Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en

Stran: 1 ... 92 93 94 95 96 [97]   Dolů

Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 3216594 krát)
jirike
Host
« Odpověď #1440 : Prosinec 19, 2018, 01:28:38 pm »

Smích Smích Smích Smích
Zaznamenáno
88barbie

« Odpověď #1441 : Prosinec 19, 2018, 06:04:58 pm »

Škleb
Zaznamenáno
janabbb

« Odpověď #1442 : Říjen 31, 2019, 07:02:06 pm »

Myslím, že každé má něco do sebe, život v Německu i v Česku. V Německu jsem byla téměř dva roky a je pravda, že při každé návštěvě ČR jsem se rozčilovala, proč tady nefunguje tohle a tamto, proč jsou v Česku všichni naštvaní a služby neprofesionální, ale... Na druhou stranu v Česku je prostě člověk vždycky tak nějak víc doma, hnedka ví, co se tady dělá a nedělá, jaké jsou zvyky a tak nějak sem víc zapadá, i se všemi těmi negativy. Proti tomu se tedy snažím trochu bojovat a nenechat se semlít blbou náladou, snažit se na lidi víc smát a tak, prostě změna začíná u každého z nás, ale je pravda, že třeba za volantem se mi to zatím moc nedaří, to je opravdu neuvěřitelný rozdíl  Smutek

každému bych doporučila, ať si zkusí žít nějakou dobu v zahraničí, dost to otevře oči a ideální je, když se člověk po čase vrátí do Česka, tak se snažit nenechat se semlít a "prosadit" ta pozitiva i u nás. I když je to tedy někdy boj, musím říct, že po několika měsících zpátky v Česku už hodně jedu v těch českých kolejích a už mě zase ani nic nepřekvapí ani nenaštve.  Škleb každopádně nejen v tom, že člověk zjistí, jak to chodí jinde, spočívá ta přidaná hodnota života v Německu, těch důvodů je spoustu.

Shrnula jsem výhody v článku https://jakdonemecka.cz/prace/proc-pracovat-a-zit-v-nemecku/

a na svém webu https://jakdonemecka.cz/ se snažím pomáhat se všemi otázkami ohledně života a práce v Německu  Úsměv

tak pokud by se někdo nemohl rozhodnout nebo ho něco konkrétního zajímalo, určitě se ozvěte, ráda pomůžu  Úsměv
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 92 93 94 95 96 [97]   Nahoru

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2015

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Autostop.sk | Autostop.pl

deutsch sprachkurs | tschechisch sprachkurs | ungarisch sprachkurs | schwedisch sprachkurs | chinesisch sprachkurs englisch sprachkurs | amerikanisches englisch sprachkurs | polnisch sprachkurs | französisch sprachkurs | serbisch sprachkurs | kroatisch sprachkurs | niederländisch sprachkurs | portugiesisch sprachkurs | dänisch sprachkurs | russisch sprachkurs | italienisch sprachkurs | finnisch sprachkurs | türkisch sprachkurs |