Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: život v Drážďanech  (Přečteno 59159 krát)
Petra B.



Karma: 1
Příspěvků: 6


« : Srpen 31, 2012, 09:25:24 am »

Zdravím,

s manželem a malou dcerkou bydlíme ve Weimaru, ale jelikož tady nikoho neznáme, tak přemýšlíme, že půjdeme do Drážďan, kde to budeme mít blíže do Čech. Jak je to tam s prací a s bydlením?

Děkuji za rady

Petra
Zaznamenáno
mmmajketka



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #1 : Září 03, 2012, 03:15:16 pm »

Ahoj,
my jsme se pristehovali celkem nedavno a byt jsme hledali z Cech - myslela jsem, ze to tedy pujde lepe, nevim v cem byl problem, mozna ze jsme proste Cesi a Nemci jsou k nam obezretnejsi, ale hrozne dlouho to trvalo a vubec byl uspech, kdyz jsme se dohodli na prohlidce.. Rikam, je to jen nase zkusenost, ale jestli jste takto hledali i ve Vymaru, tak to tu bude podobne - bytu je tu celkem dost a daji se sehnat i bez provize.. S praci to je zas trochu horsi - ale to bude mozna dane specifikou skoly, kterou jsme v CR vystudovali - mame prava, takze se da ocekavat, ze s cekymi pravy nas tu asi vitat nebodou s otevrenou naruci  Škleb ale nastesti se tu nejaka ta prace taky najde... Jinak nejlepe je asi navstivit tu Agentur fur Arbeit a zaregistrovat se, co jsem se divala mist je tu plno, jen ne tedy pro me vzdelani..
Tak drzim palce, at neco najdete ..
Zaznamenáno
Petra B.



Karma: 1
Příspěvků: 6


« Odpověď #2 : Září 03, 2012, 08:42:30 pm »

A jaká lokalita v Drážďanech je nějaká lepší? Nebo myslíte, že je třeba lepší Pirna a okolí Drážďan?
Díky :-)
Zaznamenáno
mmmajketka



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #3 : Září 04, 2012, 08:40:39 am »

No to nevim, ja bydlela v Drazdanech, kdyz jsem tady byla na Erasmu a melo to svy vyhody - do skoly a do hospudek blizko.. Ted bydlime u Pirny - do prace je to tedy delsi cesta, ale zase je tu klidek, hned cyklostezky u Labe a priroda.. Takze asi spis jak to komu vyhovuje..Ne ze bysme nehledali byt v DD, ale vysel nam tady ten, jak ted bydlime, takze vlastne moc vyber nebyl, ale je to super...
Zaznamenáno
radimzu



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #4 : Září 26, 2012, 12:25:11 pm »

Ahoj!
Existují nějaké srazy Čechů v Drážďanech? Rádi bychom s manželkou pokecali o všem možným :-)
Radim a Bára
Zaznamenáno
radimzu



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #5 : Září 27, 2012, 06:04:23 am »

Lucko dík, už jsem tam :-)
Zaznamenáno
vosy



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #6 : Červen 21, 2013, 11:09:14 am »

Ahoja, nejak mi ten odkaz nefunguje.
dix
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #7 : Červen 21, 2013, 01:57:38 pm »

kdyz tak mame fb stránku: www.facebook.com/drazdany nebo facebook.com/germany.cz (přes 11000 krajanů v Německu)
« Poslední změna: Listopad 22, 2014, 05:59:15 pm od David » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München