Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Dolů
 
Autor Téma: K placení KFZ Steuer není potřeba německé SPZ  (Přečteno 1406804 krát)
orech



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Červen 10, 2013, 06:07:02 pm »

Dobrý den všem. Také jako všichni, co se přestěhovali do Německa, jsem chtěl přehlásit moje auto
z ČR do Německa - kvůli placení silniční daně. Stále jsem to oddaloval, protože se mi nechtělo
platit takové peníze za přepis (jak už tady psal jeden kolega) a tratit čas vyřizováním.
ALE!!! Nedávno jsem se bavil se známými, kteří se přistěhovali blíž k nám z Frankfurtu. Říkali, že tam platili KFZ Steuer bez přehlašování auta do DE. Nahlásili se na místním fin.úřadě k placení daně, a fin.úřad požadoval pouze velký TP, místo bydliště v Německu, od kdy tady bydlí a k jakému účelu auto užívají (soukromé , či podnikatelské účely). Teď si to samé vyřídili i na finančáku nového bydliště. Taky pouze s těmito doklady ( a už takhle fungují přes 5 let) a vše je zákonné.  Úsměv
Já se na to chystám během tohoto nebo příštího týdne, tak potom napíšu (doplním) i vlastní zkušenost.

A samozřejmě ušetřím na přepisu auta a placení dražší pojistky v DE.  Úsměv
   
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Červen 10, 2013, 08:08:28 pm »

Díky za zprávu a určitě dej prosím vědět, jak to dopadlo.
Že k přihlášení auta k dani není třeba přehlašovat sem vůz, to už indicie naznačovaly dlouho, jiný uživatel pak ale líčil, jak ho na úřadě při pokusi prihlásit k dani zde nepřihlášené auto vyprali.
Tak by bylo zajímavé vědět, zda to v některé spolkové zemi (které?) prakticky prošlo.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
gabriela39



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #2 : Červen 13, 2013, 11:59:46 am »

Zdarvim vas.Tak byvam v Mnichove a  s platenim KFZ Steuer fungujem uz druhy rok.Auto je prihlasene na Slovensku.Na financnom potrebujes vyplnit jeden formular ktory ti daju a technicak a hotovo.Do tyzdna mas ucet doma.Tu takto funguje vacej ludi co ja viem a nikdy nebol problem.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #3 : Červen 14, 2013, 01:02:49 am »

Já byl na FU dnes.Žádný problém, žádné zbytečné otázky, jen velký TP a místo bydliště jak psal výše kolega. Ani si nevšimla, resp. jí bylo úplně jedno, že držitel vozidla je "jakási s.r.o." z ČR... Je jim to prostě úplně fuk, KFZ-Steuer vystaví na auto dle české SPZ a hotovo. Dokonce mne nabízela, zda chci na dobu neurčitou, do konce letošního kalendářního roku nebo na jeden rok ode dneška.
 Akorát jediné co ode mne požadovala - chtěla v českém TP ukázat prstem hmotnost, emise, Co2 a takové ty věci Škleb Škleb Škleb
Doporučuji zaplatit Kfz-steuer všem co podávají na Finanzamt Jahreslohnabrechnung. Bez zaplacené KFZ-steuer by si nikdo neměl uplatnit ani jeden jediný ujetý kilometr a některé Finanzamty si toto kontrolují jako první (někdy i jako jedinou položku) v žádosti o vrácení části daně z příjmu.

P.S. Ona dáma na FÚ tady v Erdingu mi dnes také vysvětlila, že od VI/2014 bude pravděpodobně celá agenda týkající se přihlašování a placení KFZ-steuer přecházet na Zollamt, což pro všechny "nové platiče" pravděpodobně bude již ne tak pohodlné ve srovnání s dneškem, kdy si člověk odskočí na 15 min na FÚ...
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #4 : Červen 14, 2013, 01:05:06 am »

ještě malá poznámka - oproti kolegovi z Mnichova já nemusel vyplňovat vůbec nic, dokonce žádný podpis!!
Zaznamenáno
manila



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #5 : Červen 14, 2013, 06:58:08 pm »

Mozete mi prosim povedat dokedy od nahlasenia pobytu musim nahlasit aj KFZ Steuer? kontroluje to aj niekto? moj znamy mi tvrdi ze je tu uz 6 rokov a nic neplati a v pohode jazdi na SK znackach. Na aute moc nejazdim, akurat nemecko-slovensko.
« Poslední změna: Červen 14, 2013, 06:59:48 pm od manila » Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #6 : Červen 14, 2013, 09:57:42 pm »

V jiné sekci už toho bylo na toto téma napsáno dost. Já odpovím co vím. Dle něm.předpisů je povinen platit KFZ-steuer každý, kdo je v DE přihlášen k pobytu a používá zde auto i jako soukromá osoba. Bez ohledu na národnost, občanství, důvod pobytu, délku pobytu, SPZ na autě atd... Tato daň se přihlašuje ke konkrétnímu autu, ne k osobě řidiče!
Při silniční kontrole policie toto kontroluje (moje vlastní zkušenost) - pokud jim v počítači v autě vyjede tvoje jméno s německou adresou pobytu, mohou se ti aktivnější ptát jestli máš zaplaceno. Pokud přiznáš, že ne, ohlásí to tvému Finanzamtu. Jediná možnost jak se z toho v moment silniční kontroly vyvléknout je, že máš auto, které není v malém TP psané na tebe. Řekneš, že ho máš půjčené na 3-4 dny od otce, bratra, firmy apod. a že ho vezeš o víkendu zpátky do Čech. No a teď nastupuje rozdílný přístup policie - většinou to sežerou nebo tu výmluvu dál neřeší a jedeš dál (a jezdíš třeba 6 let jak tvůj známý), anebo to dají do počítače i s SPZ, aniž by ti o tom řekli, a příště se ti vysmějí, v nejhorším případě, na malém městě třeba, si tě zapamatují a to už budeš finanzamtu doplatit vše, asi i zpětně.

Závěrem - jde jen o silniční kontroly. Německý Finanzamt  žádnou aktivitu sám o sobě proti neplatičům nevyvíjí - eventuálně jen při kontrole tvého daň. přiznání - nárok na odpočet daní (viz výše).
 
P.S.  celou dobu se tu bavíme o 100 - 250 Eurech za rok (podle motoru a emisí). Což je 8-20 E měsíčně. Zhruba 2 až 4 piva  Škleb Škleb... Stojí ty problémy za to dát si o 2 piva méně? Já osobně jim těch 250 dám a můj Steuerberater mi to několikanásobně díky tomu vytáhne zpátky a mám klid. Ale to už je každého osobní věc...
Přeji všem hezký večer
Zaznamenáno
hanaska



Karma: 1
Příspěvků: 18


« Odpověď #7 : Červen 15, 2013, 06:39:58 pm »

Děkujeme za tip... potvrzuji přihlášení KFZ Steuer... auto zůstalo na českých papírech a pouze jsme se přihlásili  k dani s velkým techničákem, byly jsme tam včera... takže děkujeme za tip a za spoustu ušetřených euráčů za německou pojistku...
Zaznamenáno
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #8 : Červen 16, 2013, 06:14:51 pm »

Este by ma zaujimalo, ci v CZ/SK je potreba tu dan stejne platit, takze dva krat.
Alebo sa jej oni zrieknu ked ma clovek pobyt v zahranici?
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #9 : Červen 16, 2013, 08:24:27 pm »

Nevím jak v Sk, ale v ČR mají povinnost platit silniční daň pouze osoby používající auto k podnikání v ČR, respektive se platí silniční daň pouze za auto, které jsi vložil do majetku firmy.
Zaznamenáno
kvita



Karma: 0
Příspěvků: 3



« Odpověď #10 : Červen 17, 2013, 03:09:18 pm »

Chci se zeptat, musím i přesto auto přihlásit i když mám pořád trvalý pobyt v ČR a tady jsem jen přihlášená k pobytu, protože tu pracuji, ale přesto jezdím domů do Čech? Nebo se nebere ohled na trvalý pobyt? Díky moc
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #11 : Červen 17, 2013, 05:15:35 pm »

Němcům je podle mě úplně jedno jestli tady máš "jen" pobyt kvůli práci. Jinými slovy, myslím si, že oni nerozlišují různé druhy pobytu, pro ně máš trvalý pobyt v Německu, protože jsi se tady k pobytu přihlásila na radnici. Určitě k tomu tady najdeš někde vlákno, kde toho byla popsána již spousta.
Co se týká placení KFZ-steuer: jim je úplně jedno, že máš nahlášený pobyt i v ČR. A to, že jezdíš stále do Čech asi taky nikoho nezajímá, tam jezdíme víceméně všichni, to na zaplacení německé silniční daně taky nemá vliv. Jediná vyjímka jsou tuším pendleři, kteří prokazatelně každý den opustí Německo.
Zaznamenáno
TomFr



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #12 : Červen 17, 2013, 06:20:49 pm »

Dotaz: pomůže mi zaplacení KFZ Steuer k parkovací kartě? Tu mi paní při nahlašování změny bydlištěodmítla dát právě kvůli český SPZ, u přítelkyně s autem na německejch značkách nebyl problém... Díky. Tom
Zaznamenáno
dochloite



Karma: -12
Příspěvků: 92


« Odpověď #13 : Červen 17, 2013, 08:38:39 pm »

Zdravim, dnes jsem zkousel prihlasit kfz steuer na fin. v Konstanz Baden-Wurt. a bylo mi vedoucim oddeleni receno ze nic takoveho nelze pokud nemam nem. znacky atd. Muzete prosim kdo uz s tim ma osobni zkusenost na zaklade jakeho zakona atd. muze byt ceske auto prihlaseno k placeni kfz steuer? Popr. jaky formular jste vyplnovali resp. nejake blizsi info ale pouze s konkretnim odkazem na zakon potazmo pragraf ktery by se dal pouzit jako presvedcivy argument pro uredniky z finanzamtu?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #14 : Červen 18, 2013, 09:05:48 am »

dochloite: pak přijde na to, co je tvým cílem.
Většínou to podle mne primárně není zaplatit daň, ale nebýt popotahován.

Pokud Tě k té dani nechtějí přihlásit, zkus z nich vymámit písemné vyjádření. Tady v Mnichově mi chlap kdysi tvrdil, že pokud auto v cizině nepatří mně a zde pobývá jen dočasně, neexistuje žádný podklad pro daňovou povinnost. Možná to u tebe vidí podobně - pak jen potřebuješ onen písemný canc, se kterým pak budeš mávat na policisty.

Kdyby nechtěli vydat vyjádření jen tak, zkusil bych to oklikou - napsat jim doporučený dopis, ve kterém uvedeš všechny své údaje a kdy ses pokoušel k dani přihlásit - oni budou muset něco odpovědět a měli by tam nějak popsat, proč tě hnechtěli přihlásit. To by pak také mělo stačit jako podpůrný důkaz => proč někomu pod tlakem nutit daň, kterou nechce?

Dotaz: pomůže mi zaplacení KFZ Steuer k parkovací kartě? Tu mi paní při nahlašování změny bydlištěodmítla dát právě kvůli český SPZ, u přítelkyně s autem na německejch značkách nebyl
To spolu nemá nic společného - také to tak máme a nejsme sami (Mnichov)...leda by auto bylo tvoje a oni se nějak zvlášť zasekávali na tom, že ho sem nemáš přehlášeno.
Cizí značky ale primárně problémem nejsou - u nás (auto je v ČR hlášeno na třetí osobu) stačilo vzít ssebou pro jistotu oba techničáky a vyjádření majitele vozu, že nám ho dává k dispozici. Značky ani daň v tom případě nikoho nezajímaly.
Nevím sice, zda je tvůj vůz psán na Tebe, ale přijde mi, že je to osobní kapric tvé "paní" nebo neoprávněná specialita jejich úřadovny. Být tebou, zažádal bych znova a tvrdil, že nic takového není nutno ani nikde psáno, jinak at ti dokáží opak, nebo zavolají vedoucího oddělení...
« Poslední změna: Červen 18, 2013, 09:12:53 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München