Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Dolů
 
Autor Téma: Přestěhování s rodinou do Mnichova  (Přečteno 780385 krát)
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #105 : Duben 05, 2014, 10:25:36 pm »

[zavináč]jesennavila - to vari su aj ludia, co davaju majitelovi kauciu len tak do ruky?
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #106 : Duben 05, 2014, 10:54:39 pm »

rudo, ako to robíš ty?
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #107 : Duben 06, 2014, 07:45:21 am »

no ja to nerobim, lebo byvam vo vlastnom dome, ale existuju alternativy, napriklad ze sa zalozi na to specialna vkladna knizka atd.

Zaznamenáno
karla24



Karma: -2
Příspěvků: 67


« Odpověď #108 : Duben 06, 2014, 09:27:41 am »

Ahoj, s pritelem jsme prisli do nemecka asi pred rokem a pul s 8 tis Kc. Diky kamaradovi, ktery zde zije uz radu let, a pomohl nam vybehat vsechny papiry (a ze jich neni malo) a velkemu stesti jsme se chytli. Prvni mesic jsme bydleli u kamarada a s nulovou znalosti nemciny obchazeli firmy a ptali se na praci. Za tyden jsme dostali praci jako cistici aut, a to doslova s vetou: wir suchen arbeit, wir sind fleissig. A to bylo vse. Tam jsme meli 3 dny jako na zkusenou a zustali tam dalsi rok. Pres jednoho naseho zakaznika jsme ziskali byt. To bylo ve Straubingu. Po roce me tahle prace prestala bavit a chtela jsem zpet do oboru. Do skolstvi. Se spatnou nemcinou jsem mela sanci max.v mnichove, kde je ucitelek nedostatek. Jeden den zkusebni a uz jsem tam pul roku. Zaplatili mi jazykovy kurzy. Pri praci to bylo pomerne narocny, ale uz mam B2, domluvim se.. pritel musel odejit z prace a hledat tady a chytil velmi dobrou praci pres urad prace. Je pravda, ze pokud chces tady v okoli mnichova hezci a ne moc drahy byt (700) warm, tak ne v mnichove, ale cca 30, 40 km od, kde jezdi jeste s bahn, sezenes pres maklere. S provizi.. s kauci...vetsina bytu bez zvirat...maximalne jedna kocka...pres privat to nema cenu. Prijde 20 lidi, oni si te prohlidnou, podle meho jmena zjistili okamzite ze nejsem nemka a koncis. Ted jsme tady spokojeni. Ja jsem 25, pritel 37. Urcite lepsi nez v cechach. Pokud ti mohu poradit, urcite bezte tam, kde nekoho mate, kdo vam pomuze vybehat papiry, poradi, kde co je, prelozi, zajde tam a tam.... a hodne stesti... verim, ze se vam tady povede lepe.....
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #109 : Duben 06, 2014, 09:36:56 am »

priamo tu pod kolonkou "ubytovani" najdes dobre linky na hladanie bytov
Hladaj "provisionfrei", Provision je taka srandička, pekelne draha, co si doplatis  k bytu (doteraz som nepochopila, za čo to má vlastne byť) a takisto myslite na Kaution, v Mnichove rataj aspon s 2000 eur, to je taka zaruka, ked sa vystahujes, aby mal majitel by to za čo opratit nejake škody na byte, to teda priplatis k bytu a ak mozem poradit, nedavaj to majitelovi len tak (su aj ine moznosti), lebo sa ti stane, ze tie prachy uz nikdy neuvidis ...

česká realitka si vezme provizi max. jeden měsíční nájem, německá tuším 3 měsíční nájmy + DPH, to je realita. Lépe je hledat po soukromých inzerátech, ale pro člověka z ciziny, který tu ještě nemá žádnou historii je to podle mě velmi tvrdý oříšek, velmi, velmi těžké
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #110 : Duben 06, 2014, 09:38:16 am »

no ja to nerobim, lebo byvam vo vlastnom dome, ale existuju alternativy, napriklad ze sa zalozi na to specialna vkladna knizka atd.



těžko si můžeš něco diktovat, jsi šťastný, když se tě shodou okolností majitel bytu vůbec vybere.
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #111 : Duben 06, 2014, 09:40:49 am »

Ahoj, s pritelem jsme prisli do nemecka asi pred rokem a pul s 8 tis Kc. Diky kamaradovi, ktery zde zije uz radu let, a pomohl nam vybehat vsechny papiry (a ze jich neni malo) a velkemu stesti jsme se chytli. Prvni mesic jsme bydleli u kamarada a s nulovou znalosti nemciny obchazeli firmy a ptali se na praci. Za tyden jsme dostali praci jako cistici aut, a to doslova s vetou: wir suchen arbeit, wir sind fleissig. A to bylo vse. Tam jsme meli 3 dny jako na zkusenou a zustali tam dalsi rok. Pres jednoho naseho zakaznika jsme ziskali byt. To bylo ve Straubingu. Po roce me tahle prace prestala bavit a chtela jsem zpet do oboru. Do skolstvi. Se spatnou nemcinou jsem mela sanci max.v mnichove, kde je ucitelek nedostatek. Jeden den zkusebni a uz jsem tam pul roku. Zaplatili mi jazykovy kurzy. Pri praci to bylo pomerne narocny, ale uz mam B2, domluvim se.. pritel musel odejit z prace a hledat tady a chytil velmi dobrou praci pres urad prace. Je pravda, ze pokud chces tady v okoli mnichova hezci a ne moc drahy byt (700) warm, tak ne v mnichove, ale cca 30, 40 km od, kde jezdi jeste s bahn, sezenes pres maklere. S provizi.. s kauci...vetsina bytu bez zvirat...maximalne jedna kocka...pres privat to nema cenu. Prijde 20 lidi, oni si te prohlidnou, podle meho jmena zjistili okamzite ze nejsem nemka a koncis. Ted jsme tady spokojeni. Ja jsem 25, pritel 37. Urcite lepsi nez v cechach. Pokud ti mohu poradit, urcite bezte tam, kde nekoho mate, kdo vam pomuze vybehat papiry, poradi, kde co je, prelozi, zajde tam a tam.... a hodne stesti... verim, ze se vam tady povede lepe.....

3 dny Probezeit, znamená pracovat tři dny zadarmo, je třeba dodat, 3 dny je docela dost, na to bych už dnes nepřistoupil, na začátku po mě chtěli 7 dní a já si myslel, že mi to i zaplatí  Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #112 : Duben 06, 2014, 09:47:09 am »

v Cechach by som zohnal nejaku pracu, kebyze poviem, ze som nemec a ze viem len dve vety cesky ?
a na uradoch by so mnou komunikovali nemecky ? ;-)
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #113 : Duben 06, 2014, 12:40:40 pm »

rudo, bývaš vo vlastnom domu v Nemecku? Všetka česť ... to si často nemôžu dovoliť ani dosť dobre zarábajúci Nemci

Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #114 : Duben 06, 2014, 12:42:40 pm »

priamo tu pod kolonkou "ubytovani" najdes dobre linky na hladanie bytov
Hladaj "provisionfrei", Provision je taka srandička, pekelne draha, co si doplatis  k bytu (doteraz som nepochopila, za čo to má vlastne byť) a takisto myslite na Kaution, v Mnichove rataj aspon s 2000 eur, to je taka zaruka, ked sa vystahujes, aby mal majitel by to za čo opratit nejake škody na byte, to teda priplatis k bytu a ak mozem poradit, nedavaj to majitelovi len tak (su aj ine moznosti), lebo sa ti stane, ze tie prachy uz nikdy neuvidis ...

česká realitka si vezme provizi max. jeden měsíční nájem, německá tuším 3 měsíční nájmy + DPH, to je realita. Lépe je hledat po soukromých inzerátech, ale pro člověka z ciziny, který tu ještě nemá žádnou historii je to podle mě velmi tvrdý oříšek, velmi, velmi těžké

na tých linkoch, čo sú tu, nájdeš aj byty, kde províziu platiť nemusíš, ale samozrejme, je ich menej a dopadne to tak, ako tu už niektorí písali, je tam priveľa záujemcov, ale napriek tomu človek môže mať šťastie
Zaznamenáno
karla24



Karma: -2
Příspěvků: 67


« Odpověď #115 : Duben 06, 2014, 04:20:23 pm »

3 dny probezeit je nic, pritel mel zkusebku 19 dni...kvuli pracaku to driv neslo, dostat smlouvu, a ted ma dost dobrou praci, velmi dobre placenou.. spoustu dovoleny....atd...musim rict, ze ja jako ucitelka... kam se za nim hrabu.....
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #116 : Duben 06, 2014, 10:11:35 pm »

3 dny Probezeit, znamená pracovat tři dny zadarmo, je třeba dodat, 3 dny je docela dost, na to bych už dnes nepřistoupil, na začátku po mě chtěli 7 dní a já si myslel, že mi to i zaplatí  Škleb Škleb Škleb
Lalilalo...pleteš Probezeit (zpravidla 6 měsíců) a tzv. Schnupperzeit...kde 3 dny nejsou nic světoborného, jsou firmy, které požadují třeba týden. Podle oboru mi 3 dny na to, aby člověk i firma zjistili, jestli se k sobě jakž takž hodí, nepřijodu nijak přehnané.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #117 : Duben 07, 2014, 12:29:47 pm »

vo velkomeste vraj ale treba dat pozor na psychiku http://www.welt.de/politik/deutschland/article126644470/So-krank-macht-uns-das-Leben-in-der-Stadt.html
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #118 : Duben 07, 2014, 03:55:41 pm »

priamo tu pod kolonkou "ubytovani" najdes dobre linky na hladanie bytov
Hladaj "provisionfrei", Provision je taka srandička, pekelne draha, co si doplatis  k bytu (doteraz som nepochopila, za čo to má vlastne byť) a takisto myslite na Kaution, v Mnichove rataj aspon s 2000 eur, to je taka zaruka, ked sa vystahujes, aby mal majitel by to za čo opratit nejake škody na byte, to teda priplatis k bytu a ak mozem poradit, nedavaj to majitelovi len tak (su aj ine moznosti), lebo sa ti stane, ze tie prachy uz nikdy neuvidis ...

česká realitka si vezme provizi max. jeden měsíční nájem, německá tuším 3 měsíční nájmy + DPH, to je realita. Lépe je hledat po soukromých inzerátech, ale pro člověka z ciziny, který tu ještě nemá žádnou historii je to podle mě velmi tvrdý oříšek, velmi, velmi těžké

na tých linkoch, čo sú tu, nájdeš aj byty, kde províziu platiť nemusíš, ale samozrejme, je ich menej a dopadne to tak, ako tu už niektorí písali, je tam priveľa záujemcov, ale napriek tomu človek môže mať šťastie

Skoro u vsech realitek je napsano 2,38 MM - tedy provize neni ani jeden ani tri ale dva najmy plus MwSt.
Porad popisujete situaci v Mnichove a nejblizsim okoli, mozna i v jinych velkych mestech.
Ale na venkove to tak neni. U privatnich inzeratu lze najit i s kauci jednoho najemneho a nebo jako ja s pritelkyni zcela bez kauce a bez provize.
Vesnicky a mensi mestecka, tam je vse uplne jinak... Mrknutí
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #119 : Duben 10, 2014, 06:05:57 am »

3 dny Probezeit, znamená pracovat tři dny zadarmo, je třeba dodat, 3 dny je docela dost, na to bych už dnes nepřistoupil, na začátku po mě chtěli 7 dní a já si myslel, že mi to i zaplatí  Škleb Škleb Škleb
Lalilalo...pleteš Probezeit (zpravidla 6 měsíců) a tzv. Schnupperzeit...kde 3 dny nejsou nic světoborného, jsou firmy, které požadují třeba týden. Podle oboru mi 3 dny na to, aby člověk i firma zjistili, jestli se k sobě jakž takž hodí, nepřijodu nijak přehnané.

Pravda, ale říkají tomu taky Probetag, proto jsem se spletl. 3 dny chodit do práce zadarmo, to je síla, nezaplatí ani minimum. Já jsem naštěstí měl Probetag jen 3 hodiny a vzali mě. To se mi zdálo seriozní, 3 hodiny, víc ne.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München