Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Dolů
 
Autor Téma: Jak může také vypadat práce v DE  (Přečteno 1119236 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #30 : Květen 24, 2014, 09:58:23 pm »

Platinum vecine ludi sa podarilo splatit hypoteku a dnes vlastnia dom ci byt na sk...alebo nannho v zahranici nasetrili...o byte ci dome vo svojom vlastnictev mozu ludia na zapade iba snivat....
Zaznamenáno
Platinum



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #31 : Květen 24, 2014, 10:05:50 pm »

Hm, hary, já ti to "věřím".Mrknutí

A co říkáš tomuto článku? Ti budou mit též nehnutelnosti, že? Nebo už je mají?


http://www.novinky.cz/zahranicni/336303-v-roce-2030-bude-kazdy-desaty-obyvatel-slovenska-rom.html
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #32 : Květen 24, 2014, 10:08:34 pm »

v Cechach niesu cigani?Su...
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #33 : Květen 24, 2014, 10:11:16 pm »

Hary,
dáme si hodinu matematiky (vždy jsem z ní měl špatné známky, přiznávám).

Mám příbuzné, velká rodina, 10 dospělých. Je to pravda, holá skutečnost, nevymyslel jsem si to teď.
A bydlí všichni v JEDNOM ohromném domě.

Podle článku je matematicky (statisticky) ten dům z 0,9 v jejich vlastnictví.

Podle tvého překladu tato rodina vlastní 9 domů.

Pro lepší orientaci jsem rozpor zvýraznil tučně.

Jednoduchým výpočtem mi vyšlo, že jsi nás desetinásobně mystifikoval.

Každá rodina nemá 10 dospělých, to je mi jasné. Ale v žádném případě nemá 95 % obyvatelstva vlastní nemovitost. Pokud nevěříš, přečti si znova všechny zvýrazněné body z obou mých příspěvků.Trochu jsi se do toho zase zamotal.
« Poslední změna: Květen 24, 2014, 10:13:27 pm od petr69 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #34 : Květen 24, 2014, 10:13:54 pm »

Na Slovensku ma skoro kazdy svoj byt ci dom....ano su pripady kde clenovia rodin ziju s rodicmi a svojimi rodinami cely zivot v dome rodicov a su zapocitany ..ale je pravda,ze mat nehnutelnost na sk v osobnom vlastnictve je unas cislo 1.Najmy platit na sk je blbost...unas nieje ziaden hartz4 ziadne socialny istoty nic.
Zaznamenáno
Platinum



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #35 : Květen 24, 2014, 10:16:56 pm »

v Cechach niesu cigani?Su...

Ja se tě ptám, jestli mají slovenští cikáni nemovitosti. To jsou totiž také občané Slovenska a maji např. takovéto nemovisti. To je můj sen tam bydlet.Smích Než mít nemovistost poblíž, tak raději celý život platím v Německu nájem, na to můžeš vzít jed.

https://www.youtube.com/watch?v=o2UEz2Gj1Oo
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #36 : Květen 24, 2014, 10:18:07 pm »

Platinum vela ciganov na sk ma pekne domy..fakt by si sa divil..ale su aj cigani ktory ziju v chatrci...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #37 : Květen 24, 2014, 10:19:13 pm »

Platinum su dediny kde s ciganmi nieje ziaden problem...ale najdu sa aj problemovy...to je fakt...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #38 : Květen 24, 2014, 10:30:01 pm »

Zlaticko v Cechach a na Slovensku ma cca 95% obyvatelov nehnutelonost vo svojom vlastnictve...v Nemecku cca 40%...kto je natom lepsie?Nemecky dochodca co ma mizerny dochodok a byva v podnajme a nad vodou ho este drzi socialny system ci slovensky,alebo cesky dochodca co ma svoju strechu nad hlavou`?

70% z tech 95% si ji poridilo az po revoluci a vetsina na hypotéku.
Co to zas placas, co to ma spolecne z byvalym rezimem ?
Az po revoluci se rozprodala vetsina vsech sidlist a to jeste za symbolickou a zustatkovou cenu Mrknutí
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #39 : Květen 24, 2014, 10:44:24 pm »

Na Slovensku ma skoro kazdy svoj byt ci dom....ano su pripady kde clenovia rodin ziju s rodicmi a svojimi rodinami cely zivot v dome rodicov a su zapocitany ..ale je pravda,ze mat nehnutelnost na sk v osobnom vlastnictve je unas cislo 1.Najmy platit na sk je blbost...unas nieje ziaden hartz4 ziadne socialny istoty nic.

Emigruju na Slovensko Škleb
Jeste ze nas vsechny Hary takhle pekne informujes uplne o vsem  Úsměv
V 31 letech a 11letech z toho v Nemecku, vetsinu casu na socialce, ale presto jsi Kniha sveta a zkusenosti...
S Markou a Silinkem a zlatymi casy... (ktere si nezazil)
S bolsevikem a jak dobre se za nej zilo... (ale sam si ho nepamatujes)
Odbornik na praci a bydleni v Nemecku... (sam vetsinu casu na socialce)
Expert na Belorusko...(ve kterem si nikdy nebyl a nikoho neznas)
Tva zamestnani ani spocitat nejdou (ale kazdy ma pochybnosti zda jsi nekdy vubec pracoval)
Asi milionem znamych emigrantu...

Hary otevri si poradnu (samozrejme bezplatnou, prece nebudes hnusnej podnikatel) ja prijdu se poradit co dal se svym zivotem...
« Poslední změna: Květen 24, 2014, 10:54:35 pm od jirike » Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #40 : Květen 24, 2014, 10:44:47 pm »

ja nevym co to mychate dohromady.Cikansky problem je nejenom v Cechach ale i na slovensku.
Zde v Holansku potporuje stat lidi aby si koupily byty.Samozrejme jsi na 20-30 zadluzeny ale ke konci  mas vyhodu.Ja mam dva byty v Berline
jeden pro osobni uzivani oba dva jsou zaplaceny.Je pravda ja jsem je koupil v DM cena stoupla okolo 300%.Ten byt pro osobni uzivani me stoje mesicne  ted
kompletne ca 200EU byt teto velikost  akvality stoji najemnyho 650-750 kalt + 100 vedlejsi ,Je pravda ja jsem to splacel 25 let.Jaky je rozdil jestly platis drahy najemny nebo platis bance a nakonci je to tvoje.Je pravda ja jsem splnoval vschny predpoklady na kredit a banka samaza mnou prisla ze by bylo lepsi  byt koupit
je pravda ja mel super job super vydelaval.Do holanska jsem sel s osobnich duvodu a nemusel jsem zadny najemny nic platit/vyhoda/praci jsem dostal u stejny firmy dalsi vyhoda.Ja ovladam  krome dobry nemciny dobre anglictinu ,nederlands by mohl byt lepsi ale po pravde reknu jsem liny avym ze moje anglictina je velmi dobra ato je zde v Holansku nejdulezitejsi  .....
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #41 : Květen 24, 2014, 11:04:32 pm »

mám novou práci v sociálních službách, kde se již pohybuji nějakou dobu. Už jsem si zvyknul, že je tady všechno možné, ale tohle mě přece jen zaskočilo. Jedná se o myslím celkem renomovaného tradičního německého zaměstnavatele, myslím, že dříve i docela slušně hodnoceného. A teď ty podmínky:
Práce jen na 30 hod. týdně, ale po čtrnácti dnech již přesčasy cca 40 hod. týdně! Přesčasy jsou neplacené, pracovník za ně dostane volno, ale protože za těchto podmínek zřejmě nikdo nechce pracovat, je zde velký nedostatek pracovníků, takže volno asi v nedohlednu. Plat jen 1200 brutto!!, pravda, 13 a 14 plat navíc, údajně sleva na povinném ručení 50 procent je výhoda, plus další vzdělávání. Avšak to nejhorší, za těchto podmínek v podstatě neustálá pohotovost, jelikož je ve smlouvě uvedeno, že musím být na telefonu a na příkaz se musím do 2 hodin dostavit do práce v jakoukoliv dobu, tedy vpodstatě žádný volný čas a pokud si budu chtít najít třeba na přivýdělek minijob, musím mít souhlas zaměstnavatele. No není to super práce? Přemýšlím, co si k těm lidem ještě dovolí. Smlouvu jsem ještě nepodepsal, budu mít ohledně ní ještě pohovor, protože se mi samozřejmě vůbec nelíbila. Přemýšlím o výpovědi a jak jsem si opět naběhl.

Ne, to je v poradku. To je dobra smlouva. 1200,- brutto za 30 h v tydnu je dobry. Nemecko uz davno neni co byvalo, dnes je to normalni...
Zbytek bydleni Ti doplati socialka. Takhle to tady dnes chodi. Zeptej se Haryho, on Ti to potvrdi, že to tak je... On je tady dlouho on se vyzna. Bud rad ze to mas, doba je zla. I Nemci delaji za 8,20 brutto na hodinu....
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #42 : Květen 25, 2014, 12:53:20 am »

vsichni radi ok
ted ti dam moji radu
1.nikdy sam nevypovydej kdyz das vypoved sam ani vypoved vzajemnou dohodu /Arbeitsamti zablokuje penize
kdyz tak se nech vyhodit./kdyz te vyhodi nesmeji ti napsat negativni posudek
2.nikdy nepodepisuj tvoje pracovni ohodnoceni/rekni ze sy ho doma prectes a potom podepis
/existuji formule  nebo slova kde ty myslis ze to je v poradku ale veskutecnosti je to levarna
3.kdyz mas tolik prescasu delej si vlasti agendu kde vsechno napises od kilika do kolika hodin jsi pracoval  atd
evt nejakou kopii kde je napsano kolik hodin mas  k dobru
bohuzel v nemecku je normalni kdyz chces vedlejsi job ze to musi byt povoleny zamestnavatelem takto bylo jak je to ted sorry nevym
kdyz chces aby ti daly vypoved tak staci ze jim napises ze pozadujes za ty dny co jsi navyc prcoval penize nevym jak jeto s danemy.
ale oni ti nabydnou ze ti daji zato volno problem je vtom ze oni ti mou delat problemy a davat ti teoreticky kazdy den ze pujdes o hodinu driv z prace
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #43 : Květen 25, 2014, 06:20:42 am »

Jirike a ake rozpravky nam este porozpravas?Nezvladas situaciu nevies diskutovat tak si s nervami v koncoch:)Ano jirike pravda je taka,ze niekedy ludia skor prisli k nehnutelnosti ako dnes.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #44 : Květen 25, 2014, 06:22:56 am »

Jirike co pises za sprostosti..1200euro bruto je v Nemecku velmi malo...aj ked je to za 30 hod...to ja nemecke pomery nic.Balamutis akurat tak mozgy ludom.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München