Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Nemecko versus jeho minulosť  (Přečteno 168293 krát)
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #15 : Červenec 25, 2014, 02:30:45 pm »

Hair, včera si mi vyčítala aj s harrym, že sa nedržíme témy.
Tak som založila osobitnú tému.

TEBE asi nemožno vyhovieť.
« Poslední změna: Červenec 25, 2014, 02:49:30 pm od jesennavila » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #16 : Červenec 25, 2014, 02:57:15 pm »

Hair, včera si mi vyčítala aj s harrym, že sa nedržíme témy.
Tak som založila osobitnú tému.

TEBE asi nemožno vyhovieť.

Ale Vilo, vzdyt ja se tematu prece drzim, ne?  Mrknutí
Jen jsem napsala, co si o tematu myslim, od toho tahle diskuse snad je  Valím oči! Super!
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #17 : Červenec 25, 2014, 03:10:42 pm »

Hair, ja som zasa v odpovedi rudovi napísala, že ma zaujímajú aj názory ľudí, nielen fakty. Ak by si pozorne čítala, všimla by si si to. Mrknutí

P.S. Mám pocit, že nech urobím čokolvek, vždy na tom nájdeš niečo, do čoho môžeš rypnúť. Toľko k tebe, nemienim sa tým už viac zaoberať.
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #18 : Červenec 25, 2014, 03:15:31 pm »

Hair, ja som zasa v odpovedi rudovi napísala, že ma zaujímajú aj názory ľudí, nielen fakty. Ak by si pozorne čítala, všimla by si si to. Mrknutí

P.S. Mám pocit, že nech urobím čokolvek, vždy na tom nájdeš niečo, do čoho môžeš rypnúť. Toľko k tebe, nemienim sa tým už viac zaoberať.

Nene, Vilo, mam te rada, libi se mi, jaka jsi bojovnice  Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #19 : Červenec 25, 2014, 03:48:01 pm »

...On ma rozpitvavat sve predky a babrat se v minulosti donekonecna? Nebo to zlehcovat a delat vtipy?
Komu to pomuze?
Přesně to je známkou toho nevyrovnání se: jakmile ho taková diskuse vede k roizpitváváíní svých předků, nebo mu takové  vtipy vhání ruměnec do tváře, vyrovnán není. A o tom mluvím.

Jinak prosím konkretizuj, co přesně myslíš tím "Osobne je mi vzhledem k takovymto nazorum". Mrzí tě, že takové názory existují? Tja, s tím nic nenaděláš, tak daleko svoboda myšlení ještě sahá. Nebo tě mrzí, že Němci stále nevědí, co na takové názory odpovědět?

Navic si myslim, ze tyhle stranky jsou spis urceny k tomu, aby informovaly kazdeho, kdo si nevi rady nebo potrebuje pomoct. Nikoli k radoby pitvani ruznych temat jako nekde na babinetu  Mrknutí
Nebylo by lepší nechat na každém samotném, aby diskutoval (případně nediskutoval) o čem chce, či nechce?  Valím oči! Super!
« Poslední změna: Červenec 25, 2014, 03:49:55 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Diddi
Host
« Odpověď #20 : Červenec 25, 2014, 04:03:56 pm »

Kleeno, jemu to nastesti rumenec do tvari nevhani. Jemu neni ani 13 a je to v podstate nevinne dite.

 Ale mne prave prijde nefer, ze se napr. zrejme i od jeho generace a porad donekonecna pozaduje, aby se   vyrovnavali s necim, za co nemuzou ani oni, ani jeho rodice,vlastne uz ani prarodice. Tak mi prosim vysvetli, cemu to ma napomoci, aby se s tim podle Tebe"vyrovnavali"? Nejak mi uchazi smysl.
Vim, ze to prirovnani trochu pokulhava, ale chce napr. nekdo po nas Cesich, abychom se vyrovnavali se spanilymi jizdami husitu k Baltu?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #21 : Červenec 25, 2014, 04:20:37 pm »

Diddi, my si koukám nerozumíme.
Já po nikom nechci, aby se vyrovnal, že jinak s ním nebudu kamarádit.

Mám za to, že že když někdo nějaké téma prožívá jako nepříjemné a je potřeba brát na něj ohled a téma radši nezmiňovat, znamená, že to téma pro něj má negativní emocionální náboj a on s tím tématem tedy není vyrovnaný.
To není nic, co by mohl vůlí jednoduše ovlivnit a já nejsem bláhový, abych po něm požadoval, aby to udělal.
Jen konstatuji, že (většinový Němec) podle mně s tímto vyrovnaný není.
A že vyrovnaný podle mne bude, až to téma nebude citově prožívat a přemýšlet o svém dědovi, či zda vůbec měl být na světě. A až ve vtipech o Ádovi uvidí ten (černý) humor, ironii a kdovíco - a ne jen nehoráznost.
Konec. Nic víc neříkám a řešení nenabízím. Také nikomu z dnešních Němců nepodsouvám žádnou vinu a netvrdím, že by měli zpytovat svědomí "bis zur Vergasung" [ach uh, už tu ten vtip máme, citlivé povahy prosím ignorují].
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Diddi
Host
« Odpověď #22 : Červenec 25, 2014, 04:34:52 pm »

Kleeno, hm tak to jsem te asi opravdu spatne pochopila.

Osobne, ze sveho okoli neznam jedineho cloveka, ktery by dle tve teorie nebyl s minulosti vyrovnan. Snad jedine skoro devadesatileteho tatinka jednoho znameho. Myslim, ze dnesni generace tricatniku a min, mozna i ctyricatniku to uz neresi. Vlastne ani ti padesatnici. Nemaji k tomu ani co rict, nezazili tu dobu a pokud nejsou nejak psychicky labilni, tak to jiste ani nepitvaji. Maji jinych starosti dost.
Domnivam se, ze kdyz je nekdo na toto tema oslovi, tak reaguji podle sve prirozene osobnosti. Pokud jsou obdareni jistou inteligenci, tak se jiste nebudou s nikym prit o veci , ktere jsou nediskutabilni. Obecne: myslim si, ze tak jak ty pohlizis na zminovane vyrovnani, k nemu nikdy dojit nemuze, alespon ne u lidi, kteri nejakym zpusobem chteji byt hrdi na zemi, odkud pochazeji. Proste tento skraloup tady je a pokud se o nem bude mluvit, bude vyvolavat jisty pocit studu, to je prirozene. Mozna za nekolik generaci.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #23 : Červenec 25, 2014, 04:59:55 pm »

Ak sa môžem zapojiť do vašej debaty: staré známe príslovie hovorí, nikto učený z neba nespadol. Človek počas svojho života zbiera skúsenosti, a takisto - robí chyby. A práve uvedomenie si vlastných chýb ho posúva ďalej. Človek neuvedomelý si povie, chyba je v okolí, chyba je v tom, chyba je v onom, ale nikdy nehľadá chybu v sebe a v stále rovnakom opakujúcom sa vzorci chovania, ktorý ho privádza stále do tých istých situácií.

Myslím, že to isté platí aj pre národy.
Ak minulosť zmetú ako niečo, čo nikdy "nebolo", tak sa tá minulosť môže znova zopakovať. Bol dôvod, prečo sa v Nemecku stalo, čo sa stalo, to len tak nespadlo z neba. A osobne si myslím, že sa to zasa začína opakovať a to v takmer celej Európe, síce nie
v takom rozmere ako vtedy, ale deje sa. Len tentoraz nie sú "zlí" Židia, ale niekto iný. Cudzinci. Cudzinci, ktorí "kradnú prácu", ktorí "znižujú ceny" a podobne.
  
A strany, ktoré propagujú nenávisť voči cudzincom, naberajú stále viac na sile.
Aj my ste tu cudzinci, to len tak na okraj.
« Poslední změna: Červenec 25, 2014, 05:01:50 pm od jesennavila » Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #24 : Červenec 25, 2014, 05:46:44 pm »

Kleeno, hm tak to jsem te asi opravdu spatne pochopila.

Osobne, ze sveho okoli neznam jedineho cloveka, ktery by dle tve teorie nebyl s minulosti vyrovnan. Snad jedine skoro devadesatileteho tatinka jednoho znameho. Myslim, ze dnesni generace tricatniku a min, mozna i ctyricatniku to uz neresi. Vlastne ani ti padesatnici. Nemaji k tomu ani co rict, nezazili tu dobu a pokud nejsou nejak psychicky labilni, tak to jiste ani nepitvaji. Maji jinych starosti dost.
Domnivam se, ze kdyz je nekdo na toto tema oslovi, tak reaguji podle sve prirozene osobnosti. Pokud jsou obdareni jistou inteligenci, tak se jiste nebudou s nikym prit o veci , ktere jsou nediskutabilni. Obecne: myslim si, ze tak jak ty pohlizis na zminovane vyrovnani, k nemu nikdy dojit nemuze, alespon ne u lidi, kteri nejakym zpusobem chteji byt hrdi na zemi, odkud pochazeji. Proste tento skraloup tady je a pokud se o nem bude mluvit, bude vyvolavat jisty pocit studu, to je prirozene. Mozna za nekolik generaci.

Myslim, ze se snad i tu vetsinove shodneme, ze po generaci dnesnich teenageru, ani jejich rodicu nikdo nechce, aby zpytovali svedomi za zlociny svych predku. Nicmene souhlasim s kleenou, ze Nemecko jako narod jeste porad neni vyrovnane s valkou. Podle me je to dano mj. tim, ze tady je stale hodne lidi, kterych se to negativne dotklo na vlastni kuzi. A tim nemysli stolete starecky, ktere by nekdo rad zbavil svepravnosti. Maminka meho pritele sedela jako trilete dite v postylce, kdyz ji vedle rusti osvoboditele znasilnovali matku. Tatinkovi odvlekli otce do kamenolomu na Kavkaz, vratil se po peti letech. Nikdy jsem u nich doma nezazila, ze by se tim snazili zlehcovat zlociny vlastniho naroda, nebo ze by u nich vladla nevrazivost vuci Rusum, ale asi nejde ocekavat, ze se clovek takovych zazitku vubec kdy zbavi, i kdyz si se sveho traumata plne vedom.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #25 : Červenec 25, 2014, 06:00:42 pm »

uz dost s tymi blbostamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Jsem v rozpacích
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #26 : Červenec 25, 2014, 06:03:40 pm »

Hary, v demokracii mas i pravo zdrzet se nazoru Mrknutí
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #27 : Červenec 25, 2014, 06:06:59 pm »

rucicky bozkavam milostiva....pan poslanec  Valím oči! Super!
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #28 : Červenec 25, 2014, 06:26:29 pm »

Tohle mi spis prijde divny:


http://www.bild.de/news/inland/adolf-eichmann/akte-eichmann-bleibt-vom-bnd-weiter-unter-teilverschluss-36974088.bild.html


http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/98578-z-nacisty-eichmanna-jde-strach-i-po-smrti-co-nemecko-taji/forum/order/time/
Zaznamenáno
maddock



Karma: 3
Příspěvků: 35



« Odpověď #29 : Červenec 25, 2014, 09:26:40 pm »

Moji kolegove v IT branži se s tím asi vyrovnali. Oblíbena hláška v kanclu je: Hitler? Kann Das sein? (Zdroj YouTube, integrationstest)
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München