Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 23   Dolů
 
Autor Téma: Nezamestnaný Slovák v Nemecku  (Přečteno 1855033 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #75 : Říjen 02, 2013, 10:39:07 pm »

Nechajte rozhodnut uradnikov na jobcentri komu daju a komu nedaju socialnu pomoc.Vy do toho nemate co pindat!Vas by som poslal letecky do Usa...tam ziaden socialny system nexistuje aby ste cusali.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #76 : Říjen 02, 2013, 11:00:30 pm »

Nechajte rozhodnut uradnikov na jobcentri komu daju a komu nedaju socialnu pomoc.Vy do toho nemate co pindat!Vas by som poslal letecky do Usa...tam ziaden socialny system nexistuje aby ste cusali.

Netrvalo ani pul hodiny a potrefena husa se ozvala:-) My to toho nemame co pindat, ale Hary01 muze:-) Hary, proto jsi prisel do Nemecka a ne do USA? Protoze tam bys nemohl nic zneuzivat? Nech tedy i ty rozhodnout urednika na Jobcenter, komu a v jake vysi prirkne socialni pomoc a nenavadej lidi k podvodum, neurazej ostatni diskutujici  a zaroven se postarej, aby i tys byl sobestacny a zavri konecne zoba...k, zajimas tady malokoho.
Takovou komedii jakou ty tady ve svych cetnych prispevcich predvadis (uz jich je urcite pres 700) ani v televizi na Silvestra nevymysli!!
milda34 alias Milan, muz
« Poslední změna: Říjen 02, 2013, 11:07:38 pm od milda34 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #77 : Říjen 03, 2013, 06:22:51 am »

Milan ja zase nemam rad tie tvoje komedie..ty si cudzinec ako ja a dalsi v nemecku...takze ty ani dalsi nerozhodujete otom kto dostane pomoc od statu kto nie..nastastie...lebo keby to ludia ako ty zobrali do ruk urobia z nemecka to co videli doma..nic dobre...zit v state kde je silny socialny system a je oporou pre ludi je prijemne...ako vravim komu sa nepaci v nemecku svet ma otvoreny a moze ist do basty kapitalizmu -ameriky a tam ho tie blbe reci prejdu!Raz ked padnes v Nemecku na hubu a pojdes na jobcenter spomen si namna.Hrdina.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #78 : Říjen 03, 2013, 10:04:44 am »

Po pár letech v Německu bych řekla, že Německo si drží svůj lepší životní standard jen díky velmi štědrému sociálnímu systému, to je prostě fakt a že je Německo velmi zadlužené to je také fakt. Já sama jsem od německého státu dostávala chvíli jen podporu v nezaměstnanosti, která nebyla vůbec vysoká, ale znám pár lidí, kterým neměcký stát platí nájem ve výši cca 400 Eur. O tom se lidem v Česku může jen zdát. Tam nemáš-skončíš pod mostem a nikoho to nezajímá. Chtěla bych vidět co by se v Německu stalo, kdyby tohle skončilo a je možné, že to jednou skončí.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #79 : Říjen 03, 2013, 10:56:57 am »

teď jsem si přečetla diskuzi a musím se Haryho zastat. Slovenský kluk se jen zeptal, jaké má možnosti, když je momentálně bez zaměstnání a Hary mu jen napsal jaké má možnosti, co je na tom špatného? Nevím, proč jste tak zlí, kluk je tu jen měsíc, vpodstatě se rozkoukává a nevím, proč by nemohl využít všech možností, které mu něm.stát nabízí? Najít práci ze dne na den není jednoduché, já sama, když jsem do Německa přišla jsem ji hledala skoro tři měsíce, záleží na oblasti, kde člověk je. Naštěstí jsem měla dobré zázemí a nějaké peníze do začátku. Bohužel je pravda, že Češi a Slováci jsou dost závistivý národ a to se projevuje i v této diskuzi. Z tohoto důvodu si myslím, že v Česku i na Slovensku je situace taková jaká je, především za to může mentalita lidí. Přej a bude ti přáno....
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #80 : Říjen 03, 2013, 11:27:17 am »

Chtěla bych vidět co by se v Německu stalo, kdyby tohle skončilo a je možné, že to jednou skončí.

Diky komu asi, co myslis?
Timto zaroven reaguji na Tvuj druhy prispevek o "zavistivych" Cesich a Slovacich.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #81 : Říjen 03, 2013, 11:31:39 am »

no jistě ne kvůli Čechům a Slovákům. Nájmy v Německu jsou v poměru k platům značně přemrštěné, to je fakt, ale když je stát těm, kteří na ně nemají doplácí rozhodně nenapomáhá tomu, aby šly dolů.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #82 : Říjen 03, 2013, 11:59:31 am »

Dorotko, ted jsem si to jeste jednou procetla, hlavne ten zacatek, tak uz chapu proc se divis. Hary totiz svuj prispevek na ktery jsem reagovala slovy: ich muss kotzen... vymazal a napsal, ze mu drzi palce.

Tam radil Slovakovi, ktery dal po mesici vypoved, jak ma zdimat penize ze socialniho uradu. Ze ma nejdriv pekne vsechno vybrat z konta, aby byl pro urad defacto bez prostredku a pak cekat s natazenou dlani. Protoze lide, kteri neco maji nasetreno,samozrejme zadnou pomoc nedostanou.
Socialni pomoc ma byt pro lidi, kteri jsou opravdu v nouzi a ne pro vychcanky.
Jaky by byl rozdil mezi nim a dejme tomu ceskym neprizpusobivym?  A kdyz to tak budou delat vsichni, kde to skonci? Hary radil jak parazitovat na ostatnich, nic jineho.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #83 : Říjen 03, 2013, 12:36:13 pm »

Dorotko, ted jsem si to jeste jednou procetla, hlavne ten zacatek, tak uz chapu proc se divis. Hary totiz svuj prispevek na ktery jsem reagovala slovy: ich muss kotzen... vymazal a napsal, ze mu drzi palce.

Tam radil Slovakovi, ktery dal po mesici vypoved, jak ma zdimat penize ze socialniho uradu. Ze ma nejdriv pekne vsechno vybrat z konta, aby byl pro urad defacto bez prostredku a pak cekat s natazenou dlani. Protoze lide, kteri neco maji nasetreno,samozrejme zadnou pomoc nedostanou.
Socialni pomoc ma byt pro lidi, kteri jsou opravdu v nouzi a ne pro vychcanky.
Jaky by byl rozdil mezi nim a dejme tomu ceskym neprizpusobivym?  A kdyz to tak budou delat vsichni, kde to skonci? Hary radil jak parazitovat na ostatnich, nic jineho.

Dorotko, Diddi ti to tady hezky vysvetlila. Kdyby sis precetla vsech 832 prispeveku (Harym naspanych do 03.10.2013 v 13:29 hod.) asi bys pochopila, proc vetsina diskutujicich na Haryho takhle negativne reaguje. Znova opakuji, ze nevim o tom, ze by mu nekdo spilal za to, ze neznalemu poradi moznost obdrzeni socialni pomoci, Hary si udelal nepratele tim, jak k zneuzivani socialni pomoci nabada. A nejen tim si zde znepratelil vetsinu diskutujicih: krome toho i svou aroganci a napadanim az urazenim lidi. Takze jak rekla jahoda: nejsem proti socialce, ale zasadne jsem PROTI jejimu zneuzivani a k nabadani zneuzivani teto pomoci. Zneuzivani nema k parazitovani daleko, pokud to v tomto pripade neni to same.

Zdravi Milan   
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #84 : Říjen 03, 2013, 12:55:28 pm »

Dorotko a ostatní takhle smýšlející ..
Nemecko je sociální ano, zcela jistě pocita s urcitou pomoci SVÝM POTREBNYM, opravdu neni snadne najit praci v pozdnim věku a nebo jinych pripadech...
Stejne tak urcite se to muze jednou stat komukoli z nas...
A urcite i pocita s prilivem lidi nejen z vychodu a taky s jejich rekvalifikacema...

Ale Hary tohke radil klukoj ktereho nebavilo prvni den v praci zametat..
A chtel dat výpověď a jit na pracák. ..
A jine a jine..

Jak myslíš že to v Německu za cas dopadne když kazdy novy tady půjde na pracák ?
Co to ma společného se zavisti ?

Proc podporovat a souhlasit se zneužíváním systemu...
Tohle nic jineho není.

Zneužívání a využívání.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #85 : Říjen 03, 2013, 01:23:55 pm »

proč všichni píšete o jednom dni? Já tam čtu jeden měsíc a ne jeden den. Nevím jaké problémy měl v práci, jaký je atd. Harry mu jen napsal jaké má možnosti v Německu, aby nezůstal bez prostředků. To je vše, nevím, co vás na tom tak rozčiluje. Nějaké zneužívání sociálních dávek mi z toho rozhodně nevyplývá.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #86 : Říjen 03, 2013, 01:34:46 pm »

proč všichni píšete o jednom dni? Já tam čtu jeden měsíc a ne jeden den. Nevím jaké problémy měl v práci, jaký je atd. Harry mu jen napsal jaké má možnosti v Německu, aby nezůstal bez prostředků. To je vše, nevím, co vás na tom tak rozčiluje. Nějaké zneužívání sociálních dávek mi z toho rozhodně nevyplývá.

Protoze Hary takhle ,, radil " vice lidem...
Treba slovensky vysokoskolak v Koline sem napsal PO JEDNOM DNI PRACE PRO AGENTURU...
A CHTEL JIT NA PRACAK...
Ta prace ho jen nebavila...
Ale mel ji...

A smazany prispevek ktery Hary smazal po 10dnech a napsal tam jen HODNE STESTI
Tak tam mu radil at posle konto do minusu a co vsechno ma delat - aby delat nemusel...

Co vic by si ještě chtela ??

Kdyz si prectes reakce najdes tam vse i ten účet. ..  Mrknutí
« Poslední změna: Říjen 03, 2013, 01:36:37 pm od jirike » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #87 : Říjen 03, 2013, 01:39:04 pm »

proč všichni píšete o jednom dni? Já tam čtu jeden měsíc a ne jeden den. Nevím jaké problémy měl v práci, jaký je atd. Harry mu jen napsal jaké má možnosti v Německu, aby nezůstal bez prostředků. To je vše, nevím, co vás na tom tak rozčiluje. Nějaké zneužívání sociálních dávek mi z toho rozhodně nevyplývá.

Tak jeste jednou, proc pises vsichni? Kdo jsou ti vsichni? Napsala jsem to snad ja?
 A pokud Tobe z toho nevyplyva zneuzivani socialnich davek, tak se bez zeptat na urad, jsem zvedava, co Ti na to odpovi, zda zpusob, jakym radil Hary je nebo neni navod na zneuzivani soc. davek.
 Myslim konkretne to, cim ses ocividne neminila zabyvat v me druhe  odpovedi Tobe. Milda byl jeste tak laskav a moji odpoved Ti jeste pretlumocil, kdybys ji nahodou nepochopila, ale zrejme zbytecne.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #88 : Říjen 03, 2013, 02:16:30 pm »

toto je naozaj komedia, ze sa najdu taki, ktorym harryho nabadanie za zneuzivanie socialneho systemu nevadi, dokonca ho podporuju
Suhlasim s mildou: socialny system by mal byt pre tych, co su naozaj v nudzi, ten chalan, co po mesiaci dal vypoved, lebo sa mu nepacil sef, v ziadnej nudzi nie je.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #89 : Říjen 03, 2013, 03:38:57 pm »

Zas takova komedie to neni....

Jediny duvod proc Hary ten prispevek rychle odstranil (proto to Dorotka nechape) je ten, že se tady na chvilku objevilo Haryho jméno a příjmení (krome jinych informaci, nez to nekdo cele smazal) a protoze uz na zacatku nekdo napsal, že cituji... ,, to přeloží a odnese na jobcentrum" Harymu hrozi ze by mohl mit velký problém tady v Německu. ..

A proto je ten důležitý prispevek pryc... a je tam jen přání. ..  Úsměv

Kdyby si byl Hary tak jisty ze to byla jen rada a ne vylozeny navod na zneužívání, urcite by to nesmazal takhle fofrem....

Vid Martine...nebo Hary ?  Mrknutí
« Poslední změna: Říjen 03, 2013, 03:50:20 pm od jirike » Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 23   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München