Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3 4 5 6 ... 14   Dolů
 
Autor Téma: Jak může také vypadat práce v DE  (Přečteno 1111759 krát)
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« : Květen 24, 2014, 07:01:19 pm »

mám novou práci v sociálních službách, kde se již pohybuji nějakou dobu. Už jsem si zvyknul, že je tady všechno možné, ale tohle mě přece jen zaskočilo. Jedná se o myslím celkem renomovaného tradičního německého zaměstnavatele, myslím, že dříve i docela slušně hodnoceného. A teď ty podmínky:
Práce jen na 30 hod. týdně, ale po čtrnácti dnech již přesčasy cca 40 hod. týdně! Přesčasy jsou neplacené, pracovník za ně dostane volno, ale protože za těchto podmínek zřejmě nikdo nechce pracovat, je zde velký nedostatek pracovníků, takže volno asi v nedohlednu. Plat jen 1200 brutto!!, pravda, 13 a 14 plat navíc, údajně sleva na povinném ručení 50 procent je výhoda, plus další vzdělávání. Avšak to nejhorší, za těchto podmínek v podstatě neustálá pohotovost, jelikož je ve smlouvě uvedeno, že musím být na telefonu a na příkaz se musím do 2 hodin dostavit do práce v jakoukoliv dobu, tedy vpodstatě žádný volný čas a pokud si budu chtít najít třeba na přivýdělek minijob, musím mít souhlas zaměstnavatele. No není to super práce? Přemýšlím, co si k těm lidem ještě dovolí. Smlouvu jsem ještě nepodepsal, budu mít ohledně ní ještě pohovor, protože se mi samozřejmě vůbec nelíbila. Přemýšlím o výpovědi a jak jsem si opět naběhl.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #1 : Květen 24, 2014, 07:38:23 pm »

tja ale druhy byt si poridit vcechach.Kdyz je to zde tak spatny jak ty pises proc se nevratis ty mus ikdyz jsi v cechach myt zde byt v nemecku
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #2 : Květen 24, 2014, 08:12:10 pm »

tja ale druhy byt si poridit vcechach.Kdyz je to zde tak spatny jak ty pises proc se nevratis ty mus ikdyz jsi v cechach myt zde byt v nemecku


moje věc proč jsem tady a ne v Čechách nemyslíš? V Čechách s lidma nezacházejí v dnešní době lépe. Bohužel jak píše Hary, tento systém není přívětivý k normálním pracujícím lidem. Ať to bylo jak chtělo, komunisti dělali hodně chyb, ale o lidi se postarali celkem dobře. I když ty s tím nebudeš souhlasit. Jedna babička ze Sudet, která byla odsunuta po válce z Volar mi tuhle říkala: co říkáte, bylo líp dnes nebo za komunistů? Já jsem jí řekl, že něco bylo lepší tehdy, něco dnes, to se nedá tak říct a ona mi vyrazila dech (celý dospělý  život prožila v kapitalismu), řekla mi: já si myslím a hodně lidí v ČR taky, že za komunistů to bylo o hodně lepší. Tato paní má můj respekt, je jí 92, mluví stále plynně česky, popíjí tuzemský rum nebo becherovku (ale jen malinko) a je velmi velmi optimistická a srdcem myslím víc Češka než Němka a není vůbec zahořklá, přestože mi říkala, že její rodině v Sudetech po válce zabavili mnoho nemovitostí ve Volarech a na Kubově Huti kde se narodila. Ona říká: my jsme byli tam a vy jste zase teď tady, tak to prostě je. Tato paní si skutečně odsun nezasloužila.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #3 : Květen 24, 2014, 08:31:38 pm »

To snad nemyslíš ani trochu vážně, že se "...komunisti postarali o lidi celkem dobře..."
 Pláč
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #4 : Květen 24, 2014, 08:41:10 pm »

To snad nemyslíš ani trochu vážně, že se "...komunisti postarali o lidi celkem dobře..."
 Pláč

z jistého pohledu to tak bylo. Nevím, jaké jsi měl zkušenosti ty, teda jestli to neznáš jen z vyprávění. Ale já jsem pracoval v PZO a měl jsem se celkem dobře, nemohl jsem si moc stěžovat. Nájem jsem platil 50 Kč měsíčně v Praze na Letné z platu 2000 Kč čistého (což tenkrát nebylo nic moc).
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #5 : Květen 24, 2014, 08:44:54 pm »

 a z toho vyplývá, že se komunisti postarali o lidi celkem dobře?Co???

... no já se z toho snad pos...u

ach jo!
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #6 : Květen 24, 2014, 08:48:42 pm »

Ked by padol kapitalizmus tak ludia co dnes vravia,ze dnes je tento system super v tom momente by aj kapitalizmus odsudzovali a prevratili kabaty.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #7 : Květen 24, 2014, 08:53:03 pm »

Chlapi, už to nehulte!
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #8 : Květen 24, 2014, 08:55:32 pm »

a z toho vyplývá, že se komunisti postarali o lidi celkem dobře?Co???

... no já se z toho snad pos...u

ach jo!

vycházím z vlastní zkušenosti, tak napiš třeba svoji a nejen nějaké výkřiky
Zaznamenáno
Platinum



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #9 : Květen 24, 2014, 09:04:59 pm »

To snad nemyslíš ani trochu vážně, že se "...komunisti postarali o lidi celkem dobře..."
 Pláč

z jistého pohledu to tak bylo. Nevím, jaké jsi měl zkušenosti ty, teda jestli to neznáš jen z vyprávění. Ale já jsem pracoval v PZO a měl jsem se celkem dobře, nemohl jsem si moc stěžovat. Nájem jsem platil 50 Kč měsíčně v Praze na Letné z platu 2000 Kč čistého (což tenkrát nebylo nic moc).

To máš fakt blbý, že se o tebe ti oškliví kapitálisti nechtějí starat jako komouši. Teď se holt budeš muset starat sám, což ti očividně 2x nejde.

Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #10 : Květen 24, 2014, 09:06:41 pm »

To snad nemyslíš ani trochu vážně, že se "...komunisti postarali o lidi celkem dobře..."
 Pláč

z jistého pohledu to tak bylo. Nevím, jaké jsi měl zkušenosti ty, teda jestli to neznáš jen z vyprávění. Ale já jsem pracoval v PZO a měl jsem se celkem dobře, nemohl jsem si moc stěžovat. Nájem jsem platil 50 Kč měsíčně v Praze na Letné z platu 2000 Kč čistého (což tenkrát nebylo nic moc).

mě to ještě docela jde, já se neztratím v každém režimu  Škleb Škleb Škleb
To máš fakt blbý, že se o tebe ti oškliví kapitálisti nechtějí starat jako komouši. Teď se holt budeš muset starat sám, což ti očividně 2x nejde.



mě to ještě docela jde, já se neztratím v každém režimu, buď v klídku Smích
« Poslední změna: Květen 24, 2014, 09:13:07 pm od zlaticko » Zaznamenáno
Platinum



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #11 : Květen 24, 2014, 09:15:24 pm »

To snad nemyslíš ani trochu vážně, že se "...komunisti postarali o lidi celkem dobře..."
 Pláč

z jistého pohledu to tak bylo. Nevím, jaké jsi měl zkušenosti ty, teda jestli to neznáš jen z vyprávění. Ale já jsem pracoval v PZO a měl jsem se celkem dobře, nemohl jsem si moc stěžovat. Nájem jsem platil 50 Kč měsíčně v Praze na Letné z platu 2000 Kč čistého (což tenkrát nebylo nic moc).

mě to ještě docela jde, já se neztratím v každém režimu  Škleb Škleb Škleb
To máš fakt blbý, že se o tebe ti oškliví kapitálisti nechtějí starat jako komouši. Teď se holt budeš muset starat sám, což ti očividně 2x nejde.



Správně se česky píše:  

já se neztratím v žádném režimu
mně to ještě docela jde. (dle: komu? čemu? -mně /3. pád, je to látka 1. stupně ZŠ)

« Poslední změna: Květen 24, 2014, 09:17:05 pm od Platinum » Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #12 : Květen 24, 2014, 09:15:31 pm »

vys stim najemny hmhm ja jsem vlastnil v Praze najemny dum.Jenom sprava domu byla vysy nez prijmy z najmu pouze sprava a kde bylo udrzovani.
Nesmyme jedno zapomenou starsi generace teoreticky dvakrat o vsechno prisla.Povalce prisly komunist vsechno zabavaly po revolucy se system smenil a ti lide taky o vsechno prisly/vsechno se zdrazilo atd.Ja vym  v roku 92 jsem sel do Foto obchodu v Praze byla tam starci pani okolo 70 chtela si koupit album na fotky
stalo 120,-Korun.Prohlizela siho a rekla  je pekny ja prijdu za tyden kdyz dostanu muj duchod.Ja jsem vzal 200,=korun polozil jsem je na ten pult  rekl tady to mate a zmyzel jsem z obchudu bylo my do breku.Protoze jsem sy predstavyl moji matku.Vym ze o mem potpory/ze zapadu/ by byla urcite ve stejny situaci.
Vys bolito.Ta starsi generace je nato hrozne spatne.Hodne lidi si neumy predstavyt jak to drive bylo ,nase generace nemel moznost rici ja jdu do nemecka na praci.Ze ja mam Nemecky obcastvy ja jsem jinou moznost nemel v 1984 nikdo v te dobe ani netusil ve snu ze seto nekdy zmeni v Cechach.v 1983 jsem dostal  dodatecne vystehovani ale co si vte dobe dokazala s ceskym pasem vsude jsem musel zadast o visum abylo to hodne komplitovany.To si ta mlada generace neuvedomy.Minuly rok byl spoluzacka s jeji dcerou v Amsterdamu tak jsme sy trochu zaspomynaly jak jsme staly fronto na pomerance atd ta dcera rekla aproc jste si nkoupily banany kdyz nebyly pomerance tja
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #13 : Květen 24, 2014, 09:17:31 pm »

To snad nemyslíš ani trochu vážně, že se "...komunisti postarali o lidi celkem dobře..."
 Pláč

z jistého pohledu to tak bylo. Nevím, jaké jsi měl zkušenosti ty, teda jestli to neznáš jen z vyprávění. Ale já jsem pracoval v PZO a měl jsem se celkem dobře, nemohl jsem si moc stěžovat. Nájem jsem platil 50 Kč měsíčně v Praze na Letné z platu 2000 Kč čistého (což tenkrát nebylo nic moc).

mě to ještě docela jde, já se neztratím v každém režimu  Škleb Škleb Škleb
To máš fakt blbý, že se o tebe ti oškliví kapitálisti nechtějí starat jako komouši. Teď se holt budeš muset starat sám, což ti očividně 2x nejde.



Správně se česky se píše: 

já se neztratím v žádném režimu
mně to ještě docela jde. (dle: komu? čemu? -mně /3. pád, je to látka 1. stupně ZŠ)



proč nejdeš do Čech učit, když to máš tak v malíčku?
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #14 : Květen 24, 2014, 09:19:05 pm »

pro Zlaticka:

Výkřiky dělat budu, když budeš psát takové slinty.

Abys mi rozuměl: mně je úplně šumák, že jsi bydlel na Letné za 5 nebo 50 Kčs.

Ale jak můžeš podle toho soudit, že se komunisti postarali o lidi. Vím, zavání to vytržením z kontextu.
Ale i tak, važ slova příteli.

Vždyť třeba i Hary tu kdesi psal o Jáchymově, například.
O životě za Bolševika jsou napsány spousty knih, článků, je asi 5 milionů pamětníků a dalších 10 milionu svědků a ty chceš abych ti napsal nějaké zkušenosti?  

Mohu sem začít dávat linky jak Hary na kdeco, na internetu je toho o té tvé vysněné době víc než dost.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4 5 6 ... 14   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München