Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: založení konta  (Přečteno 57535 krát)
Marky



Karma: 0
Příspěvků: 29

ať žijou putzfrau! :)


« : Červen 05, 2006, 08:18:58 pm »

Ahoj lidieky!

mila bych dotaz: pokud si v budu chtít založit na 2 misíce v Mnichovi studentský úeet, co k tomu potoebuju? A hlavni - která banka má vedení úetu zdarma? stojí nico zakládání samotného úetu? kolik musí být první vklad? staeí 100€? Dikuju moc.
 Gretchen
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Červen 05, 2006, 08:38:57 pm »

Ahoj,
potoebuješ obeanku nebo pas, potvrzení o imatrikulaci a potvrzení o poihlášení k pobytu z KVR.
Pro studenty všechno zadara, nemusíš nic vkládat. Pokud by ses rozhodl pro Deutsche Bank, tak dej prosím vidit, zajdu tam rád s tebou   Úsměv
Zaznamenáno
Marky



Karma: 0
Příspěvků: 29

ať žijou putzfrau! :)


« Odpověď #2 : Červen 06, 2006, 01:36:39 pm »

Ahoj Dejve,
díky moc za info. No, vzhledem k tomu, že do M pojedu pouze na léto pracovat, tak asi Immatrikulationsbescheinigung k dispozici mít nebudu. A to potvrzení o poihlášení, to staeí potvrzení z Ausländerbehörde?  Staeí ale potvrzení z eeské vejšky a poíp. ISIC?
BTW. Dt. Bank je výhodná? Nechtij po tobi misíení poplatky za vedení atp.?
Jé, bys byl hodný, že by ses mi ujmul a prokázals dobrý skutek Úsměv, ráda tvé nabídky využiju. Mrknutí
Mij se fajni a sluníekový den,
Markét alias Gretchen :-))
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Červen 06, 2006, 02:24:05 pm »

Ahoj Gretchen Úsměv
ano, staeí ti studijní potvrzení z eeské univerzity, ISIC karta nestaeí.
Jako student nebudeš nic platit, založení konta nic nestojí .... To potvrzení z KVR možná taky potoebovat nebudeš, ale lepší by bylo, kdyby jsi ho mila, stejni by ses mila poihlásit, mužeš si tak napo. koupit nimeckou simku do mobilu, bez poihlášení na KVR to taky nejde.
Na KVR se celkem dlouho se tam eeká, pokud poijdeš pozdiji, tak 2 hodiny. Nejlépe tam být chvilku poed otevírací dobou a vytáhnout si lístek. Staeí se dole v poízemí poihlásit k pobytu. Formuláo je na netu... najdeš na Mnichov.de pod úoady.
Ono to je tak, minuly rok to jeste šlo s timi konty v pohodi, ale pak poes léto se poioítilo tolik eeských studentu, kteoí jak zjistili, že dostanou dárek když nikoho doporueí, tak jim tam asi napovídali nico co nemili ... tak banka to poestala po eeským studentum dávat  Smutek
Já tam ale s tebou zajdu, vím jak na to, nebudu to ale tady psát.
Papa,
David
Zaznamenáno
Marky



Karma: 0
Příspěvků: 29

ať žijou putzfrau! :)


« Odpověď #4 : Červen 06, 2006, 02:40:26 pm »

eauky,
to jsi fajn elovíeek, super.
Já tei jen eekám, kdy (a jestli vubec) dostanu nijaké to bydlení. Jedna holeina, co zprostoedkovává eecháekum ubytování, mi psala, že nico sežene, tak doufám... neznám toho elovika, ani jsem ji nevidila, prosti ji musím vioit, že to nebude podraz... musím být optimista!  Úsměv
Jo, ješti jedna vicná poznámka: tyhle stránky jsou opravdu dobrá, užiteená vicieka, jen tak dál! Chválím :-)
a když už ti tady mám a mužu se ptát, tak toho ješti využiju, snad to budeš vidit (a když ne, nevadí): kolik zhruba odeetou studentum (kurzfristig Beschäftigte, dh. 2 Mon.) z platu Lohnsteuer? Mám poeítat s více jak 400€ z platu mínus? Vubec nemám poedstavu... Dík poedem.
Zdar,
Marky
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #5 : Červen 06, 2006, 03:05:04 pm »

Ahoj Marky,

Bei kurzfristigen Minijobs sind keine Sozialabgaben zu leisten, jedoch ist eine Pauschalsteuer an das Finanzamt zu entrichten bzw. über die Steuerkarte abzurechnen.
25,00 % auf Gehälter für kurzfristig beschäftigte Arbeitnehmer: Zdroj

Zaznamenáno
nikaSR



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #6 : Červen 16, 2006, 04:49:48 pm »

Ahoj Gretchen,
som studentka a taktiez sa chystam cez leto ist pracovat do Mnichova, od 26.7-20.9 .2006 a mam rovnaky problem ako ty. Zhanam si ubytovanie:(
Tak sa ta chcem spytat, ako sa ti podarilo nakoniec nieco najst? Ja som v Mnichove pracovala uz minuly rok v jednej upratovacej firme-Rettlerservice a tento rok ma tam vzali tiez. Nebudes tam pracovat nahodou tiez:)))?? Ubytovanie minuly rok nasli  priatelia, ktori pracovali so mnou. To ubytovanie- to bolo des a hroza, nieco strasne-jeden Turek nam totiz prenajal jeden provizorny dom. Bolo to sice o cosi lacnejsie,ale davala som sa zdravotne dokopy este dalsieho pol roka.Takze  dufam,ze sa mi podari splasit nieco lepsie.  Tento rok cestujem do Mnichova uplne sama a takze povinnost hladat si ubytovanie zostala na mne:)) Surfujem po nete, hladam...ale stale nic.
Tak sa ta chcem spytat,ze ako sa ti podarilo nakoniec nieco najst:))?
Tak budem rada ked mi odpises,
Nika
Zaznamenáno
Marky



Karma: 0
Příspěvků: 29

ať žijou putzfrau! :)


« Odpověď #7 : Červen 17, 2006, 09:09:54 am »

Ahojda Niko,

no, bohuzel te nepotesim - ja taky hledam a hledam a hledam, ale kde nic-tu nic. Smutek Takze jsme na tom stejne. Ne, ja budu sice pracovat taktez v nejake uklidove firme, ale v Ottobrunu (oni mi taky rekli, at si neco najdu sama).
Teda, pul roku, rikas, ze ses davala do kupy? Tyjo, to ale musel byt otres - muzu se Te zeptat, v jakych podminkach jsi zila? To je mi te lito, ty Turci jsou ale nechutny!
Mej se zatim hezky a preju uspesny hledani!
P.S.nejedes tam jeste s nekym?nebo nedala Ti agentura kontakt na nekoho dalsiho, kdo tam bude pracovat s Tebou?ja jen, ze bys je mohla zkontaktovat a ve vice lidech se hleda lip...
Zatim pa,
Market
Zaznamenáno
nikaSR



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #8 : Červen 17, 2006, 09:43:17 pm »

Ahoj Market,
dik,ze si odpisala:))) no ja som uz dnes o nieco mudrejsia, dostala som totiz jeden kontakt na agenturu,co sprostredkovava ubytovanie na internatoch,  tak som im tam pisala. Odpisali mi,ze s ubytovanim  by nemal byt problem. Plati sa tam nejaka provizia za sprostredkovanie, taktiez pisali, ze ak sa byva vo dvojici celkovo najom stoji lacnejsie, co je logicke:))) Tak ma napadlo..ale nelakaj sa:))), ze ak by si nic nezohnala, tak ja by som tej agenture napisala, ze obe hladame ubytovanie- nejaku izbu na intraku.Mohlo by to byt fajn:) Tak si to nechaj prejst hlavou, do nicoho nenutim-chapem:))) Tento rok cestujem do Mnichova uplne sama a zo skusenosti viem,ze baby, co pracovali minuly rok so mnou,  byvali vacsinou po dvoch na internatoch a celkom si pochvalovali.
Kontakty na ludi, co pojdu tento rok pracovat do tej firmy zatial nemam, minuly rok ,to firma poslala a tento rok na mna akosi zabudli:) Takze asi im tam budem musiet napisat..ufff uz som im tam pisala tolkokrat - ze mi je to uz aj trapne:(.
Co sa tyka toho mojho minulorocne ubytovania-tak ako som uz pisala, nic prijemne. Mala som izbu v takom jednom napoly rozpadnutom dome, kazde rano som cakala, kedy sa to rozpadne:). No a potom este postupne aby toho nebolo malo, nam prestal pustat teplu vodu. Tak sa stavalo,ze sme boli aj vyse tyzdna bez teplej vody, co nie je nic prijemne , este ked pracujes fyzicky kazdy den.Takze ked sa pytas na Turkov- asi taketo skusenosti mam ja s nimi..ale inac pohoda:)
 Nuz tak, som si povedala,ze tento rok nie...niee ani nahodou!! Tak zhanam kade-tade, kde sa da. Momentalne len takto cez net, lebo som momentalne uz pol roka studijne v Spanielsku. Uz ani neviem,ci vobec nemecky viem:))
Oki,tak tolko zatial odomna,
budem rada, ked mi odpises svoj nazor, mozes aj na email:moher[zavináč]centrum.sk
Nika
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München