Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9873064 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #1380 : Březen 27, 2015, 08:59:49 pm »

He, dnes som bola nedobrovolne v metre svedokom jedného telefonického rohovoru, no, mladáj vedla mna hulákal do toho telefonu tak hlasno a zretelne, ze sa obcas nedalo nepocit, co rozprava.

Zjavne kecal s nejakou babou a pouzival na nu oslovenia ako "Scheißweib", hovoril jej veci ako "du sollst deine fleischliche Geluste beherrschen", Frauen mögen eher Arschlöcher" a podobné "perly" Škleb

Ako na Slovensku som teda nikdy nezažila, žeby bol niekto na verejnosti takto otvorený, najmä oslovenie "Scheißweib", akože som celkom nestíhala Škleb
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1381 : Květen 06, 2015, 05:03:01 am »

Něco o cem se jen spekuluje, v praxi..  Nevím co si myslet/Nerozhodný

https://www.stream.cz/adost/10005547-lentilky-nahled#nejnovejsi
Zaznamenáno
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #1382 : Květen 06, 2015, 11:33:26 am »

Hm a to je asi jen zlomek toho , co se provali. Ale v zasade, skoro nic z cukrovinek, co jsme pre dlety jako deti jedly, se dnes v Cechach neda srovnat a neni to vubec dobre. Kroutím očima
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #1383 : Květen 09, 2015, 09:59:15 pm »

Dnes som bola s ludmi, co robia dobrovolnu pracu pre inych, super atmosfera, toto som na Slovensku nikdy takto nezažila. Čerešničkou na torte hasičšký bál, fešní chlapi v uniformách, dobrá hudba, predtým podujatie pre deti ... to nikde na Slovensku nie je
« Poslední změna: Květen 09, 2015, 11:53:38 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #1384 : Květen 10, 2015, 09:06:56 am »

čo by nebolo,len si na také akcie nechodila.Stále fungujú,ale v menších mestách a mestečkách,kde sa komunita pozná a chce sa stretávať.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #1385 : Květen 10, 2015, 12:15:27 pm »

nanuk, neviem, možno, ale čo mám známych v tých menšách mestách, mestečkách, neviem o takom, žeby sa dialo. Každopádne, mala som včera z toho veľmi dobrý pocit, to je všetko.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1386 : Květen 11, 2015, 11:21:17 am »

Nanuk ano, taky vim v ČR o mnoha akcich tohoto druhu...
A ucastnime se obcas i dnes. ..

Trosku z jineho soudku...
Mam zakazku v Pullach, tedy ne prilis daleko a !!...
Cestou jsem dnes rano potkal 3 auta s nemeckou SPZ a CESKOU VLAJECKOU....
Jak me bylo lito, ze sem si ji v Kauflandu v ČR o vikendu taky nekoupil.

Zase jsem byl jednou na sve krajany velmi velmi hrdy... Úsměv
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #1387 : Květen 11, 2015, 01:26:20 pm »

Jirike, dokedy sa tu budete takto izolovat, kricat, my sme hrdi Česi/Slováci, atd?
(vieš, im je z duše ukradnutý nejaký náš hokej , vieš o tom)

ja na to hrdá nie som, ja prezentujem moju vlast radšej inak ...

ale napokon, je to tvoje rozhodnutie, ja som tolerantná dosť, takže ak chce niekto celú svoju existenciu v štáte, ktorý mu "podal ruku" tráviť tak, že sa zámerne izoluje v štýle: "my Česi - oni Nemci", tak prosím ... ale ja taká nie som, Nemecko je moja druhá vlasť, mám rada tak Nemcov, ako aj iné národnosti, co sa tu premelu, niektore su mi blizsie, niektore dalej, ale sme tu jedna velka rodina Europania a len tak môžeme smelo kráčať cestou do budúcnosti, nie ako oddelené separované skupiny, ktoré každá má iný ciel a smer, ale SPOLU, ako Europania, ako Ludia a až potom Nemci, Česi, Slováci, Chorváti atd ...

takže asi takto ... a hovorím to hrdo a hlásim sa k tomu, som tak hrdá Slovenka, potomok krajiny Velkej Moravy ako i Nemka, ktorá prijala pohostinstvo v krajine, kde smie žiť, pracovať, mať priatelov, proste realizovať svoju existenciu a za to je Nemecku a Nemcom vďačna ... lebo samozrejmé to nie je, že smieme bývať a pracovať ... a je dobre, keby si toto uvedomili aj ostatní .. a podla toho sa zariadili a správali, ako hostia v tejto krajine, ktorej aj cosi dlzime, nie ako drzí nespratní nedvacníci

Prajem všetkým pekný a nádherný slnečný májový deň!
« Poslední změna: Květen 11, 2015, 02:40:43 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #1388 : Květen 11, 2015, 01:39:18 pm »

Jirike, dokedy sa tu budete takto izolovat, kricat, my sme hrdi Česi/Slováci, atd?
(vieš, im je z duše ukradnutý nejaký náš hokej , vieš o tom)

ja na to hrdá nie som, ja prezentujem moju vlast radšej inak ...

ale napokon, je to tvoje rozhodnutie, ja som tolerantná dosť, takže ak chce niekto celú svoju existenciu v štáte, ktorý mu "podal ruku" tráviť tak, že sa zámerne izoluje v štýle: "my Česi - oni Nemci", tak prosím ... ale ja taká nie som, Nemecko je moja druhá vlasť, mám rada tak Nemcov, ako aj iné národnosti, co sa tu premelu, niektore su mi blizsie, niektore dalej, ale sme tu jedna velka rodina Europania a len tak môžeme smelo kráčať cestou do budúcnosti, nie ako oddelené separované skupiny, ktoré každá má iný ciel a smer, ale SPOLU, ako Europania, ako Ludia a až potom Nemci, Česi, Slováci, Chorváti atd ...

takže asi takto ... a hovorím to hrdo a hlásim sa k tomu, som tak hrdá Slovenka, potomok krajiny Velkej Moravy ako i Nemka, ktorá prijala pohostinstvo v krajine, kde smie žiť, pracovať, mať priatelov, proste realizovať svoju existenciu a za to je Nemecku a Nemcom vďačna ... lebo samozrejmé to nie je, že smieme bývať a pracovať ... a je dobre, keby si toto uvedomili aj ostatní .. a podla toho sa zariadali a správali, ako hostia v tejto krajine, ktorej aj cosi dlzime, nie ako drzí nespratní nedvacníci

Prajem všetkým pekný a nádherný slnečný májový deň!

Fakt joo? Smích Tak navrhni,aby priste tedy hrali na MS namisto Nemcu proti Cechum uz jenom Evropane proti Evropanum a budou mit stejny dresy, aby se to nekterych "vdecnych" nedotklo.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1389 : Květen 12, 2015, 05:18:09 am »

Jirike, dokedy sa tu budete takto izolovat, kricat, my sme hrdi Česi/Slováci, atd?
(vieš, im je z duše ukradnutý nejaký náš hokej , vieš o tom)

ja na to hrdá nie som, ja prezentujem moju vlast radšej inak ...

ale napokon, je to tvoje rozhodnutie, ja som tolerantná dosť, takže ak chce niekto celú svoju existenciu v štáte, ktorý mu "podal ruku" tráviť tak, že sa zámerne izoluje v štýle: "my Česi - oni Nemci", tak prosím ... ale ja taká nie som, Nemecko je moja druhá vlasť, mám rada tak Nemcov, ako aj iné národnosti, co sa tu premelu, niektore suz mi blizsie, niektore dalej, ale sme tu jedna velka rodina Europania a len tak môžeme smelo kráčať cestou do budúcnosti, nie ako oddelené separované skupiny, ktoré každá má iný ciel a smer, ale SPOLU, ako Europania, ako Ludia a až potom Nemci, Česi, Slováci, Chorváti atd ...

takže asi takto ... a hovorím to hrdo a hlásim sa k tomu, som tak hrdá Slovenka, potomok krajiny Velkej Moravy ako i Nemka, ktorá prijala pohostinstvo v krajine, kde smie žiť, pracovať, mať priatelov, proste realizovať svoju existenciu a za to je Nemecku a Nemcom vďačna ... lebo samozrejmé to nie je, že smieme bývať a pracovať ... a je dobre, keby si toto uvedomili aj ostatní .. a podla toho sa zariadili a správali, ako hostia v tejto krajine, ktorej aj cosi dlzime, nie ako drzí nespratní nedvacníci

Prajem všetkým pekný a nádherný slnečný májový deň!

A me je uplne stejne ukradnuty jejich (nemecky) fotbal... Mrknutí
Ale na nemecke symboly a vlajecky a troubeni se pri mistrovství usmivam...
Presto se nikdo nijak neizoluje a dokazeme se o tom hezky bavit a zasmat...
Jak reprezentujes svoji vlast a sve krajany a jak ukazujes svou hrdost tady vidim kazdy den... Smích
A nedivil bych se, kdyby se za Tebe hambili Tvy krajane...

Me zadnou ruku nikdo nepodal, vse jsem si odmakal svyma rukama a jsem na to hrdy...
Platim jako vetsina pracujicich do systému,  ktery me to vraci nebo jednou vrati v podobe urciteho servisu, at uz na stari, u lékaře,  nebo v podobe hezke silnice...
Pracuji tady, bydlim tady, ale porad jako Čech s ceskou rodinou...
Svuj respekt jsem si vybudoval a i na to jsem hrdy, stejne jako na svoji pozici a to jak me tady berou...

U Tebe je to jinak, vdala jsi se sem. Ja to chapu, respektuju, i Tvuj odlisny pristup, ktery je spojenim dvou odlisnych rodin pochopitelny, ale nenacham si ho od nikoho vnucovat Mrknutí

Zacni neco delat, necemu se zacni věnovat,  misto toho co tady denne predvadis...
A co dokazes udelat a jak prekroutit, blby vlajecky na aute a ten hloupy proslov k tomu...
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #1390 : Květen 12, 2015, 12:47:44 pm »

Jejda, wau, to si mi teda dal, český pepíku, normálme zírám  Škleb

Ty si informovaný lepšie ako NSA, tuším, presne vieš, koľko som tu každý deň a vieš, ako a prečo som prišla do Nemecka, máš presný prehľad o tom, čo cez deň robím, kde sa držujem a na čo myslím ... wau, ma ucta, fakt padám pred tebou na zadok, že aký si pán úžasný a jedinečný, že vieš o mne veci, ktoré nevie nikto iný a tuším ani ja  Smích Škleb

Nevlastníš náhodou nejakú tu Drone?   Mrknutí
Wau, že ti stojím za pozornosť natoľko, aby si ma špehoval?  Škleb Smích Co???

Tak sa maj pekne hrdý český jiríku pepíku a nezabudni si nabudúce zasa kopnúť, nech ti je lepšie aj tvojej malej umastenej upachtenej čecháčkej dušičke  Škleb Šok
« Poslední změna: Květen 12, 2015, 12:50:20 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1391 : Květen 12, 2015, 01:46:27 pm »

Jirike, dokedy sa tu budete takto izolovat, kricat, my sme hrdi Česi/Slováci, atd?
(vieš, im je z duše ukradnutý nejaký náš hokej , vieš o tom)
ja na to hrdá nie som, ja prezentujem moju vlast radšej inak ...
ale napokon, je to tvoje rozhodnutie, ja som tolerantná dosť, takže ak chce niekto celú svoju existenciu v štáte, ktorý mu "podal ruku" tráviť tak, že sa zámerne izoluje v štýle: "my Česi - oni Nemci", tak prosím ... ale ja taká nie som, Nemecko je moja druhá vlasť, mám rada tak Nemcov, ako aj iné národnosti, co sa tu premelu, niektore suz mi blizsie, niektore dalej, ale sme tu jedna velka rodina Europania a len tak môžeme smelo kráčať cestou do budúcnosti, nie ako oddelené separované skupiny, ktoré každá má iný ciel a smer, ale SPOLU, ako Europania, ako Ludia a až potom Nemci, Česi, Slováci, Chorváti atd ...
takže asi takto ... a hovorím to hrdo a hlásim sa k tomu, som tak hrdá Slovenka, potomok krajiny Velkej Moravy ako i Nemka, ktorá prijala pohostinstvo v krajine, kde smie žiť, pracovať, mať priatelov, proste realizovať svoju existenciu a za to je Nemecku a Nemcom vďačna ... lebo samozrejmé to nie je, že smieme bývať a pracovať ... a je dobre, keby si toto uvedomili aj ostatní .. a podla toho sa zariadili a správali, ako hostia v tejto krajine, ktorej aj cosi dlzime, nie ako drzí nespratní nedvacníci
Prajem všetkým pekný a nádherný slnečný májový deň!

A me je uplne stejne ukradnuty jejich (nemecky) fotbal... Mrknutí
Ale na nemecke symboly a vlajecky a troubeni se pri mistrovství usmivam...
Presto se nikdo nijak neizoluje a dokazeme se o tom hezky bavit a zasmat...
Jak reprezentujes svoji vlast a sve krajany a jak ukazujes svou hrdost tady vidim kazdy den... Smích
A nedivil bych se, kdyby se za Tebe hambili Tvy krajane...
Me zadnou ruku nikdo nepodal, vse jsem si odmakal svyma rukama a jsem na to hrdy...
Platim jako vetsina pracujicich do systému,  ktery me to vraci nebo jednou vrati v podobe urciteho servisu, at uz na stari, u lékaře,  nebo v podobe hezke silnice...
Pracuji tady, bydlim tady, ale porad jako Čech s ceskou rodinou...
Svuj respekt jsem si vybudoval a i na to jsem hrdy, stejne jako na svoji pozici a to jak me tady berou...
U Tebe je to jinak, vdala jsi se sem. Ja to chapu, respektuju, i Tvuj odlisny pristup, ktery je spojenim dvou odlisnych rodin pochopitelny, ale nenacham si ho od nikoho vnucovat Mrknutí
Zacni neco delat, necemu se zacni věnovat,  misto toho co tady denne predvadis...
A co dokazes udelat a jak prekroutit, blby vlajecky na aute a ten hloupy proslov k tomu...

Jirko, presne popsano, diky... Úsměv
Ja k tomu jen dodam ze se nehanbi za Jahodu jen krajane, ale i soucasni nekrajane z byvaleho Ceskoslovenska, tedy Cesi, tedy i ja - a nemyslim si, ze jsem zde nejaka vyjimka....  Mrknutí
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #1392 : Květen 12, 2015, 02:22:38 pm »

Jahodo, modli se! Modli se k tomu, aby  Britové v referendu hlasovali pro tebe( setrvání v Unii). Jinak Ty Evropanka budeš na svou Unii jen mlhavě vzpomínat. Ani slzy ti nepomůžou. Jestli odejdou Britové, tak se tenhle hnusopras(EU) sesype jak domino. Už aby to bylo!!!!!
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #1393 : Květen 12, 2015, 03:01:11 pm »

prečo si hento prenickovanec myslí, že jahoda sa niečoho bojí? Škleb Vyplazuji jazyk
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1394 : Květen 12, 2015, 07:33:27 pm »

Jejda, wau, to si mi teda dal, český pepíku, normálme zírám  Škleb

Ty si informovaný lepšie ako NSA, tuším, presne vieš, koľko som tu každý deň a vieš, ako a prečo som prišla do Nemecka, máš presný prehľad o tom, čo cez deň robím, kde sa držujem a na čo myslím ... wau, ma ucta, fakt padám pred tebou na zadok, že aký si pán úžasný a jedinečný, že vieš o mne veci, ktoré nevie nikto iný a tuším ani ja  Smích Škleb

Nevlastníš náhodou nejakú tu Drone?   Mrknutí
Wau, že ti stojím za pozornosť natoľko, aby si ma špehoval?  Škleb Smích Co???

Tak sa maj pekne hrdý český jiríku pepíku a nezabudni si nabudúce zasa kopnúť, nech ti je lepšie aj tvojej malej umastenej upachtenej čecháčkej dušičke  Škleb Šok

Kdo by taky cekal nejake vecne argumenty od Tebe, že ano Smích
Nevim co je NSA a rozhodne neni potreba na tech par informaci, co jsi tady o sobe sama napsala.
A jelikoz prispivas a komentujes vse (i kdyz vetsinou zcela mimo tema) clovek ma prehled kdyz si to tady projede za 5min u kafe... Smích
Teda v normalni dny. Dny kdy si zapomenes vzit prasek, nestihnu ani za 20min Mrknutí

Dekuji za prani, taky se mej hezky slovenska vcelko  Smích s velkou slovensko-nemeckou, prazdnou a tupou dusou...  Polibek
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München