Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Minimální velikost bytu pro rodinu? 2+1 ?  (Přečteno 83388 krát)
petra novakova



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Listopad 21, 2013, 05:28:48 pm »

Ahojky vsem...hledam uz nejakou dobu co a jak je potreba pro normalni zivot v nemecku,ale jak vidno,to co potrebuji,tak nevyctu..manzel uz nejakou dobu v DE  pracuje,ted odchazim i se synem za nim.bohuzel pri hledani bydleni se nejak vsechno zkomplikovalo,nechteji nas jako rodinu zameldovat,pokud nesezeneme byt minimalne 2+1.pry maji takovy zakon..mohl by mi nekdo v teto veci poradit?na netu nic nevyctu,asi nikdo takovou potiz neresil a na nemeckych strankach taky bez uspechu.mela jsem dojem,ze zalezi jen kolik ma byt m2 a ne koli, musi mit mistnosti.syn podle jejich udajnych zakonu potrebuje svuj pokoj...taky bych se rada dozvedela,jak dlouho muzeme byt pripadne na ubytovne..ma nekdo zkusenost?budu stastna za kazdou radu....diky moc lidicky
« Poslední změna: Listopad 21, 2013, 06:38:42 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Listopad 21, 2013, 05:56:25 pm »

Kdo vás nechce "zameldovat" - KVR či podobný úřad - se zajímá o velikost/dispozice bytu a odmítá vás přihlásit?
To mi přijde jako totální nesmysl - oni mají jen právo ověřit si vaši tzv. "Freizügigkeit", ale jakým právem by vám chtěli předepisovat velikost bytu? To je mi novinka.

Zkoušela ses na ten zákon ptát?
Už vás napadlo přihlásit se "per partes" - tedy nejdřív v pohodičce jen ty sama a za měsíc syn?

Napiš ale prosím hlavně KDO vám s poukazem na ten byt CO odpírá.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
petra novakova



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #2 : Listopad 21, 2013, 06:13:20 pm »

Ahoj,na urade kde se prihlasis k pobytu manzelovi tvrdi,ze pokud nas majitel bytu bude akceptovat tri v udajne malem prostoru,nevyhne se pokute,pri nejake pripadne kontrole.nechapu,2.12,jedeme uz vsichni tam,ja doufam,ze spolecne situaci nejak vyresime.jinak bavim se o konkretnim meste Ilsfeld...nevim,jak tam veci funguji,ale pravdou je,ze uz nekolik lidi,kde byl na obhlidce bytu mu rekli,ze bude potiz s prihlasenim,byl totiz v bytech typu 1,5,ale meli dost m2.me to teda prijde postavene na hlavu,kdyz na ubytovnu se prihlasit muzeme a do bytu ne?i kdyz pry po trech mesicich bysme meli hledat vetsi...no nechapu.ja jsem rada,ze jsem konecne nasla nejakou odpoved a zaroven podporu.manzela jsem napul vyhnala,at jeste zkusi jit jinam do jineho mesta,jen jakoby zeptat se.nemuzeme si dovolit velky byt z financnich duvodu,az najdu praci ja,tak budiz,ale ted...no nemozna...jooo a diky za cokoliv
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #3 : Listopad 21, 2013, 07:39:41 pm »

Parkrat jsme se zu stehovali a tim padem prehlasovali, ale nikdy nikdo nezkoumal, jak velky je byt, do ktereho se stehujeme. Zajimala je jenom adresa. To je nejaka "novinka" nebo spis blbost. A pokud je s tim srozumen majitel, tak nechapu, kde je problem. At tedy manzelovi dolozi podle jake vyhlasky, ci paragrafu se urad ridi.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #4 : Listopad 22, 2013, 02:34:57 pm »

Parkrat jsme se zu stehovali a tim padem prehlasovali, ale nikdy nikdo nezkoumal, jak velky je byt, do ktereho se stehujeme. Zajimala je jenom adresa. To je nejaka "novinka" nebo spis blbost. A pokud je s tim srozumen majitel, tak nechapu, kde je problem. At tedy manzelovi dolozi podle jake vyhlasky, ci paragrafu se urad ridi.

Me to už kamarádka, která žije v Německu už 14 let taky říkala, že každé dítě musí mít vlastní pokoj v Německu, jinak jsou problémy. Nevěřila jsem ji moc, ale asi na tom bude něco pravdy. Můžou nastat třeba problémy se sociálkou atp.
Zaznamenáno
karla24



Karma: -2
Příspěvků: 67


« Odpověď #5 : Listopad 22, 2013, 04:00:17 pm »

Ahoj, my kdyz prislu do straubingu, a ten je podstatne mensi, nez mnichov, sli jsme ke kamosovi, ktery mel 2+1 musel nam podepsat souhlas a na urade nam take po prezkoumani velikosti bytu udelili povoleni, ze tam muzeme byt 3. A s tema detma... neni pravda ze KAZDE dite musi mit svuj pokoj, muzou v nem byt treba dve, nebo tri, ale musi mit proste pokoj extra, ne obyvat jeden s rodici, jde o soukromi deti, aby meli klid, na ukoly, pro sebe, kdyz prijde navsteva, maji se kam zasit, kde uklidnit, vybrecet, vyvztekat, ne byt porad pod dohledem.  Ale tohle neni zadna novinka....  a v cechach je to same.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #6 : Listopad 22, 2013, 05:21:46 pm »

Nektere deti dokonce sami byt v pokoji nechteji. Nas syn se treba dost dlouho byl spat v pokoji sam.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Listopad 22, 2013, 05:42:51 pm »

Ale tohle neni zadna novinka....  a v cechach je to same.
Co...? Opravdu oficiálně není možné bydlet s dětmi třeba v garzonce nebo jednoprostorovém studiu...?
Osobně by mě nikdy nenapadlo, že mi do toho úřady můžou kafrat, pokud mi tam nepobíhají švábi.  Co???
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Diddi
Host
« Odpověď #8 : Listopad 22, 2013, 06:37:05 pm »


Pozor: nezamenovat naroky napr. u socialky s povinosti rodicu zajistit detem vlatni pokoj. Zadna takova podle me neexistuje.. Napr. tady si rodice narokovali vetsi byt o 4 mistnostech, misto tripokojaku a nedostali jej. Tedy aspon myslim, ja to necetla az do konce, ale tady je vynatek, kde je oduvodneni, proc nemaji narok, ik dyz maji 2 deti.

http://www.bag-jugendschutz.de/PDF/LSG_Sachsen_Az._L_7_AS_753-10_B_ER.pdf



Ein genereller Grundsatz dahingehend, dass jedem Kind unabhängig vom Alter ein eigenes Zimmer zur Verfügung stehen müsse und schon aus diesem Grund der Umzug als notwendig anzusehen sei, bestehe weder im Sozialhilferecht noch im Recht der Grundsicherung. Eine Notwendigkeit, dass die Kinder eigene
Räume erhielten, bestehe nicht. Es liege an den Antragstellern, durch erzieherische Maßnahmen oder
eine anderweitige Organisation der Schlafgelegenheiten hinsichtlich der unterschiedlichen
Schlafrhythmen Abhilfe zu schaffen. Es spreche daher einiges dafür, dass jedenfalls kleine Kinder,
deren Altersunterschied nicht allzu groß sei, zusammen in einem Zimmer untergebracht werden
können.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #9 : Listopad 23, 2013, 07:18:40 pm »

Me tohle tema take zajima protoze mame oficialne 36m2 i s ditetem.
Posledni co sme zjistili je velikost min. 12m2 u detskeho pokoje.
Ale to plati u mestskych bytu...
A ze nezalezi na tom je-li v tom pokoji 1, 2, nebo 3 deti...
U privatnich nikdo nevi o zadne povinnosti...
Dalsi co nam (jedna pani) povidala...
Bylo snad ze by ten pokoj meli mit k dispozici od 2let...
Ale take neoficialne...
Nikdo nic nevi a to wni na uradu takze to poustim z hlavy.
A u prihlaseni nam tyto otazky nikdo nepokladal.
Naopak ja byl prekvapeny ze po nas nikdo nechtel ani smlouvu na byt a nic...
Tedy me hned napadlo ze se asi muzu prihlasit i do autobusový budky  Smích
Ja myslim ze je to nesmysl a nevidim jakykoli duvod proc by Vas nemel kdokoli prihlasit.
Najemni smlouva je stejne na jednu osobu.
Udelejte to jak pise Klena...
At si to pronajme manzel a prihlasi se a Vy po mesici a ditko tez...  Mrknutí
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #10 : Duben 20, 2015, 02:07:02 pm »

To sa mi celé nejako nezdá.
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #11 : Květen 31, 2015, 07:11:25 pm »

Ja kontrolu zazila.
Pani chtela videt pokoje deti a to ze s mladsim spim jako matka ja ji bylo jedno.
Podstatne bylo ze tam byl nabytek a prostor pro uceni.Prostory a velikost neresila.
Kontrola byla na zaklade toho ze jsem samozivitelka a dva kluci a pani asi zajimalo jestli nejsem denne v lihu.Takova ocuchavaci kontrola to byla.
Od te doby jsem se stehovala a nikdy vice nebyl zajem.
Pokud socialka dela kontrolu tak je to jen pro to ze se jim neco nezda,deti se ve skole neuci nebo na udani sousedu.
Normalne bych z maleho bytu pro rodinu nemela strach.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München