Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Němčina trochu jiná než ve škole.  (Přečteno 145244 krát)
pepanek7



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Červen 06, 2014, 01:05:26 pm »

Ahoj, mám otázku ohledně němčiny, možná žádost o pomoc. Německy se učím s přestávkami už 20 let. Nejdříve na ZŠ pak na SŠ. Musím říct, že je to můj věčný vyzyvatel. Vedle toho, že bojuji s gramatikou a hlavně s členy, setkávám se s tím, že slovní zásoba v učebnicích je jaksi slabá. Při setkání s němcem, nebo pokud se na satelitu mám možnost podívat na nějaký film na RTL apod., jakoby němci mluvili úplně jiným jazykem. Člověk se naučí nějaké fráze, slovíčka a pak zjistí, že vůbec nic neumí. Chci proto požádat, jestli by mi někdo doporučil nějakou učebnici, internetový zdroj apod. Asi nejlepší způsob jak se naučit cizí jazyk je vyjet do té země a pokud mi to v budoucnu zdravotní stav dovolí (jsem nemobilní), určitě to udělám. Zatím bych se, ale pokud možno rád doma co nejlépe připravil. Poradíte mi někdo ? Díky Pepa
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Červen 06, 2014, 02:25:42 pm »

Myslím, že ti nezbude, než se prostě živému jazyku "vystavit": koukat na německou televizi či poslouchat rozhlas, jestli můžeš, nebo si čas od času pořídit nějaký populární časopis (např. Spiegel) - případně si v němčině pořídit pár - zase, spíše populárních, než nějakou klasiku - knížek. A pak se prostě nerozpakovat a přijet, stejně si těn jazyk oživíš až opravdu praktickým používáním.
Všichni jsme tak začínali - a každý dle svých schopností se pak dostal (nebo také ne  Škleb ).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Diddi
Host
« Odpověď #2 : Červen 06, 2014, 04:23:31 pm »

Moje prvni nemecka knizka byly pohadky od br. Grimmu.Smích V davno dospelem veku, rozumi se.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #3 : Červen 06, 2014, 11:06:13 pm »

Já osobně se kromě všech tradičních pomůcek přikláním k té televizi.
Kdysi před mnoha lety jsem trávil u sat. TV mnoho času s jediným cílem - z každého filmu, pořadu se naučit, zapamatovat 5 slovíček (vzápětí jsem si k nim našel ve slovníku člen) a k tomu jednu větu -frázi.

Po čase zjistíš, že se ty věty opakují pořád dokola a je to. A hlavně jsou to ty fráze co se většinou neučí ve škole.
Dám ti jeden příklad - za celou střední školu jsem od své učitelky němčiny neslyšel ani jednou slovíčko doch. V reálném Německu se bez něj takřka neobejdeš Úsměv
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #4 : Červen 07, 2014, 12:37:50 am »

Ja si pamatuju, jak jsem napr. kdysi rikala znamemu v Berline ze je bequem, jenze jsem to totalne spatne vyslovovala, takze mi vubec nerozumel, zduraznila jsem totiz slabiku be. Od te doby jsem vsechny Nemce otravovala, aby me okamzite, kdyz uslysi ode mne nejakou "cunarnu" ve vyslovnosti apod., opravili.Smích Chudaci.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Červen 07, 2014, 05:01:04 pm »

Diddi: to je fakt, kolega nebo kamarád, ochotný jednoho opravovat, je k nezaplacení. Moje takové slovo s nesprávně umístěným přízvukem bylo "August". Chyba stejná :-)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #6 : Červen 08, 2014, 05:06:18 pm »

Asi nejlepší způsob jak se naučit cizí jazyk je vyjet do té země
upřímně nedoporučuju Pepánku: asi jako že nejlépe se naučit plavat když Ti na břehu ujedou hnáty a zahučíš oblečený mezi rozlámané kry do špinavé ledové vody rozvodněné řeky za oblevy.

(drahé) jazykové kurzy taky neslouží učitelkám aby Tě tryskem naučily na level aby sis už vystačil - a utekl jim.  Naopak, platícího zákazníka si musí udržet 20 let, jak píšeš.


rady správně hledáš zde:  u lidí jež jazyk zvládli (nějak) používat a ne dekády vyučovat. Co tu napsali pod to se podepisuju: dobrý začátek jsou dětské filmy:  jednoduchý jazyk, důkladná artikulace, krátké věty, snadné myšlenky, pomalé tempo.  Mne osobně chytla německá verze Sesamstraße z Youtube, ale to je na vkusu každého soudruha.  Další level jsou kultovní filmy - zjistíš, že celá košatá souvětí z nich jsou ke komunikaci běžně užívána. Nakonec pomůže perverze přečtení slovníku s tisíci slovíčky několikrát kolem dokola:  v režimu vyhledávaní která slůvka ještě netušíš - obrázky to (zpočátku) usnadní.  Hlavní je ale samozřejmě vnímat Dojič-špráche jako svoje téma, kam pilně chodíš na průzkumné výpravy - zakončitelné hodnocením:  "mission kompleted", tj.: osvojením si postupu, kterým si v dané situaci poradíš.   Pak budeš rozumnět TV, rádiu kde rétoricky školení akademici  hovoří Hochdojič  - dialektu huhňající rustikální sousedky se budeš muset učit to celé od začátku.
Zaznamenáno
pepanek7



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #7 : Červen 09, 2014, 06:49:23 pm »

Děkuji všem za odpověď . Zatím mám přístup k satelitu (zkouším se dívat, moc nerozumím), tak budu pokračovat.  Sesamstraße z Youtube, podívám se Úsměv. Potřeboval bych víc takových tipů, abych se mohl chytit. Třeba jestli někde na netu jde stáhnout film v němčině (ještě s německými titulky by to bylo dokonalý, ale to už je asi sen). V televizi jde všechno, až na reklamy  Smích jen jednou. Na reklamách jsem pochopil, že když to samé slyším podruhé, potřetí... tak už se lépe chytám. Každopádně zatím všem děkuji.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #8 : Červen 09, 2014, 09:17:41 pm »

Najdi si na YouTube  napr. Drei Nüsse für Aschenputtel. (Tri orisky pro Popelku). To urcite dobre znas. Mrknutí

Je tam k nalezeni  nekolikrat, jedna je i s nemeckymi titulky. Akorat, ze zvuk jde az asi od 4 minuty,ale to by nemelo vadit.
« Poslední změna: Červen 09, 2014, 11:27:01 pm od Diddi » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #9 : Červenec 23, 2014, 07:44:35 am »

Doporučujem dívam sa na také veci ako Frauentausch, Richterin Salesch, Richter Hold ...

Pokiaľ by niekto namietol, že sú to debiliny, súhlasím a podľa mňa tie procesy ani nie sú skutočné, ale používajú tam dosť jednoduchú slovnú zásobu a stále hovoria to isté ... Keď človek počuje viac krát to isté, vryje sa mu to nejako do pamäti.
« Poslední změna: Červenec 23, 2014, 07:47:03 am od jesennavila » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #10 : Červenec 23, 2014, 07:48:50 am »

Najdi si na YouTube  napr. Drei Nüsse für Aschenputtel. (Tri orisky pro Popelku). To urcite dobre znas. Mrknutí

Je tam k nalezeni  nekolikrat, jedna je i s nemeckymi titulky. Akorat, ze zvuk jde az asi od 4 minuty,ale to by nemelo vadit.

Mňa celkom šokovalo, že Nemci očividne preložili do nemčiny viac českých filmov, ale už sa konkrétne nepamätám, ktoré. Viem, že som videla niečo s Pražškou jarou a vpádom vojsk Varšavskej zmluvy ...
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #11 : Červenec 24, 2014, 08:09:31 pm »

Možno by bolo dobré nájsť si aj nejaké nemecké fórum, kde ľudia kecajú medzi sebou, trochu pochytiť aj hovorovú nemčinu. Aspoň si čítať.
Zaznamenáno
Peter_Bruckner



Karma: -8
Příspěvků: 22


« Odpověď #12 : Červenec 26, 2014, 06:56:41 pm »


Zdravím tě, ;)německý jazyk velmi doporučuji a nezapomen,že cvičení dělá mistra a nic není hned,ale pokud budeš trpělivý,tak to jednou budeš umět víc a víc až budeš třeba ovládat plynulou němčinu a k životu ti to může hodně pomoct,takže si to hlavně nenech nikdy svůj cíl od někoho vymluvit.

Pokud jde o knížky,tak tam je velký problém,že tam není tolik lajcky vysvětleno jak to třeba vysvětlovat a vůbec celkově knížky tolik nedokážou naučit jako třeba komunikace s němci kteří v nejhorším vysvětlí jak je to správně atd,ale co doporučuji nejvíc je mít velkou zásobu tužek a linkované bloky a psát si zezačátku jednoduchá slova a věty a hustit to do sebe pořád ze všech stran,abys pak zase všecko nezapomněl kort ty dlouhý německý slovíčka,ale co je asi nejlepší je hrát jakoukoliv hru s němci a sledovat jejich komunikaci nebo si pouštět písničky a hodně nastražit uši i za cenu,že bys to poslouchal 1000x to není žádná ostuda každý nějak začínal,ale co děláš velmi dobře a co velmi doporučuji jsou jakékoliv německé filmy s českýma titulkama a hlavně s německýma titulkama a víckrát si ty filmy pouštět jak český,tak hlavně německý titulky,abys byl schopnej jak dobře něměcky napsat věty,tak ale i vylepšovat výslovnost a hlavně trénovat mozek,abys to pak zase nezapomínal jako jiný lidé,ale uvidíš,že ten level tvého jazyka bude časem stoupat víc a víc a nakonec se jednou tomu budeš smát jak to bylo těžké a budeš mít velkou radost a já ti to upřímně přeji...

Takže pokud máš možnost,tak si kup nebo stáhni všecky filmy co víš,že jsou německý nebo maj německý titulky,ale lepší jsou ty co maj zvuk i titulky německý pak můžeš ze svojí zbírkou filmů umět stále více a více.Někdo se to naučí rychle někdo pomalu,ale výsledek je hlavní a hlavně nesmíš k tomu cejtit odpor jako že se do toho nutíš jinak bys pak nebyl schopnej se to naučit,takže pokud budeš unavenej,tak se odpočinout a pak zase hezky v klidu a s chutí studovat co to půjde a pokud jde o školy,tak to je ještě horší nebo podle zkušeností nejhorší co může být,protože jsou lidi co to umí,ale těch je málo a chtěj s tebe tahat peníze minimálně jak píše Klenna 20 let.A nebo to jsou neschopné závistivé učitelky které nejsou schopné naučit nic extra,tak pořád jen učej jednoduché slova které si člověk je schopnej naučit sám doma z knížek nebo jiných míst a nemusí zato vyhazovat velký peníze a satalit je výbornej,ale film je lepší,protože film na satalitu ti uteče a nemůžeš už srovnávat,ale u filmu ano,protože si ho můžeš stopnout a pouštět jak často chceš.

Napiš si do wordu pc nebo do sešitu německy všecko co umíš a pak to třeba porovnávej s lidma co hrajou hry příklad třeba travian.de kde hráči vyžadujou skype či icq a píšou si s hráčema na skypu či forum na travianu a dokonce spolu komunikují mezi sebou,takže kdyby někdo na skypu propojil konferenci,tak můžeš slyšet jak se baví,ale nejdřív by bylo dobré si to pamatovat psát abys věděl co to je za slova a pak taky tu výslovnost(nikde není psáno,že bys to nemohl dokázat a jestli máš rád výzvy,tak bys to mohl dřív či později dokázat,ale jak říkám filmy a hry text i výslovnost to je asi největší šance a pak hodně jezdit do Německa,ale knihy tolik nenaučí jen malý základ to pak víc se naučíš v německých knihách,ale určitě hodně málo až skoro vůbec od hloupých učitelek i když né všecky jsou hloupé,ale důležité je si najít učitele který neuráží má trpělivost a snahu víckrát vysvětlit co je dobře a špatně,ale co by pro tebe možná bylo naprosto ideální kdyby se ti povedlo najít němce co umí česky a naučí tě němčinu naprosto perfektně,ale těch němců co mluví česky plynule moc není(Sudetáky nemyslím he he).

Každopádně jsi chytrý,že jdeš do jazyka co má budoucnost a hodně see ti bude hodit a hlavně neposlouchej ty lidi co záviděj a budou ti všecko vymlouvat a kazit ti náladu.Pořád je to lepší umět německy než někde šišlat trapně anglicky nebo mluvit rusky jak neandrtálec z nějakého kmene he he.

Bohužel co je hrozný,že dneska všecky filmy dělaj z 99% anglicky,rusky,asijsky a dokonce muslimsky a další tlupa jazyku která je naprosto k ničemu a nepoužitelná k životu i jiným věcem i když to je každýho věc,ale když už člověk zajása super má to německý zvuk,tak zjistíš,že to nemá německý titulky a zase naopak a málo kdy jednou za uherák najdeš oboje,ale to jsou fakt vyjímky. Kroutím očima

Ale určitě není pravda strašení lidí,že němčina zaniká nebo že zanikne úplně to je pěkný blábol naopak se bude jednou tímto jazykem mluvit ještě víc a určitě nezanikne jako jiné,ale spíše se používaj ty jak jsem psal,protože svět se chová nadřazeně,tak chce ukázat,že všecko bude žvýkat anglicky a lidi už konečně zjištují,že ruština nebo angličtina jsou jazyky na nic i když neříkám,že je špatné to umět,ale je lepší umět jeden pořádně než 10 špatně(jednou se možná i stane,že budou všichni mluvit pouze anglicky,rusky,čínsky a německy,ale to bude až za hodně dlouho a byla by škoda dovolit lidem co šišlaj po celém světě,aby tak hezký jazyk jako je němčina zbytečně padala do zapomnění jen kvůli západní a východní nadřazenosti.

Snad ti rada pomůže za zkoušku nic nedáš to je gráááááátis jak by řekl Harris Ford Škleb Smích Přeji hezký víkend.
Zaznamenáno
Peter_Bruckner



Karma: -8
Příspěvků: 22


« Odpověď #13 : Říjen 07, 2014, 12:08:11 pm »

Ještě bych všem i tobě doporučil youtube a tam si můžeš pouštět filmy nebo dokonce hry jako ukázky v němčině myslím zvuk i titulky,takže je to lepší než učitelky co sotva umí základy a velmi špatně naučí jazyk a jen si hodně vydělaj zato co aní neumí to už více doporučuji rodilého němce co je ochotní opravovat vaše chyby at je to učitel nebo jen váš známý.
Zaznamenáno
Peter_Bruckner



Karma: -8
Příspěvků: 22


« Odpověď #14 : Říjen 07, 2014, 12:11:28 pm »

Doporučuji všem rakouské a německé seriály nebo filmy.Pořád je to lepší než šišlání a šlapání si na jazyk jako to dělaj angličani atd...I ta ruština za moc nestojí.A další jazyky nic moc.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München