Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9822371 krát)
jirike
Host
« Odpověď #1185 : Červen 24, 2014, 05:49:17 pm »

Ano Lukaso, je to des. Mohl by si takhle pokracovat takrka do nekonečna a porad by to bylo malo protoze dalsi statisice lidi kteri sve zkusenosti a pribehy nikdy nezverejnili.
Podvody a bezpráví a nefunkcni justice a policie a zakony derave jak sitko...
Funkcni jen pro toho kdo umi hledat mezery v nich...
Odvolani a spravedlnost zadna...
Ne kazdy ma zaludek jit do Cernych ovci, nebo jinych poradu a jak si sam videl ani to nepomuze...
Vsichni to vedi, vsichni jednaji a nic se nedeje...
Nasledujici pribeh za tim zminenym je taky zajimavej.
Nikdo me nevyvrati ze neslo o umysl...
Od zacatku do konce to bylo rezirovane tak aby ty lidi o ty prachy prisli a nekomu zustali v kapse... A policie to odlozila protoze to vidi jinak... Kocourkov.
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #1186 : Červen 24, 2014, 08:52:08 pm »

ano přesně. nevíš zda také takto vysílají v německu pořady jak se okrádaji ldi a nikdo s tím nic nedělá? třeba jak tam policie řekne, že se to odložilo apod? nemyslím nějakou velkou kauzu to se určitě děje všude, ale prostě evidentní do očí bijící běžní podvodníci, přesně jak píšeš. děkuji
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1187 : Červen 24, 2014, 09:05:18 pm »

Lukaso: napr. Ein Fall für Escher (MDR), ale nevim , jestli uz to neskoncilo, Pak napr. Akte na Sat 1, tam taky obcas neco pranyruji, pak na RTL -  porad Extra, VOX -Spiegel.
Vsechno  je vysilano 1x v tydnu. Az na toho Eschera to ale neni jen vyhradne kritika neceho, i kdyz se tam casto vysyktuje. Jinak, ze by tady vysilali neco podobneho jako Cerne ovce, tedy kazdy den, mi neni znamo.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1188 : Červen 24, 2014, 10:29:39 pm »

ano přesně. nevíš zda také takto vysílají v německu pořady jak se okrádaji ldi a nikdo s tím nic nedělá? třeba jak tam policie řekne, že se to odložilo apod? nemyslím nějakou velkou kauzu to se určitě děje všude, ale prostě evidentní do očí bijící běžní podvodníci, přesně jak píšeš. děkuji

Ale oni jsou svinarny i tady, to urcite ano, ale budou to ojedinele kousky, ktere dopadnou tak jak maji a to tak, ze dotycny lotr jde za katr a pak uz si ani neskrtne...

Zhovadilosti ve stylu staleho zakladani a naslednych likvidaci bankrotujicich s.r.o.cek, stale jednou a stale bohatsi osobou, nebo internetovych obchodu rozesilajicich kus cihly klidne vlastnici dalsi a dalsi e-shopy, nebo svinarny v Cernych ovcich...

Vzdyt je toho denne tolik ze i media si vybiraji co z toho vseho je nejzajimavejsi aby se do zprav veslo i neco jineho...
Vsechny noviny jsou denne zaplavou dalsich a dalsich svinaren nad kteryma zustava rozum stat...

Vzdyt ani tady nemuze byt clovek klidny, kdyz ma v ČR rodinu, aby si do neceho nenabehli rodice a nebo naopak v mem pripade dospivajici deti...

At je u koryta kdokoli, za celych 25let je to cim dal stejny...
Zakony stejne derave. Justice tim padem stejne bezzuba...
Vse stale nahrava vic smejdum nez poskozenym...
A opravdu velci hraci se az na par vyjimek za katr proste nikdy nedostali...
A vse konci stejne jako ze se nepodarilo prokazat umysl, nebo byl spatne zvolen postup, nebo jina chyba vysetrovatelu...
A velke ryby jako vzdy uplavali.

Do obrany zkrz justici si dnes v ČR pusti jen blazen, nebo nekdo bohaty a nebo nekdo kdo uz nema co ztratit...
Normalni obycejny clovek ale nemuze...

A i proto jsme tady...
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #1189 : Červen 25, 2014, 11:49:34 pm »

PŘESNĚ SI TO NAPSAL. neustálej strach.
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #1190 : Červen 25, 2014, 11:53:27 pm »

prostě zásadní je to jak si psal. podvodníci se najnou všude to je samozřejmé, přirozené, ale co je zásadní je to, že toto jednání se musí stíhat. prostě není možné aby to někomu fungovalo několik let, aby si z toho postavil barák, aby měl miliony a aby se druhým smál jak v tom tzv umí chodit a coi, policie, financak s tim nemoh nic delat. to je proste kocourkov.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1191 : Červenec 02, 2014, 09:44:49 am »

http://www.novinky.cz/muzi/337776-bez-prostredku-se-vydavaji-do-sveta-na-zkusenou-domu-smi-az-po-trech-letech.html

Kdyz jsem je pred lety videla poprve, tak jsem na ne taky koukala jak na zjeveni.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1192 : Červenec 02, 2014, 05:09:20 pm »

Pekna tradice  Úsměv
Ja uz ji znam jen z pohadek...

Ale zas nam vznikaji nove tradice Mrknutí
Bez prostredku, bez vzdelani, na socialku a na vzdy...
Jeste tam patri bez nemciny, ale to si ja nemuzu dovolit napsat... Smích
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1193 : Červenec 02, 2014, 05:46:07 pm »

 Smích  BINGO !!!!!!  Škleb
« Poslední změna: Červenec 02, 2014, 05:47:35 pm od Hair » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1194 : Červenec 03, 2014, 05:34:55 am »

K předchozímu tematu ještě článek  Nevím co si myslet/Nerozhodný

http://m.novinky.cz/articleDetails?aId=340799&sznu=TyVsK10FBlzBZVJ8
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1195 : Červenec 26, 2014, 01:50:14 am »

Ono nic neni jen ruzove. Taky ziji v Bavorsku, vim samozrejme proc a proc ne v CR, ale zapory se najdou i tady.
Obecne nemuzu potvrdit to pousteni pres prechod s usmevem. Muj dojem je, ze Nemec se stara sam o sebe a na ostatni v prvni rade kasle. To se nejlepe ukazuje v dopravnich prostredcich - ze nekdo pusti starsioh nebo tehotnou sednout, je naprosta vyjimka. Pomoci do schodu a ze schodu s kocarkem... Spis je to tak, ze "ja mam pravo, ja muzu, a ty mi muzes taky, co vlastne chces?".

Na druhou stranu je v Nemcich vice zakorenena poslusnost k autorite a zakonu...z toho prameni ten relativni poradek. Take z toho ale plyne urcita stadnost.

Na druhe strane jsou lide k sobe zdvorilejsi, clovek pozdravi prodavacku u pekare, on apopreje pekny den take...

Veci jaksi "funguji". Clovek napise dopis nebo mail na urad a zpravidla dostane odpoved, nebo doknce druha strana ucini rovnou prislusny dalsi krok smerem, kterym clovek potrebuje...posle potvrzeni apod. V CR mi prijde, ze bez osobni pritomnosti ci trikrat overene plne moci nejde nic.
V DE muzu smlouvu vypovedet mailem...v CR by se mi poskytovatel vysmal.

Nemci se take primarne nepokousi nekoho ochcat a necekaji, ze budou ochcani oni. V CR denni riziko s tim, ze pripadne bude ocernovan ochcany ("nemel byt blbej..."). To neznamena, ze clovek nikde nenaleti, zatim to ale je relativne novy element a myslim, ze prameni spis z vnejsich vlivu...z koncin nasim smerem.
Protoze mira zneuziti je relativne nizka, lze uzavirat, menit  avypovidat smlouvy telefonem, faxem, mailem... Samozrejme jen do doby, nez se zneuzivani rozmuze natolik, ze prevazi nad vyhodami takove jednoduchosti.

Dalsi veci je vymahatelnost prava. Pravo a soudy funguji...clovek ma sance se jeste za zivota domoci nahrady ci vyroku soudu. Na druhe strane to znamena, ze se jednmu mnohem rychleji stane, ze bude zalovan sam...z aurazku, zpusobenou skodu, hluk... Kazde pako se bude citit urazeno posunkem nebo ne dvakrat neutralnim vyrokem, pujde podat trestni oznameni a zadat odskodne. Zivot bez pojisteni soukrome odpovednosti za zpusobenou skodu povazuje Nemec za hazard podobny ruske rulete. V CR jsem o tom do te doby nikdy neslysel. Kolega v praci - kdyz jsem se mu kdysi priznal, ze takove pojisteni nemam - nutil slibit mu, ze ho pujdu uzavrit Mrknutí
Humorna byla ta manie vysisovavani domu z Google Street View. Vymazane jsou cele cinzovni domy a ve vilovych ctvrtich jsou fotky vic sede nez jakekoliv jine...
Spis nez kde jinde se stane, ze nekdo vytahne proti jakemukoliv rozhodnuti nebo skutecnosti do pravnickeho boje...to samozrejme muze byt vyhoda - jde to, kdyz je potreba - ale na muj vkus je hranice, kdy se nekdo citi dotcen cinnosti druheho velmi, velmi nizka.

Pro zivot s detmi je zde prostredi opravdu prijemne: maminy se potkavaji, sdruzuji, pomahaji si...v CR se zda, ze spis kope kazda za sebe. S detmi se da zajit doparku, roztahnout tam deku...zem v parku se nesklada jen z psich pozustatku. Jiste, Mnichov je asi zelenejsi, nez jina mesta...ale je to prijemne.

Ten "bordel"a korupce mi prijde, ze je v Nemecku mimo uroven, na ktere se pohybuje bezny obcan. Korupce jiste je, ale v politice, velkych rozohdnutich, financovna politickych stran...ale ne v kazdodennim zivote. Neprijde mi, ze by se clovek bez uplatku nedostal k pudnimu bytu nebo k zakazce pro verejneho zadavatele. V CR se clovek / ze zkusenosti / nejdrive setka s nastavenou dlani. A ruka ruku myje...

To by snad stacilo. Je to utrzkovite, zadny roman, ale asi tak nejak.

Výborné napísané, tiež by som sa pod to mohla "podpísať" (takmer)

Dodám len pár svojich postrehov:

1. Ochota Nemcov pomôct:
V Bratislave som odpadla na obrovskej zastávke plnej ľudí (po odbere krvi)
a nikto sa ani nepohol, aby mi pomohol. V Mníchove som spadla na chodníku a pomaly som sa zbierala, aby som si bola istá, že nič nebolo zlomené a zrazu ide okolo mňa mladík so slúchatkami a pýta sa, či nepotrebujem pomoc.

Tu sa mi nespočetne krát stalo, že keď som niečo hľadala, niekto sa mi prihovoril, či nepotrebujem pomoc, či niečo hľadám. Je to príjemný pocit.

2. Kým v mojej rodnej Bratislave zastavajú aj každý kúsok zelene, ktorý sa len niekde naskytne, najlepšie nejakou totálne hnusnou opachou ala nákupné centrum a Bratislavčania chtiví zelene si v strede mesta nemajú kam vyjsť, všimla som si, že v Mníchove je nejaký ten kúsok zelene na každom "kroku", a k tomu väčšinou aj nejaké miniihrisko pre deti, takže ak mníchovská manička vyjde z domu, o chvílu sa "potkýňa" o nejakú zeleň a ihrisko.

3. To púšťanie na prechode: mňa väčšinou pustia (aj keď úsmev som pritom ešte nezaregistrovala). Ešte sa mi nestalo, že nie. Väčšinou aj zastanem, nechcem sa im trepať do jazdy a oni zastavia a ukážu mi, že mám prejsť. A čo sa týka toho MHD: no, ja som už mala tú drzosť, že som občas sama požiadala nejakých mladých, aby sa postavili, keď nastúpil nejaký starší človek alebo invalid. (Samozrejme, v prípade, že som im sama už nemohla ponúknuť moje miesto na sedenie.) Predtým som to robila aj na Slovensku (občas), a väčšinou sa tiež postavili (ako tu), aj ked kadejako frfľali.

4. Autá a spôsob jazdy - mám pocit, že na Slovensku jazdia zvlášť bezohľadne, nejaké rešpektovanie predpisov, rýchlosti, akože načo? Človek musí dopredu rátať s tým, že ten druhý nedá prednosť, nevyhodí blinker, proste, že nebude jazdiť podľa predpisov. Tu sa tiež stane kadečo, ale jazdia predsa len ohľaduplnejšie.

5. Pokuty a policajti: na SK policajti skôr zvyknú zastavovať a dávať pokuty, v Nemecku skôr funguje foťák a radar (nevyznám sa sa v technických detailoch, tak neviem, ako sa tomu správne hovorí, Nemci to poznajú ako "Blitz"). K tomu: na Slovensku zvyknú policajti stávať na miestach, kde nejakú dopravnú značku poriadne nevidno a podobne, aby naťahali prachy za pokuty, žeby im išlo o nejakú bezpečnosť, nemám pocit.

6. posledná vec: ak Nemci nie sú s niečím spokojní, tak sa búria, idú na ulicu. Na SK len držia hubu a krok. A pokiaľ viem, tým búrením sa už viac krát čosi dosiahli a to nemyslím len pracovné štrajky, ale napr. iniciatívy proti tej či onej výstavbe ...
« Poslední změna: Červenec 26, 2014, 02:15:06 am od jesennavila » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1196 : Červenec 26, 2014, 07:45:35 am »

Amen.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1197 : Červenec 26, 2014, 08:04:06 am »

https://www.youtube.com/watch?v=wHlv7ead3mU
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1198 : Červenec 26, 2014, 11:48:10 pm »

I v Mnichove maji sve blazny na klinikach.
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/265118/potupa-vyhlasene-kliniky-v-mnichove-porodni-asistentka-podavala-zenam-heparin-na-redeni-krve.html
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1199 : Červenec 31, 2014, 11:37:10 am »

Citace: Diddi=12873.msg47668#msg47668 date=1406414890

otřesný. ..  Nevím co si myslet/Nerozhodný

A ke všemu co už bylo mnohokrát řečené bych pridal ještě znova i otřesne chovani nekterych bláznu tady na webu.
Nebudu uz jmenovat konkretne žádne skřítky ani Vily, ale doporučil bych temto ,,nemocnym" návštěvu nejakeho odborneho lékaře....
Schvalne jsem to od minuleho patku znova sledoval a me a nekolika dalsim lidem, kteří si dovolili kritizovat jednu nejmenovanou osobu... Nekdo pridava kazdy den cca 15 plusu na karmě... za což moc děkuji,  protoze jinak bychom meli asi uz -200 kazdy, protoze soubezne nekdo každý den cca 20 odebira...

No... Nemuzu nazvat dotyčnou/eho jinak nez blaznem  Smích

A timto se s Vama se všema loucim, ja si naordinoval mesic volna a uziju si ho i s 200 minusama  Smích Smích Smích Cago

PS: Jahodo zacni se chovat normalne Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München