Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: proč mnichov?  (Přečteno 211544 krát)
Dave Czech



Karma: 1
Příspěvků: 77


« : Září 01, 2007, 06:42:22 pm »

proč jste si vybrali právě mnichov ?z jakého duvodu?co tada děláte a tak
jesli to tady někdy je tak se omlouvám  Mrknutí Mrknutí
Zaznamenáno
MagdaD



Karma: 3
Příspěvků: 91



« Odpověď #1 : Září 02, 2007, 09:01:32 pm »

Super prace, Alpy, lyze, kolo, jezera, kvalita zivota, zivotni uroven.... Mrknutí
Zaznamenáno
nevermind



Karma: 0
Příspěvků: 32



« Odpověď #2 : Září 03, 2007, 08:52:57 am »

Tezko najit neco lepsiho...

Munich emerges as most liveable city in the world:
http://www.iht.com/articles/2007/06/18/arts/rmon1munich.php
Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #3 : Září 03, 2007, 10:17:00 am »

Nesla jsem do Mnichova cilene...zivot me sem nejak poslal...jsem tady relativne chvili na nejake hodnoceni ... Mnichov zatim neni spatny...ale ze by nebylo na svete nic lepsiho? Šok)
Zaznamenáno
nevermind



Karma: 0
Příspěvků: 32



« Odpověď #4 : Září 03, 2007, 11:26:53 am »

jasne , ze jsou na svete krasnejsi, lepsi  mista.. O tom ta zprava nemluvi...
Zaznamenáno
Dave Czech



Karma: 1
Příspěvků: 77


« Odpověď #5 : Září 03, 2007, 04:25:50 pm »

já pojedu do mnichova nebo stutgartu příští rok po matuře(teda jestli jí vubec udělám)
tady v čr to stojí za prd -určitě je to v západní evropě lepší  Škleb Škleb
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #6 : Září 25, 2007, 03:43:24 pm »

Kvalita vzdelani, dobra zivotni uroven, blizke kulturni prostredi, smysl pro tradice ale zaroven i moderni techniku...
[zavináč]Dave Czech: s tvrzenim ze v Cesku to "stoji za prd" nesouhlasim, mozna zalezi kde zijes, ale Praha nebo Plzen (i Brno) mi neprijdou jako spatna mista k zivtou. V zapadni Evrope to vzdycky lepsi neni, i Mnichovu by se par veci dalo vytknout, nemluve o jinych mestech.
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #7 : Říjen 03, 2007, 06:29:06 pm »

kategorizace obcanu zijicich v Nemecku(neni z me hlavy, na tom se shodli mi kolegove Klasse1+2+3 z prace)

cest vyjimkam, kteri to tak neberou...ale je jich rozhodne mensina
P.S. To nema z me strany nic s xenofobii nebo s pocitem menecennosti, tak to proste je.

***edit***
sorry Tome, ale smazal jsem to, jakákoliv kategorizace sem vážně nepatří, o tom se můžete bavit v práci, ale ne zde na fóru. A taky to nepatří k tématu.
« Poslední změna: Říjen 08, 2007, 03:44:12 pm od David » Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #8 : Říjen 04, 2007, 11:38:47 am »

[zavináč]bungee: hlavne clovek muze skoncit tak ze pracuje ne s Nemci ale s Turky a podobne, nemecky se nic nenauci  a nema z pobytu krome par tureckych frazi a penez vubec nic. Jinak ne vsichni na tebe pohlizeji skrze prsty, ale hodne jich urcite bude Úsměv V Cesku jde trend podobnym smerem.
[zavináč]Thomasek: souhlas, ale stredni a vychodni Evropu bych dal urcite pred Jizni Ameriku a Klasse 3 prehodil s Klasse 4 Úsměv
Zaznamenáno
Dave Czech



Karma: 1
Příspěvků: 77


« Odpověď #9 : Říjen 08, 2007, 02:08:55 pm »

ale tak němci nejsou zas tak zlí jak se u nás říká -jo budu tam pracovat asi manualně-ale tto mě zas tak nevadí ,jinak německy umím asi 3 věty  Smích :Dale němci jsou dost multikilturní a znají dost jazyků což je dobře  Úsměv
Zaznamenáno
Jankun



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #10 : Říjen 13, 2007, 03:46:00 pm »

Manualne pracovat, jo? Tak to radsi zustan v Cechach nebo se prihlas na skolu a nauc se jazyk. Pracuje tu dost lidi, co neznaji jazyk, ale oni jej nepotrebuji, protoze ziji ve svem vlastnim svete, ktery ne vzdy je lepsi nez v Cechach, z. B. obrizka. I v Mnichove jsou ctvrti, kterym je lepe se vyhnout, jako Chanov. Zalezi na tom, ceho chces v zivote dosahnout. Manualne  pracovat znamena treba pucovat zachody nebo taky byt treba remeslnikem, coz se tu ceni.
PS: V Cechach to nestoji za prd, vsude je to takove, jak si to zaridis.
Zaznamenáno
Dave Czech



Karma: 1
Příspěvků: 77


« Odpověď #11 : Říjen 14, 2007, 06:38:22 pm »

cus mám nejlepší zážitky z mnichova je to nejkrásnější město byl jsem tu sice jenom na víkend ale super po maturitě jsem jedu tak na pul roku aspon studovat němčinu

přijel jsem sem brzy ráno a všude jsem sůyšel ruštinu,češtinu,jugoslavštinu což je super ,pomohl jsem nějakýho turkovy co chtěl skočit do  u-bahn  Škleb Škleb akorát mě štve tolik ožralu to je trochu minus, jedete v autobuse a každý druhý má v ruce flašku a zpívá ,marianplatz to je nádhera ,orloj a ty stánky okolo ,fanshop bayernu kde jsem sehnal co jsem chtěl za docela slušný prachy ,bezdomovcu ani zas tolik není v praze je jich víc a hlavně hlavní nádraží  (oldbanhof) tam by si mohl jíst ze země -žádný homolesové,ty policajti hned vyháněj pryč  všechny informace na hlavní tabuly atd akorát mě trošku štve že je tam všechno v němčině uplnně všechno (vubec nic v anglčtině,ruštině atd)okokonce jsem jednou vlezl do nějaký šachty v metru a nemohl jsem se dostal ven nevěděl jsem co to je nakonec mě pomohl nějaký turek -olympia centrum to je ndhera jdete po ulice a levo obrovský press centrum kde se pořád něco  staví pak přes most do parku a to jsem zkamaněl -nic takový jsem nikdy neviděl -olympijský stadion  Šok Šok Šok Šok nádherná architektuta jezero plné labutí kde pořád někdo běhá a jezdí na kole -což je hustý v mnichově se moc nejezdí ani v autě ale spíš na kole na každým roku pujčovna kol-proto maj asi tak dobrej vzduch v olympia centru najdete všechno co potřebuje .obrovský bazen,posilovna ,alianz arena je kousek od autobusovýho nádraží froometrinrg nebo tak nějak -to ej taky ukaz -obrovský fanshop kterej má snad 3 patra a všude  vodní mlýny ,pak jsem neměl co dělat tak jsem sedl do s bahn a jel zadarmo nikdo mě nekontroloval nechtěl lístek nevěděl jsem kam jedu a vystoupil jsem v nějakém muslimském ghettu to byla hruza ,byty bez oken všude nasrano borel ,radši jsem šel pryč taky jsem se viděsil když jsem jel v ubahnu a nějakek turek se přede mnou začal modlit a čít nahlas nějakej korán .němci radši začali vystupovat já zase fotit  Škleb Škleb
skomaradil jsem se tam s nějakými rusi v posilovně  to byla sranda -je jich tam opavdu dost mají tam dokonce i školy hospody atd
prace neni problém sehnat mohl jsem podávat míče na stadionu ,roznášet noviny nebo pomáhat stavět press centrum

hustý byli taky hlášení v metru nebylo vubec rozumět co říkaj

nejlepší zážitky za mých 2o let už se na vás těším v mnichově až tam budu studovat jazyk

sehr gut
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #12 : Říjen 15, 2007, 11:18:53 am »

***edit***
sorry Tome, ale smazal jsem to, jakákoliv kategorizace sem vážně nepatří, o tom se můžete bavit v práci, ale ne zde na fóru. A taky to nepatří k tématu.

Hmm, nevim Ti, Dave. Pokud Tomas nekde na nejakou kategorizaci narazil, je zajimave se ji dozvedet. Svym cenzorskym zasahem nicemu nepomuzes, jen ostatni ochuzujes o informace, ktere, ac ne uplne pozitivni a povzbuzujici, muzou byt uzitecne.
O cem se kdo kde smi a nesmi bavit, bys nemel brat do svych rukou, ani kdyz toto je Tve forum. Tomu se rika svoboda. A podle meho skromneho nazoru, timto krokem pripominas neco, co mne osobne za me roky v Nemecku dost vadi, to nutkani "jen proboha nikoho neurazit a nedotknout se", "ajaja, tady musime zasahnout" a "no s tim by se melo neco udelat" - svoboda at si breci kde chce.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #13 : Říjen 15, 2007, 12:53:08 pm »

V textu který jsem smazal bylo napsáno: 1. z.N., 2.v.N., 3.-8. cizinci, čímž bylo podle mě naznačeno (nebo někdo by si to tak mohl vyložit), že "západní Němci jsou "nadřazení" východním a všem cizincům."

Ok, tak si tedy definujeme pojmy:

Xenofobie = předsudek vůči lidem z jiné země .... http://cs.wikipedia.org/wiki/Xenofobie

Je taky v rozporu s Listinou základních lidských práv a svobod, ústavou a zákony ČR.

Deník.cz: EU zřejmě schválí zákon proti xenofobii a rasismu
Aktualne.cz: Za rasovou nenávist budou tři roky. V celé EU

Europarl.europa.eu: NÁVRH DOPORUČENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU RADĚ týkající se vývoje jednání o rámcovém rozhodnutí o boji proti rasismu a xenofobii
« Poslední změna: Říjen 15, 2007, 12:57:35 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #14 : Říjen 16, 2007, 06:25:05 pm »

Proč Mnichov?

Tady konečně něco k tématu

GDP = Ground Domestic Product (Hrubý domácí produkt)

V r. 2001 byla ČR na úrovni východního Německa. K porovnání r. 1998

PS: Díky Jirko za odkaz!
« Poslední změna: Říjen 16, 2007, 09:04:58 pm od David » Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München