Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Steuer ID  (Přečteno 37534 krát)
Křemen



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Duben 30, 2014, 08:05:16 am »

Dobrý den,
mám velký problem trvající už skoro půl roku. V pár řádcích Vám jej osvětlím a budu doufat, že se najde dobrá duše, která mi pomůže.
Takže ve zkratce.
30.9 2013 jsem nastoupil do německé firmy KERN bau, co čert nechtěl, tak 29. 10 2013 jsem si zvrknull kotník a šel marodit, když už jsem byl u praktické lékařky, tak jsem si postěžoval na časté bolesti břicha a následovala dlouhá série vyšetření ve kterých se krom měsíční čekání na petCT které mělo buď vyloučit nebo potvrdit nádor na slinivce nakonec dozvěděl, že mám silnou chronickou pankreatitidu. Během těchto nemilý trablí mne z práce vyhodili z důvodu nedostatku práce k 29. 11 2013. Náhradu mzdy jsem od zaměstnavatele do té doby dostal, ale spoléhajíc se na předání mé neschopnosti na pojišťovnu TK jsem čekal nějaké vyplácení nemocenské nebo ukončení pojistné smlouvy, bohužel i po několika dopisech kde jsem jim poslal prohlášení lékaře o mém zdravotním stavu, papír na peníze naskenované neschopenky a jiné dokumenty mi v březnu přišlo, že nemám na nic nárok a že pojištění bylo ukončeno k datu ukončení prac. poměru. Ale že se mohu odvolat nelenil jsem opět otravovat paní co mi celou dobu pomáhala s překlady a do které jsem vrazil i nemalou částku z mých dvou platů, aby mi pomohla sepsat ono odvolání. Během toho jsem upaloval na VZP a zpětně si vše doplatil.
A EJHLE najednou přijde dopis z TK v něm formuláře, které prý mám vyplnit já a můj prak. lékař a poslat zpět, že mě budou informovat o výši nemocenské co nejdříve.
Což formuláře jednoduché vyplnil by je žák ZŠ, ale opět jsem narazil na problém, protože jeden formulář se týká Steuer ID a to ač od začátku mého prac. poměru se po něm pídím tehdy hlavně kvůli kindergeldu jsem bohužel nikde nesehnal a teď když už to vypadá drobet nadějně a pojišťovna by mi něco dala, tak zase skončím na mrtvém bodě kvůli číslu, které nemám.

Tímto bych chtěl požádat někoho kdo by mi dovedl drobet poradit nebo pomoci se s touto patálií vypořádat.

Předem děkuji. Jsem opravdu v koncích. Pokud by se jednalo o bližší spolupráci a dobrali by jsme se kladného výsledku, jsem ochoten i určitou osobu peněžitě ocenit.

Zdeněk Křešnička
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #1 : Květen 01, 2014, 10:18:32 am »

Steuer nummer k vyplaceni nemocenske nepotrebujes. Pokud si jeste nedelal danove priznani, tak ho ani mit nemuzes. Proste ho tam nepis a bude vse ok.
Zaznamenáno
Křemen



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Květen 01, 2014, 10:31:03 am »

Děkuji za odpověď.
Znamená to tedy pro mne, že budu muset daňové přiznání udělat?
A ještě malý dotaz na kindergeld, tam při žádosti je potřeba také steuer ID, bez něj asi o něj žádat nemohu?
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #3 : Květen 01, 2014, 09:41:37 pm »

Napis na prislusny finanzamt a vyzadej si jeho prideleni. Me to cislo prislo do mesice. Pak nebudes muset nic resit. A k vyplaceni kindergeldu ho taky nepotrebujes.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München