Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Radar a pokuta jako rub a lic mince?  (Přečteno 78398 krát)
fenot



Karma: 2
Příspěvků: 34



« : Červen 24, 2013, 07:52:55 pm »

Ahojte, chtel jsem se zeptat, zda nekdo z Vas ma zkusenost s vyfocenim radarem a naslednou pokutou Vaseho automobilu s Ceskou SPZ?

Dnes jsem jel na silnici cca 130 km/hod, kde byla povoleno jen 100km/hod. Na krajnici stal nejaky VW a na jednou cervy blesk. Me auto je cca 2 mesice stare a registrovane na mou mamku s ceskou SPZ.
Ptal jsem se na to v praci a spolupracovnici mi rekli, ze to byl radar v aute. Jeden ze spolupracovniku tvrdi, ze mi do 3 mesicu prijde domu do CR dopis s vysi pokuty apod... Jiny zase, ze mezi DE a CR neexistuje propojeni a tak nemuzou zjistit majitele CZ SPZ, dalsi zase rika, ze se jim to ulozi do pocitace a pri nejake namatkove kontrole ji zaplatim. Ctvrty ze mi prijde dopis sem na adresu v DE...

Ma otazka je jednoducha. Prijde mi domu do CR dopis? A jak to mohou zjistit? Nemate s tim nekdo zkusenost? Nebo nevite kde se daji tyto informace sehnat?

Dekuji a preji klidny den Jan
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #1 : Červen 24, 2013, 08:01:40 pm »

Zacáluješ to při náhodné kontrole v německu. Nebo kdokoliv kdo s tím autem pojede.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #2 : Červen 24, 2013, 09:18:42 pm »

Zkus mrknout na:

http://www.google.de/webhp?source=search_app#sclient=psy-ab&q=pokuty+v+nemecku+za+rychlost&oq=pokuta+v+nemecku&gs_l=serp.1.2.0i19l3j0i8i30i19.0.0.1.4820.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0.0..1c..17.psy-ab.bIwhQWGT3j0&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&fp=8c8b21a4d0183fa6&biw=1600&bih=738

Treba tam neco najdes  Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Červen 24, 2013, 10:03:12 pm »

Do ČR zatím, pokud se nemýlím, žádné pokuty nechodí - mají sice začít brzo, ale až od hranice asi 70 EUR pokuty... Pokud jsi měl na tachometru 130, nejels podle mně více než 120 (tachometry v osobních vozech zpravidla přeměřují)...a kolem 120 ve 100 zas není žádná divočina.

Protože v Německu není možné pokutovat majitele vozu za prohřešky řidiče (a pokutovat pozdějšího řidiče za prohřešky nějakého jiného už vůbec ne) - a při náhodné další kontrole nikdo nedokáže, žes to předtím řídil taky ty, řekl bych, že se není čeho bát.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #4 : Červen 25, 2013, 06:54:03 pm »

No jestli chodi pokuty chodi uz i do cech taky nevim, ale pred par lety (jeste pred vstupem CR do EU), jesm nasbiral v DE dost bodu a do cech mi tenkrat prislo varovani, ze jestli se dopustim dalsiho prestupku, ze v nemecku dostanu zakaz jizdy. Pokuty jsem ale platil vzdy na miste, kdyz me zastavili.

Kazdopadne ma nemecko uz s nekolika zememi dohodu o vymahani pokut, tzn. napr. ze pokud nemec udela prestupek v rakousku a rakusaci to poslou nemeckym policajtum, tak policajti/urady to rakousku zaplati a nemci to pak vymahaji sami po nemeckem ridici.

Jinak plati mimo obec:
10km/h rychleji - 10€ bez bodu, po odecteni 1km/h tolerance
15km/h rychleji - 20€ bez bodu, po odecteni 1km/h tolerance
20km/h rychleji - 30€ bez bodu, po odecteni 1km/h tolerance
25km/h rychleji - 70€ 1 bod, po odecteni 2km/h tolerance
30km/h rychleji - 70€ 3 body, po odecteni 2km/h tolerance
35km/h rychleji - 120€ 3 body, po odecteni 2km/h tolerance
45km/h rychleji - 160€ 3 body, 1 mesic bez ridicaku, po odecteni 2km/h tolerance
55km/h rychleji - 250€ 4 body, 1 mesic bez ridicaku po odecteni 3km/h tolerance
65km/h rychleji - 440€ 4 body, 2 mesice bez ridicaku po odecteni 4km/h tolerance......

V obci plati:
5km/h rychleji - 15€ bez bodu, po odecteni 1km/h tolerance
15km/h rychleji - 25€ bez bodu, po odecteni 1km/h tolerance
20km/h rychleji - 35€ bez bodu, po odecteni 1km/h tolerance
25km/h rychleji - 80€ 1 bod, po odecteni 2km/h tolerance
30km/h rychleji - 100€ 3 body, po odecteni 2km/h tolerance
35km/h rychleji - 160€ 3 body, 1 mesic bez ridicaku po odecteni 2km/h tolerance
45km/h rychleji - 200€ 4 body, 1 mesic bez ridicakupo odecteni 3km/h tolerance
55km/h rychleji - 280€ 4 body, 2 mesice bez ridicaku po odecteni 3km/h tolerance

Jinak ze zkusenosti vim, ze kazdy tachometr ukazuje cca.4-6km vice nez jaka je skutecna rychlost.
Pokud jsi tedy na tachaku mel 130km/h, tak by pro tebe platilo asi:
25km/h rychleji - 70€ 1 bod, po odecteni 2km/h tolerance
....za predpokladu ze ti to poslou do cech!?

Jo a pokud poslou majiteli vozu oznameni o prestupku (vetsinou to posilaji i s fotkou) a majitel jim napise, ze nebyl ridicem, tak to zacnou vysetrovat a muze se to prodrazit, takze pokud jsi si vedomen prestupku, tak je vetsinou lepsi zaplatit.
Hadat se s nimi ma mysl jen v pripade, ze si nejsi vedom prestupku, nebo kdyz uz treba jde o ridicak.

Vice na:
http://www.bussgeldkataloge.de/
« Poslední změna: Červen 25, 2013, 07:18:55 pm od scorpio131170 » Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #5 : Červen 26, 2013, 04:19:02 pm »

Co jsem v nemecku 7 let, tak me vyfotili asi 5x a zatim nikdy jsem nic neplatil. Pri primych kontrolach policisty si vzdycky dlouho proveruji doklady, ale nikdy nic nechteli. Naposled me vyfotili minuly tyden na konci dalnice A93 pri najezdu na A9, kde je 60ka (jel jsem 80), tak uvidime, jestli neco prijde.
Zaznamenáno
dochloite



Karma: -12
Příspěvků: 92


« Odpověď #6 : Červen 26, 2013, 07:06:37 pm »

Taky me asi 3x v tomto roce "blitzli" a zatim nic neprislo, ale pokud te zastavi policie s radarem a tva rychlost bude hodna pokute nad 70 € tak ti to prijde na adresu kterou jim bud reknes nebo si ji opisou z OP. To uz se mi jednou stalo a bylo to dost drahy, ale zadne body v nemecku na cesky RP ti nenadeli tedy zatim ale pry to v budoucnu bude. Jinak mistni policie muze na miste vybirat pokuty max. do vyse 70 € ostatni pak vymaha prislusny urad.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #7 : Červen 26, 2013, 07:21:06 pm »

Nevim, ale pokazde kdyz me (pred lety) blejskli (s CZ SPZ) a zastavili, tak to po me chteli zaplatit hned. Bylo mi receno a i jsem to slysel od jinych, ze cizince muzou/musi skasirovat na miste, aby to pak nemuseli slozite vymahat, protoze to pak byva vetsinou pro ne slozite a nakladne.
Zaznamenáno
dochloite



Karma: -12
Příspěvků: 92


« Odpověď #8 : Červen 27, 2013, 03:58:39 pm »

Pred 3 lety jsem prekrocil v obci o 35 a presne dle tabulky viz. nahore jsem mel zaplatit 160 ecek a kdyz jsem vytahoval penize tak mi byko slecnou "beamte" zdvorile receno ze policie muze na miste vybirat pouze do vyse 70€. Za 14 dni mi prislo doporucene do CR ze to mam zaplatit na ucet atd. To ze pro cizince plati neci jineho nez pro "domaci" je mozne tak akorat v CR v nemecku by to bylo diskriminacni jednani tak asi tak. Je mozne ze nekdo ma jinou zkusenost toto se stalo me.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #9 : Červen 27, 2013, 11:02:57 pm »

Tak je mozne ze to na me zkusili a ja jim skocil na spek  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Hlavne je to uz spousty let, tak mozna tehdy byli zakony jeste jiny!?
Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #10 : Duben 15, 2014, 10:22:49 pm »

zaznělo tu už že taky záleží, kdo RADARa provozuje? 

část provozují obce - hlavně automatické na semaforech, vybraných lokacích.  Obvykle trvale nastražené instalace,  chytré navigace je znají.   A pro magistrátního úředníka je snazší fotku cizáka delete-nout a dělat že vůbec nikdy nebyla,  nežli se učit zda a jak lze stíhat  přestupky napříč hranicemi. 

Dosti jiné to asi bude s RADAR-aparaturami pod dálničními mosty + přenosnými loveckými RADARy (co provozují wajse mojze, státní policie), jejichž výskyty jako Neueste Blitze průběžně hlásí třebas: Anténéé Bájééérn.  Tam si za přestupitelem asi pokuta cestu najde i za devatero hor a devatero řek -  nebo si v databázi počká i celé roky do příští kontroly. 
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #11 : Duben 16, 2014, 08:53:22 am »

"Taky me asi 3x v tomto roce "blitzli""

no ako to tu citam tak vy to fotenie beriete ako sport a nieco uplne normalne ;-)
mna tiez "blitzli" 3 krat ale to jazdim na nemeckych cestach od roku 1994 ;-)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München