Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Dolů
 
Autor Téma: Nárok na německé občanství  (Přečteno 1817453 krát)
dannyho-partaci



Karma: -1
Příspěvků: 13


« : Prosinec 14, 2012, 04:47:24 pm »


Ještě jednou se velice omlouvám že otravuji,ale uplně jsem zapomněl na jednu otázku na kterou se snažím najít odpověd už pár let,ale vím že se to mockrát prý měnilo tak sám ted nevím.

Otazká se týká německého občanství pokud člověk chce třeba z českého občanství získat pouze německé tedy že by ten dotyčnej neměl dvojí i když je to výhodné,ale proto jsem narážel natu vojnu,takže o co mi vlastně jde zjistit...to že tenkrát člověk aby mohl získat obojí nebo hlavně pouze německé papíry kdyby člověk odevzdal čr papíry jak dlouho to trvá...předtím to bylo nějak po pěti letech a víc a ted jsem slyšel dokonce po třech letech,ale jestli se to zakládá na pravdě to už nevím..

Slyšel jsem něco o tom že díky EU má člověk šanci získat rychleji německé papíry než dřív kdy nato se muselo dlouho čekat a ještě dokazovat že ten dotyčnej vážně žil i pracoval v německu celou tu dobu a samozřejmě bez trestných činu spacháné v německu atd..nevím teda co člověk musí vše splnovat a nesplnovat a jak jsem psal asi se to fakt často mění.

Ještě jsem slyšel něco o tom že prý sportovci když jsou do německa třeba hráči co hrajou fotbal hokej nebo závoděj motorky že prý mohou německé papíry legálně získat hned a nebo si to dokonce nějak podplatit,ale to už fakt nevím jen vím že jsem to někde slyšel a nejsem si jistej jestli je to pravda a jestli lze třeba když někdo potřebuje mít německé papíry rychle jestli to jde nějak urychlit...samozřejmě pokud člověk třeba se domluví a umí ty věci co má že ano...ale pokud to splnuje tak si myslím že by to neměl být problém dostat i když v tomhle já jsem lajk proto se ptám.

Proč se nato vlastně ptám...už jsem to na jedno forum psal..můj známej dělá ted nevím jestli motorky nebo auta,ale je v tom dobrej a dělá to jako profík tedy není to jeho koníček,ale vydělává si tím...a proto by mě zajímalo jestli by měl nárok nato si změnit národnost tak rychle jak by on potřeboval...

Vím že třeba normální lidi co nesportujou že musej čekat ten limit co byl těch 5 let a ted nějak ty 3 nevím...ale každopádně nemaj šanci to mít hned nebo to podplatit a mít takhle rychle jako sportovci...možná se pletu,ale už mockrát jsem slyšel že to prej jde...pak tedy ale nevím jak se to dělá protože v německu jsou lidi co řeknou že to nejde a pak třeba chtěj dokazovat jestli tam člověk doopravdy pracoval nebo pracuje nebo jestli tam jen jezdil atd...v tomhle mám trochu guláš takže se předem omlouvám lidem jako je kleena doufám že neumřeš při čtení kvůli mě...

Díky moc a omlouvám se za tu dlouhou kuchařku co jsem zas napsal.
Zaznamenáno
Moguska



Karma: 0
Příspěvků: 2



« Odpověď #1 : Prosinec 15, 2012, 09:43:18 am »

Ahoj,
podle ustanoveni § 8 až 12 StAG muzes o nemecke obcanstvi pozadat az po 8 letech nahlaseneho pobytu v Nemecku (kdy tam mas nejen adresu, ale také platis dane a soc. a zdravotni pojisteni), tato doba se krati pouze v pripade snatku s nemeckym obanem, kdy obvykle staci jen 3 roky pobytu a manzelstvi. V obou pripadech by po tobe nemecke (ne ceske!) urady navic pozadovaly taky vzdani se ceského obcanstvi. Dalsi moznosti, jak nabyt nemecke obcanstvi, neexistuji.  Úsměv
Zaznamenáno
ewule



Karma: 3
Příspěvků: 16


« Odpověď #2 : Prosinec 17, 2012, 12:28:27 pm »

No tak lidi, tak fakt nevim jestli nekteri z vas umi cist?? na toto tema jsme se tu kdysi rozepsali az do aleluja, hlavne kvuli ,,dannyho-partaci'' a porad se pta na to same??Nemyslim to ve zlem, ale porad to tady,, omylame dokola jak u hlupych''. a porad tu nekdo pise nepresne a zkreslujici informace, se nedivim ze nekteri v tom maji z toho duvodu poradny gulas Co???

jeste jednou thema: mam narok na nemecke obcanstvi
je to v diskuzi na nemecke thema

jenom tak nikdo nikomu neda nemecke obcanstvi, je snad jasne,ze je to samozrejme vazane na nejake zakony, je par vyjimek, coz ale dotycny pisatel nesplnuje, takze musi cekat, az bude mit plne 8 let trvaleho pobytu a to s placenim do sozialniho systemu, zdravotniho, rente a danich, splneni testu a doklad jazykovych schopnostich, nestaci tvrdit, ze clovek umi!

I kdyz je clovek oddany s nemeckym statnim obcanem, musi mit nepretrzity pobyt 5 let, jako podminka je trvani monzelsvi minimalne 3 roky, ale ne po 3- letnim pobytu!! v tomto pripade zustava ceske statni obcanstvi. Clovek ma dvoji obcanstvi, muze ale na podani zadosti se zrici ceskeho, ale reknu vam ze je to groteska, nebot i v tom to pripade se cesky absurdni byrokraticky siml stavi nazadni Škleb

jinak se prave diskutuje o zakonu o dvojim obcanstvi v cesku , u slovaku to uz
nabylo platnost.Tzn. ze to bude platit zpetne, lidi co se museli zrici ceskeho obcanstvi, nabytim jineho, ho dostanou nazpet a ani se o to nemusi starat

Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #3 : Prosinec 30, 2012, 04:50:41 pm »

Naco Ti je nemecke obcianstvo ked Cesko-Slovensko je v Eu.,..a prac.trhy mas vsade otvorene,...poznam nejedneho ceskoslovenskeho emigranta zijuceho cez 30r v Nemecku a maju stale slovenske ci ceske obcianstvo..pytal som sa ich nechcel si nemecke obcianstvo?a on naco by mi to bolo...v Nemecku ked nemec si precita tvoje priezvisko je mu jasne ze si cudzinec a doma ta beru za zradcu..obcianstvo Ti v nicom v Nemecku nepomoze.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Srpen 19, 2013, 11:20:01 am »

Na co ?

Třeba proto že nemusis kvuli nove občance a pasu na Slovensko...
Dvakrat... Zažádat a vyzvednout...
Že nemusíš složitě papirovat kvůli tady narozenym dětem. ..
Rodnym listem pocinaje...
A vse dalsi a ze toho neni malo...

A cestovani ?
Zkus jet do Ameriky nebo Canady nebo jinam kde je vizova povinnostna dovolenou...
A pak porovnej Němce a 30 let žijícího Slovaka tady, zda to meli stejne....
Při vyřizování víza...

A dalsi...
Nemam rad rusaky...
Ale znam jednoho ve Stuttgartu.
Velice sikovnej.
Nedarilo se mu nekolik let trosku vic rozjet firmu...
A živořil...
Bylo to kvuli jmenu...
Dnes ma německé občanství a dokonce i jmeno a příjmení.
Zamestnava cca 30 lidi a daří se mu velmi dobře.
Prostě mu to bylo přednější. ..

Tech duvodu je vic ktere se daji najit...

Každého věc. ..

Ja zadat asi nikdy nebudu ale myslim ze je to kazdeho vec a neni treba pouzivat slova jako ZRADCE...

Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #5 : Srpen 19, 2013, 05:00:04 pm »



  Kolko krat za zivot si Ty menis pas ci obciansky?Tusim obciansky a pas ma clovek na 10r..nemyslim si,ze by toto bol dovod nato,aby som si mal nemecke obcianstvo zobrat..ked mi vyprsi platnost obcianskeho ci pasu idem domov poziadam novy medzitym navstvim rodinu a idem spät...

 Cesta do Usa a Kanady?Kolko krat za zivot tam letis?Vizum Ti uz do Usa netreba..tak ako obcania Nemecka aj Slovenska a Ceska vyplnia online dotaznik cez internet odosles a dojde ti odpoved..kamaratkina mama zije v Usa ..kamaratka za posledny rok bola v priebehu roka dva krat v Usa..vravela bez problemu dostala odpoved od Usa ze moze ist ...

 Poznam vela starych emigrantov v Mnichove ..cesi slovaci a maju,len slovenske ci ceske obcianstvo..su tu cez 30r...keby to bolo take skvele ako pises vsetci by si oto ziadali..ale v dnesnej dobe nemcov nezaujima vobec ci ty ja alebo iny cudzinci si zoberu nemecky pas..maju dost svojich problemov.Nato kolko tisic slovakov a cechov zije v nemecku si mizive percento berie nemecky pas...uz sa nepise rok 1948,ale 2013 svet je globalizovany.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #6 : Srpen 19, 2013, 05:25:35 pm »

  Smích Smích Smích

Porad je to kazdeho vec....  Mrknutí

Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #7 : Srpen 19, 2013, 05:29:14 pm »

Jejej... Kde sem psal ze je to tak skvele ?

Jen par z mnoha duvodu proc to lidi mohou chtit...  Mrknutí

Ja sam bych asi nechtel...

I ja si obcanku vymenim klidne v ČR  Mrknutí
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #8 : Srpen 19, 2013, 07:23:27 pm »

Harry prosim Te prostuduj si nejdrive neco nez zas zacnes blabolit nesmysli...

Treba tu vizovou povinnost...

Pak by si nemohl neco takoveho vubec napsat a sirit mezi lidi...

Sice neni rok 1948... Ale stale je hodne velky rozdil cestovat do USA a Kanady s nemeckym nebo ceskym pasem...
A podminky pro pobyt ani nezmiňuju...

Zajdi do banky a rekni si o hypotéku na stavbu domu...
A pak sem napis ostatnim jak si pochodil se svou slovenskou obcankou a jmenem...

A co prace u soudu a policie nebo v armade...?
Take nelze bez nemeckeho pasu....

Rodinu tady taky zjevne nemas, takze i o tom vis kulovy...
A jen to co Ti nekdo rikal...

Harry nejsi sam kdo tady ma znamy a leccos zazil a slysel.

A ja verim tomu ze pouze k  pronajmu bytu a praci neni neco takoveho potreba (treba i 30let) a nekdo treba uz jen z principu a narodni hrdosti nechce...

Ani ja zatim zadne takove myslenky nemam a nic takoveho jako zadat o obcanstvi neplanuju...

Ale pokud ma nekdo takovou potrebu, tak proc ne ?

Ohanis se 10 lety v Mnichove a spoustou znamych...

Harry spousta lidi je tady mnohem dyl...
Spousta lidi zazila i jiny Mnichov nez znas Ty...

Priste alespon 5 minut googluj...

Nez se zase vyjadris...  Mrknutí Mrknutí Mrknutí



Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #9 : Srpen 19, 2013, 09:43:26 pm »

jirike - sehr gut !!
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #10 : Srpen 19, 2013, 09:55:19 pm »

jirike - sehr gut !!

Nechal sem se unést...

A zapoměl že mě může vytočit je inteligent...  Škleb Škleb Škleb

Ani sem neměl to srdce východnímu bratru Harrymu napsat, že jezdím na zakázky sem už od roku 1993, kdy myslím šel asi do 6.třídy ZŠ...

To že tady žiju trvale teprve dva roky je jen detail...

Každopadně díky... Beru to jako vyjádřený souhlas...  Mrknutí
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #11 : Srpen 20, 2013, 05:57:08 am »



 Jirike mam pocit,ze pasiete po nemeckom pase ako nemecky vojak za vojny po zeleznom krizi...je to u vas otazka prestize,alebo co si chcete tym dokazovat?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #12 : Srpen 20, 2013, 06:02:06 am »


 Jirike ani jeden rozumny dovod si nenapisal..len hluposti..ohanas sa cestami do ameriky...potom ze pri pase ked skonci platnost musis ist do Ciech vybavit novy...pritom pas je platny na 10r a ked za zivot ho 3-4 krat vymenis je dobre...kolko cechov a slovakov chce robit v nemecku v armade,alebo u sudu?minimum...nkolko z cechov a slovakov berie tu hypoteku?v banke bankara zaujma tvoja praca kolko zarobis a nie nemecky pas...namna stym nechod..nemecky pas...haha tu v Mnichove zije spusta ceskoslovenskych emigrantov co tu dosli za sociku maju tu rodiny deti a pre teba je to iste velka zahada,ze maju stale,len slovensky ci cesky pas.... Mrknutí
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #13 : Srpen 20, 2013, 06:13:29 am »

 Škleb

Pro me to zahada neni a ja sam to tez nepotrebuji a nechci...
A chapu ze to hodne lidi nepotrebuje anebo nechce...

Jen pisu o rozdilu...  Mrknutí
A o tom proc to muze byt pro nekoho důležite...

 Mrknutí Mrknutí Mrknutí
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #14 : Srpen 20, 2013, 06:13:42 am »

 Poznam v Mnichove prazaka emigranta z r 1985 ma rodinu zije tu..pytam sa preco nemas nemecky pas?On naco by mi bol..mne stacilo,ze mi Nemecko dalo politicky azyl a neskor Unbefristet papiere..ich nemecky pas nepotrebujem...nemec zomna nebude tak ci tak a potom ani netuzim...som prazak...a takychto ludi co tu ziju od 80r a maju,len slovensky ci cesky pas poznam vela...ked si zoberieme dnesne casy,ze tu ziju tisice slovakov po celom nemecku..minule v statistikach som cital,ze za r 2012 si tusim 100 slovakov zobralo nemecky pas..percentualne je to velmi male cislo..za rok 2013 kolko slovakov si zoberie nemecky pas?5 10 ?...proste oto vobec nieje zaujem...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München