrov dalej a neotocilo skoro o 180 stupnov. Ja som prave odbacala, takze som mohla ist tak 30 km/h. Primarnu chybu som spravila ja, lebo som mu mala dat prednost a nedala som, nakolko som ho nevidela, doteraz si neviem vysvetlit ako je to mozne, mozna je unava z roboty kde som uz nejaky cas tahala 9,5 hodinove sichty i priame slnko svietiace mi do oci a ja som vtedy nemala slnecne okuliare. V kazdom pripade napisala som na velvyslanectvo, uvidim ci a co mi odpisu a tiez budem teraz usilovne hladat nejakeho pravnika. Boze, ako keby som nemala teraz dost inych problemov. Keby bol ten motorkar zraneni tak sklopim usi a kajam sa, ale on si tam chodil a evidentne mu nic nebolo. Zalobu na mna zrejme podala policia a nie ten motorkar, v liste je podpisany nejaky policajny komisar a meno toho motorkara sa tam vobec nespomina, dokonca ani nie je uvedene koho som akoze mala zranit, ziadne meno.
Zaznamenáno
honzadauba



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #14 : Červenec 27, 2014, 06:59:58 pm »

Katko neboj se, v base neskončíš Úsměv. Pokud jsi nedala přednost, tak z toho něco bude, hádal bych pokutu, těžko říct jakou. Držíme Ti palce a budeme Ti vděčni, když nám sem napíšeš jak to dopadlo. Zkušenosti jsou k nezaplacení.

honza
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München