Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9876699 krát)
Diddi
Host
« Odpověď #840 : Duben 04, 2014, 07:17:19 am »


Tak jeste zbyva, aby se ozvala jedna "dama" z vychodneho Slovenska s tim, ze to by od bratov Moravanov necakala.

http://bazonline.ch/ausland/europa/Das-Problem-der-oesterreichischen-Studenten-mit-den-Deutschen/story/20015951

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/ansturm-deutscher-studenten-oesterreichs-universitaeten-fordern-lastenausgleich-1870356.html

Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #841 : Duben 04, 2014, 01:53:52 pm »

Clovek by povedal,ze ludia na vysokych skolach budu inteligentnejsi a clovek sa toto docita...hruza....ale co mozu ti co nechcu v Brne slovakov?Len si piskat  Úsměv
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #842 : Duben 11, 2014, 12:01:14 am »

něco na odlehčení, sice to sem vůbec nepatří, ale je to borec... Palec nahoru

5 500 000 shlédnutí za 3 dny, Respekt!

https://www.youtube.com/watch?v=XYKwqj5QViQ
« Poslední změna: Duben 11, 2014, 12:02:25 am od petr69 » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #843 : Duben 12, 2014, 08:28:18 pm »

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10318067925-mein-kroj/


Doporucuji shlednout. Potesilo me, kdyz jsem videla, jak pratelsky a se smyslem pro humor Sudetsti Nemci reaguji na recesistu Duska, ktery byl nakonec vyhozen "diky" Cechovi Sinaglovi. Aneb poturcenec horsi Turka v praxi.
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #844 : Květen 08, 2014, 05:51:38 pm »

Dnes se šéf divil, že je málo práce. Upozornila jsem ho, že celá Evropa a kus světa slaví konec 2. světové. Divil se a řekl že chce taky slavit.Odpověděla jsem, co že by chtěl slavit, když válku pro...li. Ale stejně je to divné...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #845 : Květen 08, 2014, 06:58:14 pm »

Largoapassionata, i kdyz prohrali, tak prevazna vetsina jiste taky byla stastna, ze je konec valky. I oni trpeli. Ve valce vzdycky trpi obycejni lide.
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #846 : Květen 08, 2014, 08:03:20 pm »

Souhlas. Proto mi taky přijde divné, že tenhle svátek nemají.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #847 : Květen 08, 2014, 08:49:26 pm »

Oni uz  maji tolik svatku, ze by z nich vubec nevysli. Nejvic samozrejme v Bavorsku. To se nam coby zamestnavatelum zas az tak nelibi. Mrknutí Škleb
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #848 : Květen 09, 2014, 09:12:23 am »

Bohužel ne z Německa... Zablokováno Sony. Smutek
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #849 : Květen 09, 2014, 09:16:45 am »

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10318067925-mein-kroj/
Doporucuji shlednout. Potesilo me, kdyz jsem videla, jak pratelsky a se smyslem pro humor Sudetsti Nemci reaguji na recesistu Duska, ktery byl nakonec vyhozen "diky" Cechovi Sinaglovi. Aneb poturcenec horsi Turka v praxi.
Wou, Šinágl je opravdu dobrej. Německy to nemluví, ale ego a pocit oprávnění mluvit za všechny ostatní přítomné, ty jsou nezměrné.

Není také bez zajímavosti, jak je Německá policie vždy připravena chránit "pořádek". Što takaja Svoboda, Hauptsache Ordnung Úsměv
To bylo vidět už v devadesátých letech, když pucovali Klímu a kohosi z Novy, když neohlášeně zvonili o skutečných a domnělých nacistických zločinců...


Souhlas. Proto mi taky přijde divné, že tenhle svátek nemají.
Který národ by rád slavil svou porážku, jakkoliv byl zvířecký právě jeho režim?
Němci z toho mají pořád komplexy, které se mimo jiné projevují velmi přehnanou politickou korektností právě v této oblasti.
Navíc je to pořád spousta více či méně viditelných proudů s řekněme "konzervativním" zaměřením...
« Poslední změna: Květen 09, 2014, 09:27:04 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #850 : Květen 09, 2014, 03:10:05 pm »

Largoapassionata, i kdyz prohrali, tak prevazna vetsina jiste taky byla stastna, ze je konec valky. I oni trpeli. Ve valce vzdycky trpi obycejni lide.
Tak  Diddi, i když si tvých názorů vážím, musím svůj souhlas odvolat. Oni nebyli šťastní. Měli šílený strach, že to co natropili, se jim vrátí. Období nazirežimu je moje hobby (studovat, ne prožívat  Škleb ) a ti moji starouškové, se kterými jsem ještě v kontaktu, se shodli, že utíkali do americké zóny hlavně proto, že na amerických civilech se nestihli tak podepsat. Spousta Němců s koncem války spáchala sebevraždu. Ani to, čeho se dopustila Marta Goebbels, nebylo nijak výjimečné. Nezapomeň, že to byli prakticky všechno nacisté, aspoň v generaci dnešních  90 a víceletých. To, že byli všichni nazi, mi přiznal vlastně jenom jeden z nich, ale rozhodně mu věřím více, než takovým plkům jako: já jsem přece nebyla žádná nacistka, byla jsem jenom vedoucí u BDM... Nebo jak mi řekl můj nejcennější úlovek, skutečný živý esesák (teda nekompletní, chyběla mu noha, ale tetování mi s pýchou ukázal): já jsem nebyl žádný nacista, pro mě to byla jenom práce. Tvrdá, ale práce. Ten týpek celou válku honil partyzány v Jugoslávii. Ani s Němci mého věku si na tohle téma nepokecáš. Potkala jsem vlastně jenom dva. Kamarádka co byla 16 let v USA a nejspíš získala odstup a můj báječný homosexuální šéf, který kašle na konvence obecně.Ostatní se na tohle téma tváří jako při zánětu trojklanného nervu.
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #851 : Květen 09, 2014, 03:36:29 pm »

Který národ by rád slavil svou porážku, jakkoliv byl zvířecký právě jeho režim?
Němci z toho mají pořád komplexy, které se mimo jiné projevují velmi přehnanou politickou korektností právě v této oblasti.
Navíc je to pořád spousta více či méně viditelných proudů s řekněme "konzervativním" zaměřením...

Vidíš, a můj šéf by zrovna rád slavil. Dnes jsem mu hlásila Feiertag v Rusku. Rozčiloval se, že pořád někdo slaví a Německo, bez kterého by žádný konec války nebyl, nic
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #852 : Květen 09, 2014, 04:09:40 pm »

Sorry, Magda Goebbels, samozřejmě
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #853 : Květen 09, 2014, 04:33:51 pm »

LaP (budu Tvoje jmeno zkracovat, jestli dovolis Mrknutí)


Nevim, co Te vede k tomu, abys takto zevseobecnovala, ale mozna mi  das odpoved treba na tyto clanky dole.

Nejsem naivni, abych si ve svem veku nemyslela, ze spousta Nemcu skutecne za Hitlerem stala a byla o jeho politice presvedcena a samozrejme byla nestastna hlavne v dusledku prohrane valky.

 Ale prece neni mozne takto generalizovat. Ziju zde pomerne dlouho, take me zajima, mezi kym ziju, za koho jsem se vdala....

Ostatne, cast me rodiny po otci i matce jsou take Nemci. Treba muj prastyc ale rozhodne nacista byt nemohl, kdyz byl komunista.
Nediv se, ze se tvari, jak se tvari. Ti, kteri skutecne aktivne valku prozili, tech uz moc neni.Jednoho takoveho starecka take znam, je s nim dost legrace, je velmi vitalni, bojoval jako obycejny vojacek a byl nekde v zajeti v Cechach, tusim. To ale neni a nebyl nacista. To byl mlady kluk, kteremu bylo kolem 20 let, kdyz ho zatahli do valky, do te doby pracoval u svych rodicu na statku a mel jiste jine starosti, nez chodit nekam poslouchat kecy nacistu. Treba prohanet holky.Smích
Kdyz uz vedeli, ze valka je prohrana, tahali presto do valky deti, 16 lete kluky, myslis, ze to byli nackove? Kolik jim bylo, kdyz zacala valka?  Muj stryc o vlasek unikl narukovani v 16 letech, kdy museli do valky i deti a starci. Jmenovalo se to Volkssturm.
Neprijde mi moc fer, dnesni generaci pripominat neco, s cim ona naprosto nic nema spolecneho. Za sve predky nikdo nemuze. Napr. dedove meho muze oba padli ve valce, on se netvari, jako by mel zanet trojklanneho nervu, kdyz se ho na to zeptam,ale asi nevi, co by mi mel k tomu rict, kdyz je nikdy nepoznal.

Mam znameho, ktery zazil valku jako dite v Berline, vypravel mi, jak jeho spoluzaci ve skole umirali hlady, nerekla bych, ze nebyli stastni, kdyz valka skoncila a zacali litat Americani a shazovat misto bomb jidlo.

http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/cesi-uznali-zasluhy-nemeckych-antifasistu--496602
http://zpravy.idnes.cz/nemecti-antifasiste-hrdinove-na-obtiz-dxt-/domaci.aspx?c=A080423_121848_domaci_itu
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #854 : Květen 09, 2014, 04:46:17 pm »

Který národ by rád slavil svou porážku, jakkoliv byl zvířecký právě jeho režim?
Němci z toho mají pořád komplexy, které se mimo jiné projevují velmi přehnanou politickou korektností právě v této oblasti.
Navíc je to pořád spousta více či méně viditelných proudů s řekněme "konzervativním" zaměřením...

Vidíš, a můj šéf by zrovna rád slavil. Dnes jsem mu hlásila Feiertag v Rusku. Rozčiloval se, že pořád někdo slaví a Německo, bez kterého by žádný konec války nebyl, nic

To bych oznacila za recesi, cerny humor nebo tak neco.....v tom smyslu.To se asi neda brat vazne,ne? Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München