Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: papiry na svatbu ..aufenthaltbescheinigug ( apostila )  (Přečteno 79702 krát)
josef.ko



Karma: 1
Příspěvků: 66


« : Březen 12, 2014, 09:59:35 pm »

Zdravim potreboval bych poradit na kterem urade Co??? Co??? Kroutím očima si muzu vybavit aufenthaltbescheinigug ( apostila )papiry  popripade pokud ma nekdo skusenost se svatbou v nemecku ....
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Březen 13, 2014, 10:44:55 am »

Jen pro ujasnění - Aufenthaltsbescheinigung a apostila jsou dvě zcela rozdílné věci (nemáš mezi tím čárku, tak nevím, co přesně myslíš).

1. Aufenthaltsbescheinigung - to dostaneš na KVR nebo jiném místním úřadě - tam, kde ses byl hlásit k pobytu - na počkání.
2. Apostilu - pokud se berete v Německu, předpokládám, že myslíš na české dokumenty, vydává Ministerstvo zahraničních věcí. Jde o ni požádat buď kdesi v Praze, nebo na konzulátě. Jelikož je to stejné ministerstvo, které zřizuje ten konzulát, mělo by to jít i celkem rychle. Každopádně ale počítej aspoň měsíc, rychleji u nich podle mě nejde ani to, co mají ve vedlejší kanceláři.

Po svatbě asi naopak budete potřebovat superlegalizovat německý oddák, aby tě jako ženatého uznali i v ČR - na to pak zase slouží německá apostila, kterou vydává buď soud (Justizpalast na Karlsplatze), nebo Regierung von Oberbayern (https://www.google.de/search?hl=de&q=regierung+oberbayern+apostille&btnG=Suche&meta=). Myslím, že je to tak, že obchodní věci ověřuje soud a jaksi státní ta vláda. My s rodnými listy dětí byli o RvOB - počítám, že oddací list bude to samé.

Jestli jsem to netrefil, tak zkus to, co máš na mysli, vyjádřit trochu podrobněji.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
josef.ko



Karma: 1
Příspěvků: 66


« Odpověď #2 : Březen 13, 2014, 10:47:47 pm »

diky moc za odpoved
na ceskem konzulate mi rekli ze si mam zjistit sam kde se vybavuje apostila ..... ( odpoved znela zenite se vy a ne ja !!! ) 
jedine co jsem po nich zjistil bylo ze mi muzou vybavit novy rodny list jelikoz nemecko neakceptuje starsi vyrine trva min.2,5 mesice
na nemeckych uradech mi rekli ze potrebuji Aufenthaltsbescheinigung overene razitkem apostila to asi potrebuji i prelozene do cz pro konzulat .
planovany termin svatby mame 2.8 prakticky se to neda stihnout s pristupem uradu ..



Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Březen 13, 2014, 11:07:03 pm »

Hmm, kde ti to řekli...v Mnichově? Sebranka.
Zkus to ještě, já jsem si téměř jist, že to jsou schopni udělat (http://www.mzv.cz/istanbul/cz/viza_a_konzularni_informace/apostille/co_je_to_apostila_a_jak_ji_ziskat.html - ...pro listiny ostatní je to konzulární odbor MZV). Podobně pak s tím duplikátem RL (http://www.mzv.cz/munich/cz/konzularni_informace_pro_obcany_cr_pasy/matricni_doklady/duplikat_matricniho_dokladu.html).
Každopádně hodně štěstí.

Potvrzení o pobytu vydává německý úřad, brát se chcete také tady, takže je to v rámci jedné země a apostila není třeba. APostila je jen pro uznání dokladu jedné země v jiné zemi - země původu dokladu musí mezinárodně uznaným způsobem prohlásit, že doklad má platnost, jakou má mít.

To spíš je zajímave ono na jedné z těch stránek zmíněné "Ehefähigkeitszeugnis" - ale o tom by vás měl informovat Standesamt tady, když jste se tam byli informovat na možnosti uzavření sňatku...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
pavlasei



Karma: 0
Příspěvků: 21



« Odpověď #4 : Březen 15, 2014, 08:07:49 am »

Ahojky,
prave mam za sebou vyrizovani papiru ke svatbe..Je to jak pises..musis mit Aufenthaltbescheinigung - jak pise Kleena dostanes na Einwohnermeldeamt, kde jsi prihlaseny.. Pro Mnichov tedy KVR myslim. Jen aby bylo jasno proc ty papiry takhle potrebujes..az budes mit tento doklad, kde stoji ze jsi ledig..velmi dulezite, tak s nim nejdriv pomazes na Landratsamt - u Mariahilfplatz. Kde byva AuerDuld. Pak az to budes mit na tomhle urade overene, ze je to platny dokument (dostanes razitko a zapaceti to do obalky), tak pomazes na Regierung von Oberbayern, kde dostanes Apostillu. Ne aby Te napadlo zmenit tyto dva body, protoze kdyz pujdes nejdriv na Regierung tak Te poslou pryc, ze to nemas overene..:-(Takze neprehazovat :-) No a az to budes mit, pomazes k prekladateli, co Ti prelozi tenhle overeny papir do cestiny..pak muzes jit na Konzulat a tam si s timto papirem zazadat o novy rodny list a Ehefähigkeitzeugnis. Tyto dva dokumenty nesmi byt starsi 6 mesicu, kdyz si jdes zadat o datum. Me trvalo vyrizeni v CR ca 2 mesice, ale bylo to zdrzeny Vanocema. No a mas po starosti..az Ti to prijde, zabehnete na Standesamt a zazadate si o datum. Takze si priprav penizky, protoze vsude platis jak mourovaty..Bescheinigung ca 5, Landratsamt nechteli nic, Regierung 20, Konzulat 63, prekladatel..nevim koho mas.No a vsude po uradech se neda platit kartou..jen takovy typ, protoze ja nebehala jen po uradech, ale schanela jsem i banky v okoli :-(
A jedna velka rada nad zlato....vsude potrebujes Apostilu..nenech si od nekoho namluvit ze ne, protoze bez Apostili je ten dokument neplatny.. Ja slysela tak casto, to nepotrebujes, ale ver mi, potrebujes...
Tak snad Ti to pomohlo :-)
Hodne zdaru!!!
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Březen 15, 2014, 10:06:28 am »

Ahoj Pavlo,

neměnná pravda je ta, že apostilu potřebuješ jen tehdy, když chceš dokument země A použít v zemi B. Jelikož tedy potvrzení o pobytu vydává německý úřad a brát se chtějí rovněž tady, opravdu nevidím, k čemu by ta apostila byla. Ta by měla smysl jen kdyby na základě těch dokumentů musel něco vydat český konzulát.
Musí? Například něco pro Ehefähigkeitszeugnis? Potřebuje pro to německé podklady (a proto apostila)?
S tím osobní zkušenost nemám, my se brali v ČR....tady ale máme vyběhané např. rodné listy :-)

Na rodný list každopádně žádné německé dokumenty nepotřebuješ - jako Čechy nás má ČR čistě ve své kompetenci. Co na to konzulát potřebuje stálo v jednom linku, co jsem uváděl níže.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
pavlasei



Karma: 0
Příspěvků: 21



« Odpověď #6 : Březen 15, 2014, 07:48:20 pm »

Ahoj Kleena,
v tom mas samozrejme pravdu, ale v tomto pripade slouzi Aufenthaltbescheinigung k tomu, aby cesky urad videl, ze dotycny nema v Nemecku zavazky, tedy, ze je svobodny..vim, ze je to praradox, protoze ty dokazujes, ze jsi svobodny tve vlastni zemi, kde mas taky v obcance svuj stav.. Ale zrovna tak k tomu slouzi Ehefähigkeitszeugnis z Cech k dolozeni v Nemecku, ze jsi svobodny, nebo zkratka schopny snatku. Takze tu apostilu potrebujes pro cesky urad, aby Ti vystavil potvrzeni o zpusobilosti ke snatku pro nemecky urad. Pokud to tam nemas, je to neplatny dokument. Takze z toho plyne - v kazdem pripade Apostilu.
No a tento dokument Aufenthaltbesch. vystavuje urad ne pro nemce, ale pro cechy. Nakonec uz ho ani nedostanes zpatky, Cesko Ti posle jen rodny list a tento Ehefähigkeitszeugnis. Vice ho uz nepotrebujes...
Jinak co vse jeste potrebujete k tomu potvrzeni o zpusobilosti je moc hezky rozepsane na strankach ceskeho konzulatu v Mnichove..stoji za to si to vytisknout a vyplnit doma..je to rychlejsi a myslim, ze maji na konzulatu radost, ze Ti to nemusi vysvetlovat.
Tak snad je v tom ted jasno :-)
Hezky vecer
Zaznamenáno
terezska



Karma: 2
Příspěvků: 28


« Odpověď #7 : Březen 22, 2014, 10:44:49 am »

Ahoj, vyrizuju papiry kvuli uzavreni manzelstvi. Na mem Aufenhaltsbescheinigung z roku 2008 chybi informace o rodinnen stavu, tedy ze jsem svobodna. Dale ta informace neni ani v pasu a cesky OP nemam, protoze jsem v Cechach odhlasena. Nevite jaky dokument je potreba, abych dokazala, ze jsem svobodna? Diky.  Tereza
Zaznamenáno
pavlasei



Karma: 0
Příspěvků: 21



« Odpověď #8 : Březen 27, 2014, 10:39:57 am »

Ahojky, musis si nechat udelat nove Aufenthaltbescheinigung - pri vyrizovani papiru nesmi byt zadny dokument starsi jak 6 mesicu...zajdi na normalni Einwohnermeldeamt a zazadej o novy..to ze nemas zadny dokument, kde to stoji nevadi, protoze jde o tom, ze oni maji v papirech, ze jsi v Nemecku svobodna zustala..meli by jinak od uradu info, ze jsi se vdala..jde o tom, aby Ti potvrdili tady, ze jsi se tady nevdala...
pa
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #9 : Duben 03, 2015, 02:40:54 pm »

Všeobecná rada pre všetkým čo sa berú v Nemecku!

Najjednoduchšie to máte zájsť na váš konzulát (český alebo slovenský) a odtial sa dajú vybaviť všetky papiere jednoducho a ľahko.

Že musíte mať na dokumenty úradne overené preklady s pečiatkou, nie staršie ako 6 mesiacov, to je samozrejmosť ...

My ste to tak urobili, keď sme sa brali v Rakúsku.
(Všetko vybavili na slovenskom konzulate vo Viedni.)
« Poslední změna: Duben 04, 2015, 05:59:16 am od jesieenka » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München